Sari la conținut

Serpentinarii, Hai Sa Ne Adunam


Ra964
 Share

Postări Recomandate

Oricit ar arata, viteza este destul de mare si ce e misto este ca pista e lata iar in caz de greseala ai cum sa redresezi.

 

Deabea astept sa mergem, tu ne arati cum e cu prima curba si eu cu clatitele de la pensiune :))

 

p.s. fok, nu m-am mai suit pe mobra de 4 luni, 27 de zile si 6 ore :(

He,he, fara clatite, sa traga mobrele mai bine. Eu tre sa-mi caut alti pantaloni de circuit ca aia vechi nu pot sa-i tin pe mine decat daca ii leg cu bluza, sa vad ce fac la primavara, am dat jos niscaiva kg!:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator Adrian

Hai ca nu mai e mult, ghiocelu' scoate capu' la inaintare! :D

 

14 grade se-anunta pe weekend :)

 

Oricum,oricat de cald ar fi,starea drumurilor o sa fie precara...pana nu dau primele ploi de primavara sa curete mazga, nisipul etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

 

 

Da, a fost cam haos la prima curba.

 

Eu nu stiam cum sa fac sa nu incurc si in acelasi timp sa ma si feresc de cei care erau mai agitati :)

 

 

 

Vitezele maxime luate pe GPS: amkart - 127 km/h, tg secuiesc - 141 km/h

Dap,eu faceam parte din cei agitati si periculosi pe prima curba...stateam ca vita pe mijlocul curbei sa fiu eu sigur ca sunt safe...bad decision,a trecut lumea si pe stanga si pe dreapta de mine..apoi am tpt fugit dupa voi:)))))

Ai cumva si o viteza medie impreuna cu un best lap(al oricui,nu neaparat al tau) de pe Amck?sunt curios sa aproximex cam ce viteza medie am avut eu la timpul de 1'13'08(best lap pt mine pe Amck)

 

Hai ca nu mai e mult si e primavara:)

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, cu 46 de motorete la start, prima curba e cea mai delicata :)

 

Tu esti in poza ?

Yep,eu sunt vinovatul:) cel din boxa vecina caruia i-a reparat Balamuc furca vineri...care a cazut sambata si a mesterit toata ziua la fier...si duminica la cursa:P that's me:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suzuki73, nu filmez eu, camera e pe motoreta unui prieten.

 

 


Ai cumva si o viteza medie impreuna cu un best lap(al oricui,nu neaparat al tau) de pe Amck?sunt curios sa aproximex cam ce viteza medie am avut eu la timpul de 1'13'08(best lap pt mine pe Amck)

 

M-am uitat prin date si nu gasesc viteza medie/tur insa se poate calcula.

 

Sper sa nu fi gresesc calculele, daca V=D/T, in 73 de secunde se parcurge 1240 m = 17 m/s = undeva pe la 47 km/h

 

 

impreuna cu un best lap

 

... o tura de 1:08.

 

Best lapul personal e undeva aprope de 07 iar anul asta daca mai dau jos din osinza sper sa treg la 06.

 

 

 

 

 



Yep,eu sunt vinovatul:) cel din boxa vecina caruia i-a reparat Balamuc furca vineri...care a cazut sambata si a mesterit toata ziua la fier...si duminica la cursa:P that's me:D

 

Incintat de cunostinta si sa sti ca ai o motoreta foarte mistoaca si foarte frumoasa.

Editat de Denis_sbz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

aoleu...ce iti mai place sahorma....fratelo da calci rau de tot linia continua

 

baietii din mures nu taie linia continua,nu? Linia continua se fereste de ei....

 

propun un topic cu baietii din mures facts :))))))

Editat de Adrian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu,mai bine taceam ca filozof ramaneam...



1922889_710134715693365_1390425227_n.jpg

 

14 grade se-anunta pe weekend :)

Oricum,oricat de cald ar fi,starea drumurilor o sa fie precara...pana nu dau primele ploi de primavara sa curete mazga, nisipul etc... NU E DE IESIT CU MOTORU INCA,AZI UN SERPENTINAR NE-A PARASIT,AZI IN JURUL OREI 15 IN DOBITOC NU A ACORDAT PRIORITATE SI SA INTAMPLAT NEPREVAZUTUL.......DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu,mai bine taceam ca filozof ramaneam...

 

 

1922889_710134715693365_1390425227_n.jpg

NU E DE IESIT CU MOTORU INCA,AZI UN SERPENTINAR NE-A PARASIT,AZI IN JURUL OREI 15 IN DOBITOC NU A ACORDAT PRIORITATE SI SA INTAMPLAT NEPREVAZUTUL.......DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA.

Fuck...urat rau!

 

 

 

Incintat de cunostinta si sa sti ca ai o motoreta foarte mistoaca si foarte frumoasa.

Incantat de asemenea,astept sezonul sa ne cunoastem si personal;) mersi mersi de apreciere,ma bucur ca le mai place si altora mobreta mea...cat deapre ozn-ul tau de aprilia...nu zic nimic,decat...wow! Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deaia sunt bune circuitele. Acolo se invata si perfectioneaza tehnica pilotajului.

 

Tehnica care ne poate scoate din multe momente maro care le intinlim in mersul pe strada.

 

p.s. in cazul baiatului ( Dumnezeu sa-l ierte ), a fost un cumul de factori care a dus la tragedia asta: exuberanta, lipsa experientei ( nu se merge tare prin locuri in care pot intoarce masinile si pe asa vreme ) si, cel mai important, lipsa acelui pic de noroc - daca lovea masina mai in fata sau mai in spate, poate sarea peste ...





Incantat de asemenea,astept sezonul sa ne cunoastem si personal;) mersi mersi de apreciere,ma bucur ca le mai place si altora mobreta mea...cat deapre ozn-ul tau de aprilia...nu zic nimic,decat...wow!

 

Placerea va fi de partea mea iar modelul tau de motoreta ( cu care am mers in CNV sezonul 2005 ) imi aduce amine de niste momente foarte placute.

 

Si a mea e misto insa pina-n 200, peste viteza asta intervine aerodinamica ( na, e naked ) si cutia de viteze care e mai scurta decit la rsv4.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daaaaaaaaa, fathaaaa

nu asa scump. 150coco+transportul.

 

p.s. mai am un set de scarite race pt R1, cred ca 2005. am sa le scot la vanzare pt ca le-am luat la gramada. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daaaaaaaaa, fathaaaa

nu asa scump. 150coco+transportul.

 

p.s. mai am un set de scarite race pt R1, cred ca 2005. am sa le scot la vanzare pt ca le-am luat la gramada. ;)

Vezi daca nu cumva sunt pt 2003,ori daca se potrivesc...daca da,fa-mi un pret si poate te scap iute de ele daca zici ca le-ai luat la gramada:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi daca nu cumva sunt pt 2003,ori daca se potrivesc...daca da,fa-mi un pret si poate te scap iute de ele daca zici ca le-ai luat la gramada:)

am sa ma interesez. poate ti le trimit si sa le probez.(ca esti de-al casei de aici)

 

ele au ajuns acasa, dar nu ca ar fi ai mei prosti, ci doar nu e chiar puzzel-ul potrivit pt ei incat sa le monteze, ca au venit demontate

au fost luate la gramada pt ca mi le-a pus in acelasi pachet cu ambreiajul ca sa scutesc o parte din bani. :lol:

 

din ce-am inteles se potrivesc pe modelele pana in 2005. cel putin asta deduc din italiana.

 

"VENDO PEDANE ARRETRATE R6/R1
FINO AL 2005"

ete o poza.

post-59565-0-63471600-1392507663_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...