Sari la conținut

Serpentinarii, Hai Sa Ne Adunam


Ra964
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator Adrian

Eu cred ca baiatul asta va face pe toti..sincer....pt ca baietii din Mures si pt ca Honda este Suzuki....a da si nu in ultimul rand pt ca circuitul de la Mures

 

hahah by far, cel mai simpatic post :)))

 

+1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca baiatul asta va face pe toti..sincer....pt ca baietii din Mures si pt ca Honda este Suzuki....a da si nu in ultimul rand pt ca circuitul de la Mures

Pentru cu tu tare,eu ras bine,de durut burta la mine:))))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu, unul, cred ca suzuki73 o sa-l faca pe Crazy-devil, peste tot pe unde-l prinde. :D

tot ce e posibil. eu am constatat ca incep sa imbatranesc si sa fiu ma calm pe motor. nush de ce, dar m-a pus pe ganduri de cateva ori.

 

dar asa vreau sa-l prind pe o curba si sa-l depasesc,nu pe linia dreapta.

am sa-ti cedez eu de la mine, doar ca sa te bucuri si tu :))

oricum, o sa-mi dau lantul jos pt a fi egali in drepturi :haha:

 

o sa radem mai bine pe cand ne intalnim toti la circuit,pe atunci chiar ca o sa ne tinem de burta.

7 luni inseamna AUGUST SAU SEPTEMBRIE?

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Inseamna weekendul 23-24 august, etapa RoSBK de la Hungaro. :D

Hmmmm. Rămâne de văzut.

 

 

acolo ma duc sigur,si mort dar ma duc,auzi cica da lantul jos,ce sa faca cu el???il pune cica la murat..

Ok, îl pun la loc şi merg cu spatele :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inseamna weekendul 23-24 august, etapa RoSBK de la Hungaro. :D

Asa asa...fa lobby bro,sa fim toti serpentinarii acolo sa ne distram impreuna.si ca sa fie meniu complet,ca doar ne place sa riscam una alta,ducem pe pista cateva masini care intorc pe dubla continua:)))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

6.

1. Ce costuri sunt pt Hungaro?

2.cum se aleargă? Cine, cum, clasa, echipe, ......

Cred că merg, dar să văd cu care. 916 pot sa trag de ea, dar trebuie s-o pregătesc. 998 e mult mai pregătită, dar dacă o iau, tre să trag calculat că să n-o tavalesc.

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca n-a postat Ionut taxa pe etapa. Daca e de 2 zile, o sa fie undeva la 250-300 Euro iar daca e de 3 zile, apximativ 400-450.

Cazarea e ieftina (6-10 Euro/pers/noapte).

Mancarea ne-am luat de la supermarket si am mai mancat la un restaurant din sat (all you can eat - era parca 12 Euro).

La boxe se cupleaza mai multi oameni si platesti vreo 50-60 Euro/etapa dar poti sa stai si in parcare, daca ai un cort sa bagi mobra (este curent si apa afara).

La astea se adauga transportul si gumele.

 

Te inscrii la clasa GP Racer. Te poti da cu ce gume vrei tu, dar daca vrei sa punctezi, trebuie sa te dai cu GP Racer.

 

Au mai scris George si Cipri costurile detaliate pe topicul RoSBK.

Vezi aici: /index.php?/topic/299382-rosbk/?p=3650534

 

 

Asa asa...fa lobby bro,sa fim toti serpentinarii acolo sa ne distram impreuna.si ca sa fie meniu complet,ca doar ne place sa riscam una alta,ducem pe pista cateva masini care intorc pe dubla continua:)))))

:crack:

 

Peste toate, o sa fie tare ca ne adunam o gramada de aici: George, cmd, suzuki, Kyp, eu, etc. :D

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca n-a postat Ionut taxa pe etapa. Daca e de 2 zile, o sa fie undeva la 250-300 Euro iar daca e de 3 zile, apximativ 400-450.

Cazarea e ieftina (6-10 Euro/pers/noapte).

Mancarea ne-am luat de la supermarket si am mai mancat la un restaurant din sat (all you can eat - era parca 12 Euro).

La boxe se cupleaza mai multi oameni si platesti vreo 50-60 Euro/etapa dar poti sa stai si in parcare, daca ai un cort sa bagi mobra (este curent si apa afara).

La astea se adauga transportul si gumele.

 

Te inscrii la clasa GP Racer. Te poti da cu ce gume vrei tu, dar daca vrei sa punctezi, trebuie sa te dai cu GP Racer.

 

Au mai scris George si Cipri costurile detaliate pe topicul RoSBK.

Vezi aici: /index.php?/topic/299382-rosbk/?p=3650534

 

 

Peste toate, o sa fie tare ca ne adunam o gramada de aici: George, cmd, suzuki, Kyp, eu, etc.

la ce costuri te astepti tu? nu alea de pe hartie, ci alea estimative, bazate pe experientele din trecut. in italia cand am fost, de la 700euro cat am calculta initial, am ajuns al 1300euro totalul.

in weeekend-ul ala sunt in tara, asa ca cel mai probabil merg si eu. deocamdata am anulat concediul din italia, dar mi-am propus un weekend pe circuit. ma asteptam sa fie gata Adancata sau Mures, dar nu cred ca vor fi gata pana atunci. nu promit, dar cred ca merg.

 

 

aoleu!!!...,auzi ce zice,sa no tavaleasca,fratelo acolo trebuie sa tragi de gaz ca vin alti din spate ca rachetele,lasa ca te invat eu smecheriile cand ajungem acolo...macar sa fi si tu pe podium.

zici tu, dar nu e asa simplu. ca sa vin cu 998 si sa-l dau de pamant, e harakirii. 916 e rentabil ca sa-l iau, dar nu e la fel ca 998 pe pista. deci balanta e egala. la 916 nu m-ar durea nimic daca il dau de pamant. la 998 situatia se schimba. iar daca il dau.... nu e honda, care te-ai ridicat si ai sunat vecinu sa-ti aduca piese. :crack: la 916 cand am spart motorul, a durat 3 luni sa gasesc unul rentabil. dar, ramane sa ma decid pana atunci cu care merg.

 

cred ca cel mai misto ar fi daca am gasi un weekend prin aprilie si sa facem un Pasul Tihuta, unde sa stam seara la o bere si sa punem tara la cale. de vreo 2 ani tot ne erectam pe aici ca ne intalnim, dar nimeni nu a mai facut-o. care au reusit, ai facut-o pe bucati. 2-3, 2-3....

 

ce ziceti? ne bagam in aprilie/mai? teoretic eu sunt in tara intre 15Apr-8Mai. 19-20 e Pastele, urmatorul e 26-27 care e dupa pasti (ar fi pensiuni ieftine ca e dupa pasti) si ar mai fi 3-4 Mai in care majoritatea cred ca-s plecati la mare pt ca e 1-2mai

 

pareri, propuneri?

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la ce costuri te astepti tu? nu alea de pe hartie, ci alea estimative, bazate pe experientele din trecut.

Citeste ce am scris eu...e mai mult decat estimativ,sunt costuri reale.

Repet....etapa de la hungaro(taxa de participare,drum,cazare,mancare,boxa,benzina motor,cafele,etc),fara sa includ gumele,m-a dus la 550-600euro.anul asta voi aloca 700euro sa stau mai relaxat;)

Cat despre adunarea mult anuntata,se va intampla...dar cel mai probabil pana la urma tot 2-3-4 vom fi din motive evidente...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citeste ce am scris eu...e mai mult decat estimativ,sunt costuri reale.

Repet....etapa de la hungaro(taxa de participare,drum,cazare,mancare,boxa,benzina motor,cafele,etc),fara sa includ gumele,m-a dus la 550-600euro.anul asta voi aloca 700euro sa stau mai relaxat;)

Cat despre adunarea mult anuntata,se va intampla...dar cel mai probabil pana la urma tot 2-3-4 vom fi din motive evidente...

700coco nu ar fi mult. daca distractia e pe masura.... cred ca merita.

asta banuiesc ca e fara gume.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

700coco nu ar fi mult. daca distractia e pe masura.... cred ca merita.

asta banuiesc ca e fara gume.

Am mentionat ca astea sunt costurile suportate de mine FARA SA INCLUD GUMELE..nu tre sa banuiesti,e negru pe alb:)

 

@stau-de-6:da buey,tu te documentezi cel mai bine dintre noi toti.cand vei merge tu,peste 10 ani la o etapa vrei sa fii mega pregatit,cel mai pregatit:))

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mentionat ca astea sunt costurile suportate de mine FARA SA INCLUD GUMELE..nu tre sa banuiesti,e negru pe alb:)

 

@stau-de-6:da buey,tu te documentezi cel mai bine dintre noi toti.cand vei merge tu,peste 10 ani la o etapa vrei sa fii mega pregatit,cel mai pregatit:))

bun bun.. intrebare intrebatoare. cat se duc gumele. de ex, daca mergi cu gume noi, iti mai raman jantele sau vii cu 2 perechi? (daca merg sambata si duminica)

cate iesiri sunt pe zi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...