Sari la conținut

Telescoape Terminate?


TETEA.
 Share

Postări Recomandate

:) Minsk...

M-am trezit cu telescoapele fata "infundate", adica nu se mai vede din ele piulita aia (nu stiu sa-i zic pe nume) care se strange cu o cheie "olandeza". Si la orica denivelare a asfaltului se simte o bataie puternica in ghidon, parca as merge direct cu janta pe asfalt... a... si facusem si pana pe fata, e drept....

Spuneti-mi ca trebuie sa fac, sa bag ulei in telescoape (pe unde bag, de care ulei, de unde pot sa-l iau?) sau sa le arunc naibii, sau este furca de vina??? :eek:

V-ati prins ca am nevoie de un sfat, ca sunt bata la mecanica...

Multumesc anticipat. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am bagat ulei in telescoape, am tras (putin) de arcurile alea, de m-am chinuit rau de tot cu inca un amic sa infiletez capacele alea de la ghidon inapoi, dar problema persista.

Amortizoarele sunt blocate in pozitia "apasat" - sa zicem - si nu se extind nici cand ridic motorul pe cric, cu roata din fata in aer. Abia dupa ce trag puternic in jos de roata, se destind putin de tot.

Am defiletat piulitele alea "olandeze" lasand sa curga ulei, si am mers asa cativa km, cu ele slabite, "ca sa se curete telescoapele" cum mi-a zis amicul de care aminteam.

Efectul este nul pana acum. Ba ma gandesc sa nu le stric mai tare...

Este cazul sa desfac complet telescoapele?

De unde pot comanda sau cumpara simeringuri si bucse pentru telescoape fata de Minsk? - in Focsani nu prea mai vin "rusii"...

Daca aveti idei, rog ajutor!

Multumesc! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca am sa ajung vineri in Bucuresti, si sper sa imi fac timp sa caut simeringuri si bucse pentru telescoapele alea de toata jena..

Problema este: INDE, IN CE ZONA A BUC. POT GASI PIESE DE MINSK? Ca nu pot sta foarte mult sa caut...

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca am sa ajung vineri in Bucuresti, si sper sa imi fac timp sa caut simeringuri si bucse pentru telescoapele alea de toata jena..

Problema este: INDE, IN CE ZONA A BUC. POT GASI PIESE DE MINSK? Ca nu pot sta foarte mult sa caut...

Multumesc.

242854[/snapback]

 

La Cristi Tunaru in Giulesti TEL. 0722529806

Dar vezi mai bine inainte sa nu fie strambe ca degeaba desfaci si schimbi ce schimbi daca sunt strambe este egal cu ZERO.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, DCSAN20!

Cred ca sunt strambe, mama lor! Am sa iau altele putin uzate, merg cu cineva care-i mai priceput ca mine sa nu ma pacalesc, si am terminat povestea!

10X again!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...