Sari la conținut

Serpentinarii, Hai Sa Ne Adunam


Ra964
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Daca vi o data ai sa o faci de mai multe ori :)

 

Referitor la Hungaro, sper sa pot ajunge.

Sigur ajunge Nicu la Tg. Secuiesc anul asta o data macar,si daca il trag eu cu forta...cat despre Hungaro,poate ma faci din nou pe prima curba dupa start,ca ne suparam:P Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

todea,eu am facut cross acu 10 ani,eu vreau sa ies la pensie de la clasa viteza,adevaru ca cross nu e asa stresant si costuri mai putine,dar acum tu sti de ce ai trecut la alta categorie,dar imi pare rau ca nu te-am prins niciodata pe pista sa trec pe langa tine sa te clanxonez,acu niste ani ai fost la mures sa te da-i cu baietii de acolo,si asa povesteste lumea moto,ca a intrat frica in tine si ai trecut la alta categorie, in fine,daca asta e placerea ta,iti doresc succes..

cu postarea asta mi-ai demonstrat...multe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

ala din poza 2 sunt eu, pe Mestecanis...



te`ai dat pe una din trompetele astea? tg secuiesc e aproape de tine, pt 1.5 km de pista si top speed de 150 km\h nu e chiar pistol cu apa pt romanica

 

Daca e asa cum zici,atunci intr-adevar, nu e chiar trompeta... Oricum e singurul mai de Doamne-ajuta... (fata de Amkart si Selena)...



Intrebare pt cei care spun ca mini-circuitele patriei sunt de cacao...sunteti la un asemenea nivel incat invatati tehnica(asta in cazul in care nu o "stiti" perfect) doar de la 150kh in sus?considerati ca selena sau amckart sunt sub nivelul vostru si ca nu se poate invata nimic?
Eu personal am invatat pe "circuit" stradal cu 300 de curbe inghesuite in 21km..apoi amckart...apoi tihuta and shit...acum ma simt in largul meu si cand dau de un ac de par de 50kmh si cand vine o curba deschisa de 150kmh+...personal nu va inteleg cum puteti spune unele chestii..de parca ati ajuns la un nivel atat de inalt incat doar un circuit pe care merge moto gp va mai poate pune la incercare talentele....

 

tu intelegi mereu cat poti,saracu' de tine..

 

Uite eu personal n-am fost inca pe ''pista'' si prima oara as prefera sa NU merg pe o pista gen Selena sau Amkart.

De ce? pentru ca eu consider ca am sanse mai mari sa pic pe alea decat pe una mai mare, gen Serres, Hungaro, plm..

 

Daca eu imi exprim preferintele mele in materie de ceva nu inseamna ca-s mai destept decat altii sau ca desconsider circuitele alea (sau tentativele alea de circuite)..

 

Stai linistit, nu ma coafeaza deloc viraje luate cu 150 km/h + Pentru mine distractia e undeva de la 80 PANA in 140/150 (pe viraje)

 

De ce as fi stresat sa nu pic? pt ca n-am chef sa repar iar la motor dupa aia..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistit, nu ma coafeaza deloc viraje luate cu 150 km/h + Pentru mine distractia e undeva de la 80 PANA in 140/150 (pe viraje)

 

stai relax, ca nu avem inca circuit care sa aiba viraje pt mai mult de 100Km/h. iar 100 cred ca e mult zis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa linia dreapta la Tg.Secuiesc se ajunge la un 150-160 si apoi descreste in primul viraj de dreapta...oricum e viraj de peste suta clar.

scuze, am uitat sa precizez ca exclud secuiescul pt ca nu-l stiu. si pe Selena se poate urca pe la 140 din ce-am inteles.... eu n-am verificat niciodata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ala din poza 2 sunt eu, pe Mestecanis...

 

 

 

Daca e asa cum zici,atunci intr-adevar, nu e chiar trompeta... Oricum e singurul mai de Doamne-ajuta... (fata de Amkart si Selena)...

 

 

 

tu intelegi mereu cat poti,saracu' de tine..

 

Uite eu personal n-am fost inca pe ''pista'' si prima oara as prefera sa NU merg pe o pista gen Selena sau Amkart.

 

De ce? pentru ca eu consider ca am sanse mai mari sa pic pe alea decat pe una mai mare, gen Serres, Hungaro, plm..

 

Daca eu imi exprim preferintele mele in materie de ceva nu inseamna ca-s mai destept decat altii sau ca desconsider circuitele alea (sau tentativele alea de circuite)..

 

Stai linistit, nu ma coafeaza deloc viraje luate cu 150 km/h + Pentru mine distractia e undeva de la 80 PANA in 140/150 (pe viraje)

 

De ce as fi stresat sa nu pic? pt ca n-am chef sa repar iar la motor dupa aia..

Iar tu esti putin frustrat si ai impresia ca toata lumea are ceva cu tine(nu doar eu) uneori,si te inteleg...motivele le stim cu totii..saracu' de mine intelege si asta;) no offence pt aciditate,dar tu chiar iei totul prea personal...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Iar tu esti putin frustrat si ai impresia ca toata lumea are ceva cu tine(nu doar eu) uneori,si te inteleg...motivele le stim cu totii..saracu' de mine intelege si asta;) no offence pt aciditate,dar tu chiar iei totul prea personal...

 

nu iau personal. eu am scris ceva si tu ai inteles cu totul altceva si ai inceput sa bati campii ca se cred unii prea buni,prea destepti etc....

 

daca vrei sa ai dreptate neaparat, si sa ai ultimul cuvant,zi asa........dar nu fi ipocrit si nu ma fa frustrat inutil, cand tu ai probleme de interpretare......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

nu iau personal. eu am scris ceva si tu ai inteles cu totul altceva si ai inceput sa bati campii ca se cred unii prea buni,prea destepti etc....

 

daca vrei sa ai dreptate neaparat, si sa ai ultimul cuvant,zi asa........dar nu fi ipocrit si nu ma fa frustrat inutil, cand tu ai probleme de interpretare......

Ok...i'm done here with you...poluam inutil topicul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sigur ajunge Nicu la Tg. Secuiesc anul asta o data macar,si daca il trag eu cu forta.

 

Asa, asa, hai ca zici bine.

 

... hai ca caldura, ne dam, bem un suc, mai socializam :)

 

 

..cat despre Hungaro,poate ma faci din nou pe prima curba dupa start,ca ne suparam:P

 

Da, a fost cam haos la prima curba.

 

Eu nu stiam cum sa fac sa nu incurc si in acelasi timp sa ma si feresc de cei care erau mai agitati :)

 

Dupa linia dreapta la Tg.Secuiesc se ajunge la un 150-160 si apoi descreste in primul viraj de dreapta...oricum e viraj de peste suta clar.

 

Vitezele maxime luate pe GPS: amkart - 127 km/h, tg secuiesc - 141 km/h

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

......

 

 

 

Vitezele maxime luate pe GPS: amkart - 127 km/h, tg secuiesc - 141 km/h

Pai sa te invat cum se ia prima curba, poate scazi sub 1,00! :crack:

 

P.S. Eu am si foaie mai mare cu 2 dinti pe spate, plus eroarea de kilometraj, cred ca am zarit un 160 acolo...:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricit ar arata, viteza este destul de mare si ce e misto este ca pista e lata iar in caz de greseala ai cum sa redresezi.

 

Deabea astept sa mergem, tu ne arati cum e cu prima curba si eu cu clatitele de la pensiune :))

 

p.s. fok, nu m-am mai suit pe mobra de 4 luni, 27 de zile si 6 ore :(

Editat de Denis_sbz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...