Sari la conținut

Vreau Sa-mi Cumpar Un Dr Big De 722


duqir
 Share

Postări Recomandate

Eu am avut din 95 modelul de 800 cm si este fffffffffff greu daca tre sa tragi de el prin paduri pe coclauri daca mergi doar forestiere stai ca in fotoliu pe el/

Oricum alegera ta depinde in primul rand de ce vrei sa faci cu el.

Si sa te astepti la consumuri de 10-11% daca il tii tot la rosu turometru.

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca are acte (chiar daca nu e inmatriculat) merita banii. Ai un cuplu fantastic. Eu am unul din 88 si sunt foarte multumit de el.E mai greu decat majoritatea motocicletelor pentru enduro dar te descurci pana la urma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Modele astea de 750, au fost foarte tari la vremea lor ! Motocicleta este destul de fiabila pentru un monocilindru, insa nu poti face cu ea decat moto-turism. Adica un fel de touring-enduro: un drum de tara, un forestier si sosele proaste.

 

La banii aia este de cumparat, daca este in mintile ei ! Chiar daca nu este inmatriculata, te mai costa ~300euro, asta inseamna ca ti-ai luat un motor serios cu 1200euro. Nu e rau ! Dar repet, ... mobra sa fie integra ! Altfel mai adaugi la suma si piesele de schimb.

 

Cat despre consumul de 10-11%, mi se pare putin cam exagerat, chiar si ,,la rosu" ! Daca iti vezi de treaba ta, o sa scoti un consum mediu de 6%.

 

DR-u de 750 este o idee ma usor decat DR800, insa nu poti sa-l compari cu un DRZ400, care este intr-adevar o motoreta enduro.

 

Bafta ! :laugh:

Editat de petrica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
...imi spusese careva ca bigu are probleme la motor pentru ca-i motoru puternic si ptr un cilindru e cam mare....tremura tare cica...asa-i?

 

Acum, daca ti-ai luat de 600 ..... ce mai conteaza ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
am luat pana la urma un dr de 600, dakar, din 89...imi spusese careva ca bigu are probleme la motor pentru ca-i motoru puternic si ptr un cilindru e cam mare....tremura tare cica...asa-i?

650-u nu are contrabalansor deloc, big-u are 2.

nu vibreaza mai deloc, si ti-o poate confirna un posesor de africatwin...

sa fii fericit de alegerea facuta, eu n-as da big-u pe nimic.

cinste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
am luat pana la urma un dr de 600, dakar, din 89...imi spusese careva ca bigu are probleme la motor pentru ca-i motoru puternic si ptr un cilindru e cam mare....tremura tare cica...asa-i?

ai luat tzeapa...ai ascultat un necunoscator..

750-u e turbat ca un 650 mult mai usor decit un 800 nrt superios ca performante unui tt,xt nx.punct.

 

650-u nu are contrabalansor deloc, big-u are 2.

nu vibreaza mai deloc, si ti-o poate confirna un posesor de africatwin...

sa fii fericit de alegerea facuta, eu n-as da big-u pe nimic.

cinste.

macicasanule,vorbesti in punga...

650 inparte aceleasi balansiere la 750,800-tele ba chia acelasi lantz la balansiere...

vb din "desfacute" nu din auzite!!

tu maca stii ca ai acelasi motor ca 750-u?

diferind fff putin...stii ce? difera?..

iti zic io ...nu stii!

 

 

sper sa fie o "contrare" constructiva...

Editat de Manuel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...