Sari la conținut

Plimbare In Weekend.......cine Vine?


GR8
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 573
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ce inseamna pentru tine ,,mai lunga'' ? De la 400 / 500 km in sus ? 2/3 zile ca si desfasurare in timp ? Sau si timp si km ?

 

Detaliaza ... sa ne facem bugetul.

Editat de Triplu xXx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce inseamna pentru tine ,,mai lunga'' ? De la 400 / 500 km in sus ? 2/3 zile ca si desfasurare in timp ? Sau si timp si km ?

 

Detaliaza ... sa ne facem bugetul.

Mai am 2 saptamani de concediu,timpul nu-i o problema la mine acum.Distanta,de la 500 in sus ca astia ii fac intr-o zi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

daca tot tine vremea asta asa oribila de caniculara hai sa facem un carnat prajit in bat pe malul streiului in wek sau putem merge cu cortul daca nu aveti timp de stat cateva ore...ceva curiosi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata (maine)este ceva festivitate la Costesti . Merge cineva ? Eu maine dimineata pe la ora 10 o merg la o cafea la Samis , cine vrea sa mearga la Costesti este binevenit sa ne planificam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata (maine)este ceva festivitate la Costesti . Merge cineva ? Eu maine dimineata pe la ora 10 o merg la o cafea la Samis , cine vrea sa mearga la Costesti este binevenit sa ne planificam.

 

Ne auzim la telefon , si planificam !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine mergem (un grup de vreo 8-10 persoane) cu cortul si la un gratar la Feredeie. O sa fim si cu motoare si cu masini , cine vrea sa vina este bine primit, stam de Sambata pana Duminica , gratar avem noi din ala mare deci cine vrea isi aduce carnea , berea si eventual ceva carbuni . Bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in data de 10.09.2011 colegul,prietenul si bikerul nostru marius zis trafalet,turcu se insoara si organizam o parada in deva suntem adunati cativa chiar si cu enduro nu conteaza ce moped aveti veniti si mancati o prajitura beti o bere si faceti niste oameni fericiti la nunta lor.sambata la ora 10-11 ne vom strange la bar terasa sarmis

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in data de 10.09.2011 colegul,prietenul si bikerul nostru marius zis trafalet,turcu se insoara si organizam o parada in deva suntem adunati cativa chiar si cu enduro nu conteaza ce moped aveti veniti si mancati o prajitura beti o bere si faceti niste oameni fericiti la nunta lor.sambata la ora 10-11 ne vom strange la bar terasa sarmis

 

 

Plateste mirele cafeaua ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri plec de dimineata la un drum mai lung de vreo 450 km la Targu Neamt la intrunirea Soimii Nemteni.Daca mai doreste cineva sa vina,as fii bucuros sa nu merg singur. :friends:

 

Ovidiu , sa ai partea de un drum minunat , de o vreme superba , si DISTRACTIE MAXIMA !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri plec de dimineata la un drum mai lung de vreo 450 km la Targu Neamt la intrunirea Soimii Nemteni.Daca mai doreste cineva sa vina,as fii bucuros sa nu merg singur. :friends:

 

Sunt cam 385 km pe google maps (dar direct fara alte obiective).

Deci in total cam 800 km dus-intors la un consum de 5% sa fiu sigur ca imi ajunge = 40 litri x 4.42 ron = 176.80 ron benzina.

 

Hmmmm ... cu cortul si ceva conserve ... parca ... parca ... ma hotarasc pina disera daca pot veni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt cam 385 km pe google maps (dar direct fara alte obiective).

Deci in total cam 800 km dus-intors la un consum de 5% sa fiu sigur ca imi ajunge = 40 litri x 4.42 ron = 176.80 ron benzina.

 

Hmmmm ... cu cortul si ceva conserve ... parca ... parca ... ma hotarasc pina disera daca pot veni.

 

 

Sa imi spui de unde iei benzina la pretul asta ca si eu vreau.:banana: :friends: :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt cam 385 km pe google maps (dar direct fara alte obiective).

Deci in total cam 800 km dus-intors la un consum de 5% sa fiu sigur ca imi ajunge = 40 litri x 4.42 ron = 176.80 ron benzina.

 

Hmmmm ... cu cortul si ceva conserve ... parca ... parca ... ma hotarasc pina disera daca pot veni.

 

 

Eu radeam de numa ca il costa benzina 176.80 ron ---

 

Parca daca baga de 176.79 nu ii ajunge benzina , se termina inainte de casa cu 50 metrii .

 

Sa imi spui de unde iei benzina la pretul asta ca si eu vreau.:banana: :friends: :grinbandit:

 

Io cred ca a vrut sa zica 5.42 ron

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ovidiu , sa ai partea de un drum minunat , de o vreme superba , si DISTRACTIE MAXIMA !!!

Multumesc,si voua va doresc un weekend cat mai placut,mai ales cu noul traseu pe care-l veti parcurge. :cheers:

 

Sunt cam 385 km pe google maps (dar direct fara alte obiective).

Deci in total cam 800 km dus-intors la un consum de 5% sa fiu sigur ca imi ajunge = 40 litri x 4.42 ron = 176.80 ron benzina.

 

Hmmmm ... cu cortul si ceva conserve ... parca ... parca ... ma hotarasc pina disera daca pot veni.

Intr-ardevar sunt in jur de 380 km.Dar vreau sa merg prin Cheile Bicazului,anul trecut cu drumuri blocate si rataciri am facut 420km.Va doresc un weekend placut la toti! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gresit intradevar cu pretul la benzina :rusinica: Era de fapt 5.42 ron/litru deci atunci nu mai merg :blbl:

 

Adevarul este ca nu primesc bilet de voie asa lung si decit sa ajung asa :hurt: mai bne ma las pagubas. Sper sa pot merge Duminica cu baietii pe tura de Enduro in munti. Ne auzim , bafta! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in data de 10.09.2011 colegul,prietenul si bikerul nostru marius zis trafalet,turcu se insoara si organizam o parada in deva suntem adunati cativa chiar si cu enduro nu conteaza ce moped aveti veniti si mancati o prajitura beti o bere si faceti niste oameni fericiti la nunta lor.sambata la ora 10-11 ne vom strange la bar terasa sarmis

se anuleaza parada

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu plec de Vineri,direct la Costesti pe traseul Calan-Dealu Mic -Costesti

 

287595_260656570622773_100000352970315_900965_5043186_o.jpg

post-44280-0-30010500-1315313283_thumb.jpg

Editat de Dacul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari,

Impreuna cu cativa prieteni pe 2 roti, am hotarat sa organizam Sambata 10.09 o iesire in Retezat la barajul Gura Apelor. Vrem sa plecam dimineata, undeva pe la 09-09:30, sa incingem gratarele, sa uitam de toate grijile cotidiene, iar undeva pe la ora 18 sa coboram. Va fi o plimbare mixta, cu motoare si cu 2-3 masini (pentru carbuni, gratare, bagaje, etc). Cine doreste sa se alature micului nostru grup e binevenit. Ne-am bucura sa fim cat mai multi. In privinta mancarii, fiecare aduce ce are pe acasa (un carnat, un colt de slanina, un capat de paine) si eventual mai facem mici cumparaturi din Hateg, inainte de a urca (un mic, o pulpa, o bere... fara alcool ca dupa aia poate se lasa cu :hurt: ) :D

Eventual putem cobora mai repede, pe la 17, sa dam o tura si la Costesti!

Sunteti toti bineveniti!

 

Salutari,

Impreuna cu cativa prieteni pe 2 roti, am hotarat sa organizam Sambata 10.09 o iesire in Retezat la barajul Gura Apelor. Vrem sa plecam dimineata, undeva pe la 09-09:30, sa incingem gratarele, sa uitam de toate grijile cotidiene, iar undeva pe la ora 18 sa coboram. Va fi o plimbare mixta, cu motoare si cu 2-3 masini (pentru carbuni, gratare, bagaje, etc). Cine doreste sa se alature micului nostru grup e binevenit. Ne-am bucura sa fim cat mai multi. In privinta mancarii, fiecare aduce ce are pe acasa (un carnat, un colt de slanina, un capat de paine) si eventual mai facem mici cumparaturi din Hateg, inainte de a urca (un mic, o pulpa, o bere... fara alcool ca dupa aia poate se lasa cu :hurt: ) :D

Eventual putem cobora mai repede, pe la 17, sa dam o tura si la Costesti!

Sunteti toti bineveniti!

 

 

Se pare ca si weekend-ul viitor tine vremea cu noi! Se baga cineva la o tura sambata catre Pestera Ursilor sau Dumbrava Sibiului (sa facem poze cu maimutza :banana: )???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari,

Impreuna cu cativa prieteni pe 2 roti, am hotarat sa organizam Sambata 10.09 o iesire in Retezat la barajul Gura Apelor. Vrem sa plecam dimineata, undeva pe la 09-09:30, sa incingem gratarele, sa uitam de toate grijile cotidiene, iar undeva pe la ora 18 sa coboram. Va fi o plimbare mixta, cu motoare si cu 2-3 masini (pentru carbuni, gratare, bagaje, etc). Cine doreste sa se alature micului nostru grup e binevenit. Ne-am bucura sa fim cat mai multi. In privinta mancarii, fiecare aduce ce are pe acasa (un carnat, un colt de slanina, un capat de paine) si eventual mai facem mici cumparaturi din Hateg, inainte de a urca (un mic, o pulpa, o bere... fara alcool ca dupa aia poate se lasa cu :hurt: ) :D

Eventual putem cobora mai repede, pe la 17, sa dam o tura si la Costesti!

Sunteti toti bineveniti!

 

 

 

 

Se pare ca si weekend-ul viitor tine vremea cu noi! Se baga cineva la o tura sambata catre Pestera Ursilor sau Dumbrava Sibiului (sa facem poze cu maimutza :banana: )???

 

Pai sambata 10.09. tocmai a trecut.In legatura cu tura de la Pestera Ursilor sunt interesat si eu.Tinem legatura :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din nu stiu din ce motive nu ma lasa sa atasez hartile cu traseu stabilit pe wek la rubrica de enduro-adventure asa ca postez aici ca are legatura.inca nici unul nu sa anuntat cu exactitate cand ar vrea sal facem sambata-duminica de fapt vreau sa cucerim varful rusca 1355m.cum spuneam nu e traseul greu si se poate veni cu orice motoreta turing traseul are in jur de 200km dus intors depinde de traseul ales in final

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din nu stiu din ce motive nu ma lasa sa atasez hartile cu traseu stabilit pe wek la rubrica de enduro-adventure asa ca postez aici ca are legatura.inca nici unul nu sa anuntat cu exactitate cand ar vrea sal facem sambata-duminica de fapt vreau sa cucerim varful rusca 1355m.cum spuneam nu e traseul greu si se poate veni cu orice motoreta turing traseul are in jur de 200km dus intors depinde de traseul ales in final

:scratch: :scratch: Foaie verde laba de rata,trec catanele pe strec :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...