Sari la conținut

Care Aveti Scuter Peugeot Speedfight 2 !


n3x7
 Share

Postări Recomandate

am io :P

 

nu cred ca era nevoie sa faci topic nou :kiss:

 

pune si tu cu al tau :)

 

 

O sa pun cand mai ma duk la varmiu ca eu il tin la el ca are garaj subteran si sta mai bn akolo dekat in fata blocului apropo sistemul ala audio cat tea costat si de unde :scratch:

 

 

--> mama din tot forumu doar unu aveti peugeot speedfight 2 :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am io :)

 

nu cred ca era nevoie sa faci topic nou :)

 

pune si tu cu al tau :laugh:

Am si eu o intrebare. Vreau sa-mi fac sistem audio pe scuter. Am desfacut un sistem audio pentru calculator, am luat din el boxa de la subwfer, amplificatorul si statia. Deci ala era la 220v si avea un transformator in el. In transformator intrau 2 fire rosii, care veneau de la priza, si ieseau 5 fire: 2 albastre (groase cat alea rosii), 2 galbene si unul negru (mai subtiri). Intrebarea mea: astea 3 din urma...pentru ce sunt? cum le leg si unde...? Pentru ca am desfiintat transformatorul.

Editat de Alex_16
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare. Vreau sa-mi fac sistem audio pe scuter. Am desfacut un sistem audio pentru calculator, am luat din el boxa de la subwfer, amplificatorul si statia. Deci ala era la 220v si avea un transformator in el. In transformator intrau 2 fire rosii, care veneau de la priza, si ieseau 5 fire: 2 albastre (groase cat alea rosii), 2 galbene si unul negru (mai subtiri). Intrebarea mea: astea 3 din urma...pentru ce sunt? cum le leg si unde...? Pentru ca am desfiintat transformatorul.
Editat de serj_20
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai scris cu alb? :laugh:))

Ontopic: uitati si poza. Prin firele rosii trec 220v si pe transformator scrie si 14v si 9v. Deci ce sa inteleg...? Pe care le montez la baterie? Pe alea 2 albastre? si cu celelalte 3 ce fac?

post-13469-1221175300_thumb.jpg

Editat de Alex_16
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tie nu-ti trebuie transformatorul ala. Ala transforma din 220 in .... cat? In cat iti transforma? Trebuie sa scrie pe-acolo. Ai zis ca 14...sau 9, dar nu e bine nici asa nici asa. Trebuie in exact 12. Apoi alfii plusul si minusul si le legii la baterie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tie nu-ti trebuie transformatorul ala. Ala transforma din 220 in .... cat? In cat iti transforma? Trebuie sa scrie pe-acolo. Ai zis ca 14...sau 9, dar nu e bine nici asa nici asa. Trebuie in exact 12. Apoi alfii plusul si minusul si le legii la baterie.

Pai stiu ca nu-mi trebuie transformatorul. L-am taiat. Pe el scrie sus 220v, mai jos 14v si mai jos 9v. Intrebarea este: de ce sunt 5 fire? pe care din ele le leg la baterie? pe alea albastre?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

transformatorul ala scoate mai multe tensiuni pentru ca asa trebuie montajului (poate mai are preamplificatoare,corectoare si alte balarii)...acum tu daca conectezi doar 12 v la montaj s-ar putea ca o parte din el sa nu mai functioneze...nu ne putem da seama dupa culorile firelor care este + si care este minus , nu respecta standarde de culoare ca la auto de ex....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...