Sari la conținut

Turul Tarii Pe Scutere


diandy
 Share

Postări Recomandate

salutare la toti

mia venit o idee nebuneasca dar care ar fii frumos sa reusim sa o punem in practica si anume :

la anul in mai sa facem un tur al tarii cu scuterele , aprox 3000 km , asa k cei care sunt interesati va las id-ul meu de mess k sa vb -- han_sorin

salutari cu farul si asfalt uscat

sorin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare la toti

mia venit o idee nebuneasca dar care ar fii frumos sa reusim sa o punem in practica si anume :

la anul in mai sa facem un tur al tarii cu scuterele , aprox 3000 km , asa k cei care sunt interesati va las id-ul meu de mess k sa vb -- han_sorin

salutari cu farul si asfalt uscat

sorin

 

 

 

nu ca vreau sa fiu contra fericirii voastre... dar scuteristii de pe langa blocul meu au mers cu scuterele pana la mare ( ~ 300 km ) si au platit o duba sa ii aduca inapoi cu ele cu tot :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca aveti timp si hotarare puteti cu siguranta. S-a facut ocolul pamantului pe scuter/moto mic, iar pe vremuri majoritatea motociclistilor mergeau cu MOBRA, care dpdv al peformantelor nu depasea un scuter modern.Se faceau atunci concedii si tururi de tara fara probleme in 10-15 zile.Bagajele erau impartie egal. Jumatate haine si lucruri personale si jumatate piese de schimb. Asta pana s-a rationarizat benzina, cand eu am ramas in Brasov fara combustibil si m-am intors cu motorul la vagonul de posta. Esential este ca starea tehnica a scuterelor sa fie de la bine in sus. Eu va doresc asfalt uscat si sa ne povestiti cum a fost. :disappointed: :( :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo tie de initiativa merita incercat si de nu reusiti felicitari ca ati avut curajul asta ca sunt motociclisti cu motoare tari si fitoase si nu ies din cartier ce sa mai zicem de vreun tur de tara . sper sa il faceti si sa veniti cu poze faine sa rupeti gura targului !!! MULTA BAFTA si sa aveti asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc de incurajari , si sa stiti k am un prieten care a fost cu scuterul pana in bulgaria la varna

uitati aici niste poze de anul trecut de la mare http://picasaweb.google.com/sorin.tgv/Lito...rescCuScuterul#

asfalt uscat

 

"Succesuri" si asfalt fara gropi si criblura de care am avut noi parte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este foarte posibil. Si eu m-am gandit la un astfel de tur ... bine cu scutere de peste 125 dar cred ca oricum va fi foarte ok cat timp merg scuterele.

 

Mult succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ce categorie de scutere te-ai gandit?

Daca este vorba de 125 sau mai mare este relativ usor de facut(din punct de vedere a rezistentei si fiabilitatii motorului) trecand bineinteles peste oboseala,stress si costuri!

Daca este vorba de 49-70-80 situatia este mai complicata:

1.Scuterul este bine sa fie mai de firma(la drum intins cele noname incep sa-si arate originile)

2.De preferat racirea cu apa(mai ales vara)

3.Scuterul sa prinda delimitat 60-70 si de preferat nu in blana

4.O astfel de expeditie dureaza minim o saptamana deci trebuie timp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...