Sari la conținut

Concurs Amatori


Ati
 Share

Postări Recomandate

Un prieten organizeaza un concurs de amatori la el in comuna ce va avea loc in data de 24-25 Septembrie in satul Lisnau ce este situat in apropierea orasului Sf. Gheorghe la cca 13 km.

Cazare la pensiune undeva la 600.000 lei sau loc ptr cort gratis, in cursul celor 2 zile vor fi ampasate gratare cu mititei , friptura si tocanita.

Este o intalnire unde sunt invitati fiecare iubitori al sportului pe 2 sau pe 4 roti.

 

Pentru informatii sunati la trlefon 0722997381-ARPI

 

PS. Cei interesati sunt rugati sa ne contacteze la nr de tel pana la data de 21 Sep

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intre timp localnicii vor invata romaneste?

242416[/snapback]

Dane eu am invatat, cu toate ca si mie mi se pare absurd sa traiesti intr-o tara si sa nu vorbesti linba tari, totusi recunosc ca nici bunicii mei nu vorbesc romaneste, ptr ca nu au avut de unde sa invete si ca la tara nu au avut nevoie de ea, dar saptamana trecuta cand ai fost aici puteai sa tii chateva ore ptr ciobani cu care nu te-ai inteles!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dane eu am invatat, cu toate ca si mie mi se pare absurd sa traiesti intr-o tara si sa nu vorbesti linba tari, totusi recunosc ca nici bunicii mei nu vorbesc romaneste, ptr ca nu au avut de unde sa invete si ca la tara nu au avut nevoie de ea, dar saptamana trecuta cand ai fost aici puteai sa tii chateva ore ptr ciobani cu care nu te-ai inteles!

242866[/snapback]

 

Ce idee misto. In loc ca guvernu sa arunce banii pentru mexicani , mai bine ar incerca sa faciliteze invatarea limbii romane in zonele unde aceasta e o problema.

Zau ca nu mi-ar parea rau de banii aia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt sigur ca bunicii tai pot sa-si dea seama din totul propozitiei ca este vorba de o intrebare, si sa recunoasca numele localitaii cand il aud. Sunt de asemena sigur ca vor indica cu mana chiar si directia reala, nu la misto exact opusul.

Iar despre ciobanii @destepti@, am o surpriza pentru ei, daca o vor suge din nou si eu nu voi mai fi cu sotia: vor avea parte de un antrenament sora cu moartea, ei fiind pe post de sac viu. Iar daca vor avea si tupeul sa mai asmuta cainii pe noi, se vor alege si cu cainii putin impuscati, doar cat sa nu-mi pierd indemanarea la trageri in teren variat in tinte mici si miscatoare.

Tara asta nu se imparte doar in ciobani care se fac a nu intelege romaneste si romani tocmai buni de marionete. Pun pariu ca daca vorbeam engleza, imi indicau directia cea buna.

Mancane-ar la toti.............

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt sigur ca bunicii tai pot sa-si dea seama din totul propozitiei ca este vorba de o intrebare, si sa recunoasca numele localitaii cand il aud. Sunt de  asemena sigur ca vor indica cu mana chiar si directia reala, nu la misto exact opusul.

Iar despre ciobanii @destepti@, am o surpriza pentru ei, daca o vor suge din nou si eu nu voi mai fi cu sotia: vor avea parte de un antrenament sora cu moartea, ei fiind pe post de sac viu. Iar daca vor avea si tupeul sa mai asmuta cainii pe noi, se vor alege si cu cainii putin impuscati, doar cat sa nu-mi pierd indemanarea la trageri in teren variat in tinte mici si miscatoare.

Tara asta nu se imparte doar in ciobani care se fac a nu intelege romaneste si romani tocmai buni de marionete. Pun pariu ca daca vorbeam engleza, imi indicau directia cea buna.

Mancane-ar la toti.............

243236[/snapback]

Auzi acum cred ca rautatea vine si din cauza ca de cate ori trece un grup de motociclisti aproape de turma lor animalele se sperie de zgomotul produs de motare si o iau la sanatoasa pe unde apuca saracele, iar ciobanul trebuie sa le adune, si daca este asa nici nu este de mirare ca ti-au indicat directia opusa, ca de inteles intelege toata lumea dar stiind ca nu vorbeste corect romaneste mai degraba nu vorbeste deloc si se face ca ploua!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un prieten organizeaza un concurs de amatori la el in comuna ce va avea loc in data de 24-25 Septembrie in satul Lisnau ce este situat in apropierea orasului Sf. Gheorghe la cca 13 km.

Cazare la pensiune undeva la 600.000 lei sau loc ptr cort gratis, in cursul celor 2 zile vor fi ampasate gratare cu mititei , friptura si tocanita.

Este o intalnire unde sunt invitati fiecare iubitori al sportului pe 2 sau pe 4 roti.

 

Pentru informatii sunati la trlefon 0722997381-ARPI

 

PS. Cei interesati sunt rugati sa ne contacteze la nr de tel pana la data de 21 Sep

242393[/snapback]

 

 

vezi ca in acelasi weekend este si motocros la Sf. Gheorghe, idem concurs amatori. nu cred ca este bine sa va suprapuneti cu cei de la SUGAS.

parerea mea.

 

cip

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca in acelasi weekend este si motocros la Sf. Gheorghe, idem concurs amatori. nu cred ca este bine sa va suprapuneti cu cei de la SUGAS.

parerea mea.

 

cip

244020[/snapback]

Intr-un tarziu a aflat si prietenul meu de concus sti cum se spune " observi ca colegul tau are ceva in ochi dar nu observi buturuga din ochii tai"

Asadar am ramas la ideia in care sanbata se organizeaza un mini concurs la tara si duminica mergem cu toti la motocross.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...