Sari la conținut

Supermotard Club


Vizitator FOXXkid
 Share

Postări Recomandate

poze punem maine. Saptamana ce urmeaza,scoateti-ma de pe lista.

Tb sa ma refac dpdv fizic. Am ceva probleme cu coloana de la sarituri-aterizari de ieri si azi se pare ca n-am tinut cont de micile dureri aparute,iar acum am de tras.

Urmeaza o saptamana de dormit pe tare,somn mult,vitamine si spre final un pic de sala.

 

Va pup. Eu sunt la munca acum.

Pun pozele maine dupa ce ma trezesc.

 

 

si pe mine ma cam dor toate....am febra la picioare spate si cate junghiuri in lombar dar trec daca e ne dam mai cuminti saptamana asta :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 500
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

@

night wish ..ne innebunesti ..ne faci pe toti sa renuntam la vitezane :) si sa ne luam SM

Avantajul unui SM mai e pe langa faptul ca e fun pt oras,n-are mai nimic cand cazi, ar fi si posibilitatea rotilor de hard-enduro,deci iarna te poti da in padure,la munte,etc :laugh:

Abia astept prima ninsoare mai mare,sa fac un maldar de zapada si sa ma arunc in el cu moto in diferite pozitii.

La drum lung ar fi problema pt unii,dar pe mine nu ma incomodeaza 100 la top speed pe autostrada.

Mihaio07 @: ne combinam la niste manete ASV la cineva care aduce ?

Editat de blue_nightwish
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mihaio07 @: ne combinam la niste manete ASV la cineva care aduce ?

 

Sunt la Auner, dar nu castigam nimic daca "ne combinam". In plus, trebuie vazut la fata locului cat de bine se potrivesc / se pot adapta. Eu de ex. am ghidon de 28 si ambreiaj prin cablu. Tu ai ghidon de 22 si ambreiaj prin cablu. KTM-urile au ghidon de 28 si ambreiaj hidraulic.

In caz ca mai tin eu bine minte, alea scurte erau vreo 2 mil bucata, si alea lungi vreo 1.5 mil.

 

Manete ASV ca manete ASV, dar unde gasesc si eu niste roti d'alea de "hard enduro". :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@

Avantajul unui SM mai e pe langa faptul ca e fun pt oras,n-are mai nimic cand cazi, ar fi si posibilitatea rotilor de hard-enduro,deci iarna te poti da in padure,la munte,etc :)

Abia astept prima ninsoare mai mare,sa fac un maldar de zapada si sa ma arunc in el cu moto in diferite pozitii.

La drum lung ar fi problema pt unii,dar pe mine nu ma incomodeaza 100 la top speed pe autostrada.

Mihaio07 @: ne combinam la niste manete ASV la cineva care aduce ?

da stiu ca la cazaturi motoretele nu au aproape nimic ..pe mine sincer m`au impresionat pozele, foarte reusite .bravo voua :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu astazi,da n-aveam unde sa ii dau ca imi rupeam dintii cu guma de pe spate,plus ca era pe jos covor de frunze ude.

Treaba e ca nu te mai saturi !

dsc00071cw6.th.jpgthpix.gifdsc00087nc6.th.jpgthpix.gif

Toata trupa dsc00092kv0.th.jpgthpix.gifSpaidăr-mandsc00146ep5.th.jpgUtilajelethpix.gifdsc00148uv2.th.jpgthpix.gif

Si poza cu blănoaseledsc00114sr5.th.jpgthpix.gif

Editat de brick23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt la Auner, dar nu castigam nimic daca "ne combinam". In plus, trebuie vazut la fata locului cat de bine se potrivesc / se pot adapta. Eu de ex. am ghidon de 28 si ambreiaj prin cablu. Tu ai ghidon de 22 si ambreiaj prin cablu. KTM-urile au ghidon de 28 si ambreiaj hidraulic.

In caz ca mai tin eu bine minte, alea scurte erau vreo 2 mil bucata, si alea lungi vreo 1.5 mil.

 

Manete ASV ca manete ASV, dar unde gasesc si eu niste roti d'alea de "hard enduro". :laugh:

 

WRONG ...! am ghidon la fel ca al tau ... tot pe 28 mm la baza

 

pai ... nu ziceai ca ai roti ? :)) aa , de "hard enduro" la 10 mil setul ...? asta nu mai stiu :laugh:))

 

 

POZELE DE IERI :

Editat de blue_nightwish
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bahhh sunte-ti bulangiii rau mah!!!! pai ieri de la 11:30 am stat la arc si abia la ora 14 am resit sa ne strangem si noi sa ne dam putin! pai daca stau de fecare data cate 2 ore jumate io va fooottt....

De acum inainte cand stabilim o ora, hai sa fim toti gata, cu catel, cu purcel..... ca nu e placut sa stai sa astepti.

 

Si acum vad ca voi ati mai fost sa va dati ieri. Poze, cand am fost noi nu a fct nimeni poze.... in fine asta este.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bahhh sunte-ti bulangiii rau mah!!!! pai ieri de la 11:30 am stat la arc si abia la ora 14 am resit sa ne strangem si noi sa ne dam putin! pai daca stau de fecare data cate 2 ore jumate io va fooottt....

De acum inainte cand stabilim o ora, hai sa fim toti gata, cu catel, cu purcel..... ca nu e placut sa stai sa astepti.

 

Si acum vad ca voi ati mai fost sa va dati ieri. Poze, cand am fost noi nu a fct nimeni poze.... in fine asta este.

 

 

 

bah nu mai fii carcotash! asta este! ti-am zis ca e destul de greu sa ne strangem toti!

unii mai au probleme!

nici mie nu mi-a convenit .....dar ce sa faci?

data viitoare incercam sa ne unim! :laugh:

nici eu nu am stiut ca exista si un aparat foto!

Editat de COLD AS ICE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah nu mai fii carcotash! asta este! ti-am zis ca e destul de greu sa ne strangem toti!

unii mai au probleme!

nici mie nu mi-a convenit .....dar ce sa faci?

data viitoare incercam sa ne unim! :laugh:

nici eu nu am stiut ca exista si un aparat foto!

 

ce nu ti-a convenit mah tie ca ai zis ca la 12:30 si ai venit la 12:55 si te-ai coit 10 min ca nu stiai ce lichid sa iei si dupa aia ai realizat ca trebuia sa iti bagi benzina, lucru pt care si venisei la benzinarie.

si nu sunt carcotas, spun ce nu mi-a convenit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce nu ti-a convenit mah tie ca ai zis ca la 12:30 si ai venit la 12:55 si te-ai coit 10 min ca nu stiai ce lichid sa iei si dupa aia ai realizat ca trebuia sa iti bagi benzina, lucru pt care si venisei la benzinarie.

si nu sunt carcotas, spun ce nu mi-a convenit.

 

 

nu are rost sa ne certam aiurea...parerea mea este sa nu ne mai dam loc de intalnire pe la arc daca tot nu ne plimbam pe acolo ...ideea e sa stam frumos acasa si sa vb pe mess , forum sau telefon pana se stabileste ceva sigur si cand plecati intr-un loc plecati sa va intalniti cu cineva si dupa sa mergeti la locul stabilit, restul urmand sa apara si ei cand trebuie

Editat de CrashTestPilot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

data viitoare ne mobilizam mai bine

dar avand in vedere vremea de afara........ :laugh:

 

 

ce e cu vremea? inca e frumos si ff cald afara pt perioada asta din an! totusi suntem in noiembrie si sunt peste 20 de grade afara... :)

Editat de CrashTestPilot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in weekendul care vine propun un drum in afara bucurestiului ! veniti cu idei !

 

 

propun la o padure ...sa facem un traseu de forestiera ceva mai complicat :laugh: cred ca o sa fie vis! sa ne interesam pe la vecinii nostri de la enduro sau cross poate au ei locuri interesante

Editat de CrashTestPilot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

propun la o padure ...sa facem un traseu de forestiera ceva mai complicat :laugh: cred ca o sa fie vis! sa ne interesam pe la vecinii nostri de la enduro sau cross poate au ei locuri interesante

pe mine ma incanta ,dar ma gandesc si la ceilalti ... Adica ,mie mi-e usor daca schimb rotile ,insa avand in vedere ca restul poate au roti numai de SM ... ma indoiesc ca vor asta !

 

detaliaza asta : "ceva mai complicat " te rog

Editat de blue_nightwish
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe mine ma incanta ,dar ma gandesc si la ceilalti ... Adica ,mie mi-e usor daca schimb rotile ,insa avand in vedere ca restul poate au roti numai de SM ... ma indoiesc ca vor asta !

 

 

pai eu la fel am doar roti sm dar ai vazut ca ne descurcam al dreaq-lui de bine cu ele in padure la locul de antrenament atat timp cat facem trasee genul ala ...cred ca toata lumea o sa fie happy ...nu stam sa aruncam motoru in aer cate 10 minute in acelas loc. O sa incercam sa facem un rally raid prin padure cu viteza maricica pe un traseu stabilit eventual sau doar cum vedem in fata ochilor cred ca o sa fie super! Oprim intr-un loc frumos mancam ...bem ceva si continuam si tot asa ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

propun o tura pe barajul argesului pana-n padure ,dincolo de calea ferata inca gandesc pe unde am avea trecere, apoi sa vedem unde duce trecerea de pe podul de tabla pus peste arges!

 

 

o sa am nevoie de cineva din grup cu care sa explorez un pic zona impadurita zilele astea !

Editat de blue_nightwish
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in functie de vreme si de banii disponibili pt gaz ies weekendul asta sau nu!

asa ca momentan....nu contati pe mine! :laugh:

 

 

aceeasi problema este si la mine dar zic eu ca pana la duminica fac si eu rost de 40 lei macar pt gaz

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...