Sari la conținut

Booster Cine Are Si Ce Modificari Majore Se Mai Pot Face?


kawasakimann
 Share

Postări Recomandate

acesta e scuterul pe care il tot modific de vro 2 luni si nu ma voi opri . as vrea niste sugestii si idei , ce sa-i mai fac . vreau sa fie avion. mentionez ca am montat set malossi 47,5, variator malossi mhr , curea polini , ambreiaj modificat arc super tare, carburator 19,5 malossi , ventilatie transmisie,, ranforsari cadru,admisie polini dubla cu 2 lamele cu 3 petale din carbon si multe altele.astept sugestii si parerile voastre ;) id: maniac_biker_46*

 

am uitat sa va zic de toba MHR si filtru k&n dar se vad in poza ;) .vreau sa cumpar un eleron unde pot gasi?

post-15752-1223583100_thumb.jpg

post-15752-1223583137_thumb.jpg

post-15752-1223583558_thumb.jpg

post-15752-1223583594_thumb.jpg

post-15752-1223583627_thumb.jpg

post-15752-1223583658_thumb.jpg

post-15752-1223583689_thumb.jpg

post-15752-1223583727_thumb.jpg

post-15752-1223583769_thumb.jpg

post-15752-1223583806_thumb.jpg

post-15752-1223583843_thumb.jpg

post-15752-1223583880_thumb.jpg

post-15752-1223583913_thumb.jpg

post-15752-1223583952_thumb.jpg

post-15752-1223584000_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 112
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

acesta e scuterul pe care il tot modific de vro 2 luni si nu ma voi opri . as vrea niste sugestii si idei , ce sa-i mai fac . vreau sa fie avion. mentionez ca am montat set malossi 47,5, variator malossi mhr , curea polini , ambreiaj modificat arc super tare, carburator 19,5 malossi , ventilatie transmisie,, ranforsari cadru,admisie polini dubla cu 2 lamele cu 3 petale din carbon si multe altele.astept sugestii si parerile voastre ;) id: maniac_biker_46*

 

am uitat sa va zic de toba MHR si filtru k&n dar se vad in poza ;) .vreau sa cumpar un eleron unde pot gasi?

toba ca a mea :)

vezi ca ai nevoie de un cdi sport ca sa-ti traga si mai tare (mareste turatiile)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

filtru se aude bine nu horcae si referitor la toba si cdi, am inteles ca ii pun degeaba daca nu ii pun si magnetou. nu stiu ce sa fac mi-e sa nu dau banii pe cdi degeaba. as vrea un amortizor pe gaz cine poate sa ma ajute cu unu de aerox? si in scurt timp urmeaza Xenon turometru+temperatura motor si bara cu role in spate la coditza pentru mers pe o roata.

Editat de kawasakimann
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bate si pe mine gandu . De fapt ... marti sau miercuri imi iau Boosterul ;) . Nu NG . Booster Spirit ...

 

Si vreau sa il fac full malossi si un pic tuning estetic ;) !

 

Bafta ! E foarte misto !

 

LE : Baga-i niste ghidoane TNT si da-i jos oglinzile si numaru :)

Editat de Thug-R
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms pt felicitari

am ghidon tnt dar nu l-am pus il pun cand il fac de dat pe o roata. si semnale albe nu stiu daca ar da bine ca este culoare deschisa la tine e negru cu alb si da bine ma mai gandesc

aha am inteles ideea....dar vezi ca pe easy parts are pe ce culoare vrei...sau poti sa iei albe si le dai pe dinauntru cu ce vopsea vrei tu si ies super...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merge super tare la demaraj e racheta dar nu merge mai mult de 100 se opreste acu la 100 fix cered ca e din aprindere ca putere are (e limitat) :unsure: merge constant de la 10 la 100km/h dar de la 70 merge mult mai rotund si mai bine. si inca ceva se simte mai bine demarajul cu socul tras

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merge super tare la demaraj e racheta dar nu merge mai mult de 100 se opreste acu la 100 fix cered ca e din aprindere ca putere are (e limitat) :unsure: merge constant de la 10 la 100km/h dar de la 70 merge mult mai rotund si mai bine. si inca ceva se simte mai bine demarajul cu socul tras

atunci da aerul mai tare din carburator ..

pune cdi sport cum ziceam..malossi,top etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai cdi fara magnetou? se simte asa simplu?

daca ai bani sa iei cu tot cu magnetou,e super..

daca nu,se simte destul de tare si doar cdi-ul :unsure: ...eu am malossi pe aerox si isi face toti banii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca are cineva nevoie de toba arrow carbon pt booster sr amico, o vand si mai dezmembrez si un booster spirit si un piaggio zip motor carene id: maniac_biker_46* 0727881292

post-15752-1223803553_thumb.jpg

Editat de kawasakimann
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hahahhah nu cred ca m-ai vazut asa vreodata de fapt nu m-ai vazut ca mergeam prea repede ... :D :rock: :D

 

sa va prezint si fratele mai mare al boosterului care produce zi de zi adrenalina si fetitze hihihi, cu toate astea nu renunt la boosterica pt ca e pasiunea mea si il voi face avion :unsure:

post-15752-1223835220_thumb.jpg

post-15752-1223835251_thumb.jpg

post-15752-1223835298_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acesta e scuterul pe care il tot modific de vro 2 luni si nu ma voi opri . as vrea niste sugestii si idei , ce sa-i mai fac . vreau sa fie avion. mentionez ca am montat set malossi 47,5, variator malossi mhr , curea polini , ambreiaj modificat arc super tare, carburator 19,5 malossi , ventilatie transmisie,, ranforsari cadru,admisie polini dubla cu 2 lamele cu 3 petale din carbon si multe altele.astept sugestii si parerile voastre :D id: maniac_biker_46*

 

am uitat sa va zic de toba MHR si filtru k&n dar se vad in poza :D .vreau sa cumpar un eleron unde pot gasi?

 

Ba te rog io sa te opresti ca am inceput deja sa obosesc...iti vin prea multe idei. Ce pot sa spun(tre sa fie de bn fi'rar) a iesit in cele din urma cu truda multa din partea ta si multe pareri si opinii care imi apartin(cele mai importante in modificarea asta, dealtfel :unsure: ) un bondar frumos si zic eu unicat...Insa ce trebuie sa retii tu si radu e ca oricat ai schimba la el si l'ai face sa mearga 200 tot mai frumos era al meu(mentorul tau) buhahaha :rock: . Pana ma mai gandesc ce sa ii facem mai sterge'mi un pic motoreta te rog...hai te'am scuipat, pa :D

 

hahahhah nu cred ca m-ai vazut asa vreodata de fapt nu m-ai vazut ca mergeam prea repede ...

 

sa va prezint si fratele mai mare al boosterului care produce zi de zi adrenalina si fetitze hihihi, cu toate astea nu renunt la boosterica pt ca e pasiunea mea si il voi face avion

 

Intr'adevar o iubesti si pe vaca asta...dah nu pt. mult timp

post-13602-1223836636_thumb.jpgpost-13602-1223836752_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...