Sari la conținut

Suzuki Rg 250


roby_nitr0
 Share

Postări Recomandate

Salut, am un suzuki rg 250 si am nevoie de niste piese si de la persoanele care au detinut in trecut acest model niste sfaturi, probleme care pot aparea si ce mai vreti s inpartasiti :P

Ca piese am nevoie de un cablu de vitezometru(care s-a rupt astazi :laugh:) , un releu de semnalizare, un releu de incarcaresi vata de sticla pt tobe.

HELP :D

 

Asa si uitasem........ am o bujie blocata :) adica cred ca s-a stricat filetul, se mai poate face ceva??? si daca da ce??? :)

 

.

Editat de roby_nitr0
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am un suzuki rg 250 si am nevoie de niste piese si de la persoanele care au detinut in trecut acest model niste sfaturi, probleme care pot aparea si ce mai vreti s inpartasiti :)

Ca piese am nevoie de un cablu de vitezometru(care s-a rupt astazi :bounce:) , un releu de semnalizare, un releu de incarcaresi vata de sticla pt tobe.

HELP :rock:

 

Asa si uitasem........ am o bujie blocata :P adica cred ca s-a stricat filetul, se mai poate face ceva??? si daca da ce??? :laugh:

 

.

Sincer nu am avut niciodata asa ceva dar o sa incerc sa te ajut, era la un momentdat pe forum la cineva la semnatura un site de unde se putea lua aproape orice piesa de Suzuki ...

 

Later Edit:

Acum nu dau de el ... dar tre sa apara unu ce stie de site si o sa iti dea el link, cel putin asa sper ...

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer nu am avut niciodata asa ceva dar o sa incerc sa te ajut, era la un momentdat pe forum la cineva la semnatura un site de unde se putea lua aproape orice piesa de Suzuki ...

 

Later Edit:

Acum nu dau de el ... dar tre sa apara unu ce stie de site si o sa iti dea el link, cel putin asa sper ...

 

Multumesc mult, respectele mele

 

din ce an e?

daca e mai batrana, intra pe www.wemoto.com

E din 86, multumesc mult stai ca ma uit

 

din ce an e?

daca e mai batrana, intra pe www.wemoto.com

Am gasit piesele , da akum intrebarea cea mai importanta.....cum le aduc???ce card imi trebuie???

Editat de roby_nitr0
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult, respectele mele

 

 

E din 86, multumesc mult stai ca ma uit

 

 

Am gasit piesele , da akum intrebarea cea mai importanta.....cum le aduc???ce card imi trebuie???

de obicei merge visa sau mastercard.....trebuie sa gasesti detaliile tot pe site-ul pe care ai gasit si piesele.

din curiozitate, poti detalia despre acest suzuki?

niste poze?

si eu sunt posesor de "babaciuni"

:grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de obicei merge visa sau mastercard.....trebuie sa gasesti detaliile tot pe site-ul pe care ai gasit si piesele.

din curiozitate, poti detalia despre acest suzuki?

niste poze?

si eu sunt posesor de "babaciuni"

:grinbandit:

Jucaria nu mai este la starea originala, a fost modificata la exterior dar nu si p sub carene(motoru e in 2 timpi si fuge de rupe), postez akum niste poze mai vechi si mai bag maine unele mai detaliate

post-29356-1222200313_thumb.jpg

post-29356-1222200364_thumb.jpg

Editat de roby_nitr0
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jucaria nu mai este la starea originala, a fost modificata la exterior dar nu si p sub carene(motoru e in 2 timpi si fuge de rupe), postez akum niste poze mai vechi si mai bag maine unele mai detaliate

misto panarama......vezi cu bujia aia, daca este blocata si incerci sa o desfaci si se rupe, o scoti cu un extractor destul de usor, dar, daca are filetul busit in chiulasa, demontezi chiulasa si o bucsezi, la un strungar mediu ca incemanare o poti bucsa usor, e o operatiune simpla, trebuie sa-ti faca bucsa si sa aiba un tarod mai mare, cu care sa taie alt filet in chiulasa......apoi, dupa ce ai infiletat si strans bine bucsa in motor, o nituieste pe partea cealalta, in camera de ardere, cu un dorn, astfel ca sa fii sigur ca nu se va desface odata cu bujia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...