Sari la conținut

Salut...nu Stiu Ce Sa Aleg...


Alexandu
 Share

Postări Recomandate

..Salut am si eu un Gilera Runner 50,carb 17,5 merge 80,si am niste probleme cu el....De ex.Cand plec de pe loc si ii dau blana trage incet pana la 15km\h si de la 15km\h o ia dintr-o data.......Ce ar trebui sa schimb?????(Rolele,arcu ala mare de la ambreiaj si arculetele alea 3????sau arcu de la variator???)dar nu stiu cat de tari sau cat de moi sa fie pt ca vreau ca sa plece tintr-o data......Si alceva ce poate fii daca mi se misca axu de la ambreiaj????Ms mult :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..Salut am si eu un Gilera Runner 50,carb 17,5 merge 80,si am niste probleme cu el....De ex.Cand plec de pe loc si ii dau blana trage incet pana la 15km\h si de la 15km\h o ia dintr-o data.......Ce ar trebui sa schimb?????(Rolele,arcu ala mare de la ambreiaj si arculetele alea 3????sau arcu de la variator???)dar nu stiu cat de tari sau cat de moi sa fie pt ca vreau ca sa plece tintr-o data......Si alceva ce poate fii daca mi se misca axu de la ambreiaj????Ms mult :rock:

 

nu ii cam mare carburatorul? :rock:

 

si eu am patit asa .... era jiglerul prea mare si se inneca daca ii dadeam blana

 

si axul de la ambreiaj nu ar avea voie sa joace :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Pai stiu ca axu nu are voie sa joace tre sa dau jos ambreiaju si sa vad care ii buba :rock: ....si daca ii schimb jigleru si ii pun mai mic va merge mai bine??ma refer la demaraj,viteza????si va pleca dintr-o data cand ii dau blana??? ca si scuterele normale???ms mult....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Pai stiu ca axu nu are voie sa joace tre sa dau jos ambreiaju si sa vad care ii buba :rock: ....si daca ii schimb jigleru si ii pun mai mic va merge mai bine??ma refer la demaraj,viteza????si va pleca dintr-o data cand ii dau blana??? ca si scuterele normale???ms mult....

Si mie mi se misca axul de la ambreiaj. O sa-l desfac in weekend. Am inteles ca daca are joc, ar trebui sa fie uzate rulmentul si simeringul.

La chestia cu plecatul de pe loc..s-ar putea sa fie ambreiajul dus. Dar schimba arcurile.

Stie cineva cum se face daca ai ambreiajul uzat? Se schimba ceva din el? sau se schimba cu totul?

Editat de Alex_16
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...