Sari la conținut

Plimbare In Weekend.......cine Vine?


GR8
 Share

Postări Recomandate

Vad ca Marius nu a citit inca aici si voi raspunde eu in locul lui.

Nu este din clubul nostru iar ,,coincidentele'' sunt doar din intimplare ele neavand nici o legatura cu adevaratul club Free Bikers Hunedoara. Am observat si noi acest aspect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 573
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Achimoto , intrebare ...... domnul de mai jos... face parte din clubul vostru ?

 

comentariu lui este in partea de jos a paginii : /index.php?...p;#entry2716652

 

Deoarece mi-se pare numele clubului scris la avatar aproximativ la fel cu al vostru , dar emblema este alta ..........

Ma lamureste si pe mine cineva ?

SA NE VEDEM CU BINE LA TURELE moto organizate de voi !!!

 

Vad ca Marius nu a citit inca aici si voi raspunde eu in locul lui.

Nu este din clubul nostru iar ,,coincidentele'' sunt doar din intimplare ele neavand nici o legatura cu adevaratul club Free Bikers Hunedoara. Am observat si noi acest aspect.

 

Cristi ( free ), dupa cum zicea si colegul Alin mai sus , este doar o coincidenta de nume . Nu avem nici o legatura , nici macar nu ne cunoastem .

 

Astept sa ne vedem cu bine , la turele la care vreti sa participati !!!

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Prima Tura care o facem anu acesta , este una foarte frumoasa , pe granita de s-v a Romaniei , pe malul Dunarii .

Startul traseului este Vineri 29 Aprilie , 2011 la ora 09:00am in Deva , si se termina duminica -- 01 Mai .

 

 

** Excursia dureaza 3 zile , si se intinde pe aproximativ 750 km .

** Drumul este din asfalt 80 % , iar 20 % este drum de tara – dificultate medie .

.

** Vom vizita obiective cu mare importanta geografica si istorica in Romania :

- Clisura Dunarii - aproximativ 100 km

- Portile de fier

-Cazanenele Mari si Mici

- Statuia lui Decebal

- Muntii Semenic

- Muntii Aninei

- Orsova

- Sate cu localnici de nationalitate Ceha – Garnic – Padina Matei – Sichevita – Moldovita

- Cheile Nerei

-Cheile Beusnitei

- Ansablu de Mori din Garnic

- Lacul ,, Ochiul Bei ”

- Cascada Beusnitei

- Satul ceh parasit

- Valea Rea

- Turnuri Vamale – sub apele Dunarii

 

Pentru mai multe detalii , va asteptam pe site .

 

RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Se anunta timp frumos pe weekend, deci ?

 

Pentru cei care nu aveti asigurare RCA: pe 6 luni va fac eu cu aproximativ 85 / 90 ron sau pe 1 an de zile = 170 / 180 ron .

 

Eu am vorbit azi deja cu Biela sa facem o tura, poate mergem si la un carnat prajit. Se mai baga cineva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se anunta timp frumos pe weekend, deci ?

 

Pentru cei care nu aveti asigurare RCA: pe 6 luni va fac eu cu aproximativ 85 / 90 ron sau pe 1 an de zile = 170 / 180 ron .

 

Eu am vorbit azi deja cu Biela sa facem o tura, poate mergem si la un carnat prajit. Se mai baga cineva ?

 

Aline, te sun maine sa-mi faci un pret la RCA la Omniasig? Zi la care din numerele de telefon din semnatura si intre ce ore.

Si multam fain anticipat, Nick.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La oricare din numere si dupa ora 9.00 dimineata pana seara la 17.00 / 18.00. Iti caut in mai multe locuri si vedem unde este cel mai ieftin acolo iti fac. Ne auzim si va astept la o plimbare in weekend.

Editat de Triplu xXx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut..ma intereseaza un pret la RCA pe 6 luni... PJ motor de 805 cc

 

 

O sa ne auzim in privat, cine mai vrea informatii legate de asigurari va rog PM sau sunati pe numerele din semnatura, sa lasam aici discutia doar pentru iesirile din weekend.

 

Apropo maine sper ca ne stringem citiva la o plimbare ? Eu pe la ora 10.30 / 11.00 voi merge la o cafea la KOSON (linga Lido sau CEC) si de acolo plecam la plimbare. Cine vrea sa ma sune. Bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo maine sper ca ne stringem citiva la o plimbare ? Eu pe la ora 10.30 / 11.00 voi merge la o cafea la KOSON (linga Lido sau CEC) si de acolo plecam la plimbare. Cine vrea sa ma sune. Bafta !

 

 

Bine ma , mergeti voi , care aveti inmatriculate motocicletele ..............dar macar nu mai faceti pofta si la altii ?!

 

Da nui stres , ca merg si eu 1 tura pe dealuri , wekendul asta , si de saptamana urmatoare ies si pe sosele :D , ca imi vin actele :laugh:

 

 

Sa aveti vreme calda , drumuri curate , si parte de un wekend minunat !!! .......eu ma bag la endureala

Editat de ACHIMOTO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se anunta timp frumos pe weekend, deci ?

 

Pentru cei care nu aveti asigurare RCA: pe 6 luni va fac eu cu aproximativ 85 / 90 ron sau pe 1 an de zile = 170 / 180 ron .

 

Eu am vorbit azi deja cu Biela sa facem o tura, poate mergem si la un carnat prajit. Se mai baga cineva ?

 

Pai si mie de ce mi-ai luat 207 ron mah? :laugh: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si mie de ce mi-ai luat 207 ron mah? :laugh: :laugh:

 

Eu cred ca ti-am mai explicat odata sistemul bonus malus , la data respectiva si pe profilul clientului care mi l-ai dat era cel mai bun pret. Nu stiu daca e cazul aici pe net sa mai explic odata. Sper sa ma ma intelegi.

 

 

De aia...daca veneai la mine era mai ieftin.

 

 

Mircea eu cred stim fiecare dintre noi cum sta treaba si fiecare ce poate in materie de preturi, nu vei putea tu niciodata sa bati un broker la pret, anul asta ati scos un pic capul dintre picioare cu pretul si deja va umflati in pene ? Vezi ca deja sunt altii sub pretul Omniasig-ului , si eu peste 6 luni tot voi avea cel mai bun pret de la alta societate, asa ca ..... si nu cred ca e cazul sa faci glume care pot fi interpretate de alti oameni care citesc aici si care sa imi provoace daune interese promovarii mele pe forum. Multumesc de intelegere.

Mesaj completat

 

 

Apropo aici e topic cu iesiri in weekend , pentru restul de discutii va invit pe Free Talk.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

acest topic este cam neglijat..... eu speram ca fiecare iesire de weekend sa fie "anuntata" aici... dar nu se intampla.... las un nr de tel in speranta ca ma anunta si pe mine cineva cand se fac iesiri.. 0722380545

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum au spus cei de la Meteo , vremea este foarte proasta wekendul asta .

 

Cine se risca pe ploaia asta la o plimbare ??? ------ azi dupamasa , sau maine ??

 

Propun sa mergem sa vedem Cheile Mazii , si Cheile de la Balsa ...........Doritori ??? alte idei ?????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vin maine daca ma lasa nevasta :bounce:

Daca nu o sa incerc o evadare stil :laugh:

 

Oricum ideea este ca trebuie probat gratarul lui Alin cu CB-ul ca e nou :laugh:

Asa ca maine dimineata ne auzim la un telefon si vedem ce locatie gasim , eu zic sa fie aproape ca stau foarte prost cu benzina ... discutam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asigurari ieftine moto cladirea cepromin etj 2 camera 200 alin

Mesaj completat

deci week-end plimbare daca e soare....aberez sunt si eu acolo daca se initiaza ceva call me please 0728414995 si trasee...conteaza? sa scoatem motoarele si sa le dam o tura pe unde vrem noi

Editat de vaduvard
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MESAJ LASAT PE FORUMUL ALBA :

"Duminica, daca nu ploua, intentionez sa fac traseul Sebes , Oasa, Obarsia Lotrului , Petrosani , Hateg , Sebes.

Voi pleca in jurul orei 9.30 din Sebes. Daca cineva doreste sa ma insoteasca , il rog sa-mi lase un mesaj."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MESAJ LASAT PE FORUMUL ALBA :

"Duminica, daca nu ploua, intentionez sa fac traseul Sebes , Oasa, Obarsia Lotrului , Petrosani , Hateg , Sebes.

Voi pleca in jurul orei 9.30 din Sebes. Daca cineva doreste sa ma insoteasca , il rog sa-mi lase un mesaj."

 

Mihai , si noua ne place ideea ,si chiar am dezbatut-o la o bere in seara asta , dar nu stiu daca bugetul ne permite , sa facem o asa iesire , tinand cont ca majoritate din zona , dupa Pasti ( alte cheltuieli ) o intindem la Garnic .

 

Si tura propusa de tine , e destul de lunga , si mai e o chestie ca acum e scurta ziua , tre sa plecam devrem ca sa ajungem pe ziua .

Si ieri a coborat cineva de la Ghelari cu masina , de la 30 km de Hunedoara , si sus NINSESE de numa numa , a venit cu zapada pe masina , si miramas , la Obarsia Lotrului sa nu fie zapada .

Nu ca asta ne-ar deranja pe cativa dintre noi ...........prietenii stiu de ce ...........dar unii chiar nu se descurca pe zapada , si poate nu au nici motoare adecvate .

Ai vazut ca ati mai iesit , si unii le-au pus pe dunga ........asta e zapada ................nu e pentru toate genurile de motociclisti !!!

 

 

Sa ne auzim cu bine !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau Duminica dupa-amiaza sa ies la plimbare pe un traseu destul de scurt (poarta - fundul gradinii si retur) iar pentru asta am nevoie de ajutorul colegilor motociclisti. Adica am nevoie de:

 

1. - 3 colegi in forma fizica maxima sau 4 mai subnutriti - ce sa faci, e mai greu Apriloiu'

2. - cei implicati sa fie dornici sa ma ajute, sa puna suflet 100% - vreau sa ating o viteza aproximativa de 6,82 km/ora

3. - sa gandeasca pozitiv ( nu-i rusine sa impingi un motor, este rusine sa nu ajuti omul la greu )

4. - sa aiba rabdare cu mine pana ma echipez inclusiv costum de ploaie ca nu stiu ce conditii meteo intalnim pe drum

5. - un alt coleg pe care l-am exclus la punctul 1 (nu conteaza fizicul) sa mearga pe langa mine si sa urle cat il tine gura: vrrrummmmm,vruuummmm pt ca senzatia sa fie cat mai aproape de realitate.

 

Va multumesc anticipat ! :laugh:

 

VORBESC SERIOS! :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MESAJ LASAT PE FORUMUL ALBA :

"Duminica, daca nu ploua, intentionez sa fac traseul Sebes , Oasa, Obarsia Lotrului , Petrosani , Hateg , Sebes.

Voi pleca in jurul orei 9.30 din Sebes. Daca cineva doreste sa ma insoteasca , il rog sa-mi lase un mesaj."

in parang se poate schia,uitativa pe vebcam

http://www.jurnalul.ro/webcam/par-ng-telescaun-267.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau Duminica dupa-amiaza sa ies la plimbare pe un traseu destul de scurt (poarta - fundul gradinii si retur) iar pentru asta am nevoie de ajutorul colegilor motociclisti. Adica am nevoie de:

 

1. - 3 colegi in forma fizica maxima sau 4 mai subnutriti - ce sa faci, e mai greu Apriloiu'

2. - cei implicati sa fie dornici sa ma ajute, sa puna suflet 100% - vreau sa ating o viteza aproximativa de 6,82 km/ora

3. - sa gandeasca pozitiv ( nu-i rusine sa impingi un motor, este rusine sa nu ajuti omul la greu )

4. - sa aiba rabdare cu mine pana ma echipez inclusiv costum de ploaie ca nu stiu ce conditii meteo intalnim pe drum

5. - un alt coleg pe care l-am exclus la punctul 1 (nu conteaza fizicul) sa mearga pe langa mine si sa urle cat il tine gura: vrrrummmmm,vruuummmm pt ca senzatia sa fie cat mai aproape de realitate.

 

Va multumesc anticipat ! :laugh:

 

VORBESC SERIOS! :wacko:

 

 

Eu ma inscriu primul !!!

 

Intodeuna mi-am dorit sa il umilesc pe Mircea impingandu-i mandretea de Aprilia :)

 

Mircea !!! Mai stii nu ? Hondaaaaaaaaaaa si motociclete !!!

 

GATA .....DESCHIDEM LISTA ....pt plimbare de duminica intitulata ,, CU MIRCEAPRILIA PRIN GRADINA ''

 

Cine vine sa ajute la plimbare ...........va iesii cel mai tare film de pe youtube ???

DUPA CARE ne incingem la un gratar mic , si la o distractie .....bine inteles la Mircea in gradina .

 

 

1 - Impins - Alin

2 - Impins - Achimoto

3 Video Alina - sa filmeze cu aparatul 1

4 Video Ioana - sa filmeze cu apartul 2

5 Video Titza - - sa filmeze cu aparatul 3 ............. Sa filmem totul 3 D !!!

6 Impins .......................

7 Impins .......................

CA SA CRESTEM VITEZA DE DEPLASARE , mai avem nevoie de :

8 Sunetul motorcicletei ......vrummm vrummmm vrummmm .......................

9 peisagist ...............sa alerge pe langa motor cu cartoane in mane pe care sa fie desenate blocuri si case .

10 peisagist ...............sa alerge pe langa motor cu cartoane in mane pe care sa fie desenate blocuri si case .

11 peisagist ...............sa alerge pe langa motor cu cartoane in mane pe care sa fie desenate blocuri si case

12 peisagist ...............sa alerge pe langa motor cu cartoane in mane pe care sa fie desenate blocuri si case

 

 

 

ASTEPTAM INSCRIERILE ......daca nu trebuie neaparat sa ne apucam sa dam telefone , sa adunam nr de persoane necesare pt filmul :

,, CU MICEAPRILIA PRIN GRADINA - part 1 ''

 

 

 

 

PS : Mircea numai sa ne anunti , la ce ora vrei sa inceapa filmarile ?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MESAJ LASAT PE FORUMUL ALBA :

"Duminica, daca nu ploua, intentionez sa fac traseul Sebes , Oasa, Obarsia Lotrului , Petrosani , Hateg , Sebes.

Voi pleca in jurul orei 9.30 din Sebes. Daca cineva doreste sa ma insoteasca , il rog sa-mi lase un mesaj."

suna tentant,stai linistit ca nu ploua, eventual ninge mai sus,daca sunt 3-5 grade jos, la 1000-1200 cate pot fi??oricum fiind Duminica Floriilor nu scap inainte de 10-10;30 ,as ajunge doar pe la 12 la sebes,si e cam tarziu ... nu-i nik, vara-i lunga,pe Transalpina oricum voi urca si anul asta ca e de vis...

Mesaj completat

GATA .....DESCHIDEM LISTA ....pt plimbare de duminica intitulata ,, CU MIRCEAPRILIA PRIN GRADINA ''

 

Cine vine sa ajute la plimbare ...........va iesii cel mai tare film de pe youtube ???

DUPA CARE ne incingem la un gratar mic , si la o distractie .....bine inteles la Mircea in gradina .

 

 

1 - Impins - Alin

2 - Impins - Achimoto

3 Video Alina - sa filmeze cu aparatul 1

4 Video Ioana - sa filmeze cu apartul 2

5 Video Titza - - sa filmeze cu aparatul 3 ............. Sa filmem totul 3 D !!!

6 Impins .......................

7 Impins .......................

CA SA CRESTEM VITEZA DE DEPLASARE , mai avem nevoie de :

8 Sunetul motorcicletei ......vrummm vrummmm vrummmm .......................

9 peisagist ...............sa alerge pe langa motor cu cartoane in mane pe care sa fie desenate blocuri si case .

10 peisagist ...............sa alerge pe langa motor cu cartoane in mane pe care sa fie desenate blocuri si case .

11 peisagist ...............sa alerge pe langa motor cu cartoane in mane pe care sa fie desenate blocuri si case

12 peisagist ...............sa alerge pe langa motor cu cartoane in mane pe care sa fie desenate blocuri si case

daca nu s-a ocupat pct.8, cel de sunetist ,as aduce o drujba (Ural)sa nu fac din amigdale vrummmm...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GATA .....DESCHIDEM LISTA ....pt plimbare de duminica intitulata ,, CU MIRCEAPRILIA PRIN GRADINA ''

 

Cine vine sa ajute la plimbare ...........va iesii cel mai tare film de pe youtube ???

DUPA CARE ne incingem la un gratar mic , si la o distractie .....bine inteles la Mircea in gradina .

 

 

1 - Impins - Alin

2 - Impins - Achimoto

3 Video Alina - sa filmeze cu aparatul 1

4 Video Ioana - sa filmeze cu apartul 2

5 Video Titza - - sa filmeze cu aparatul 3 ............. Sa filmem totul 3 D !!!

6 Impins .......................

7 Impins .......................

CA SA CRESTEM VITEZA DE DEPLASARE , mai avem nevoie de :

8 Sunetul motorcicletei ......vrummm vrummmm vrummmm .......................

9 peisagist ...............sa alerge pe langa motor cu cartoane in mane pe care sa fie desenate blocuri si case .

10 peisagist ...............sa alerge pe langa motor cu cartoane in mane pe care sa fie desenate blocuri si case .

11 peisagist ...............sa alerge pe langa motor cu cartoane in mane pe care sa fie desenate blocuri si case

12 peisagist ...............sa alerge pe langa motor cu cartoane in mane pe care sa fie desenate blocuri si case

 

 

 

ASTEPTAM INSCRIERILE ......daca nu trebuie neaparat sa ne apucam sa dam telefone , sa adunam nr de persoane necesare pt filmul :

,, CU MICEAPRILIA PRIN GRADINA - part 1 ''

 

 

 

 

PS : Mircea numai sa ne anunti , la ce ora vrei sa inceapa filmarile ?!

 

Mirceaaaa!!!!!..esti dus rau tata!!!!!!... :wacko: :laugh: Daca pot ajunge,ma bag si eu.Daca binevoieste Mirciulica sa ma ia PASAGER as fi cel mai fericit :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, este zapada sus la Oasa, nu are rost sa ne chinuim maine pe acolo. Dar parca nici nu as sta acasa toata ziua. Daca-i soare si frumos nu bem o cafea pe undeva ? Poate la Alba Iulia ori la Clubul de golf de la Pian ( e cam scumpa acolo ) sau pe unde ziceti voi.

M-as inscrie la impins motocicleta lui Mircea dar las pe altii mai tineri. Eventual pot rezolva cu "wwwrrrrrrummmmm" :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...