Sari la conținut

Cupa Endurocross From Hell


Postări Recomandate

Cupa Endurocross from Hell!

 

S.C. CustomZone in colaborare cu Enduro Garaj vă invită la o competiție mai drăcească in data de 8 noiembrie 2008 in Ernei, județul MureÂş (lângă Selgros, 14 km de Tg. MureÂş). La această cupă aÂşteptăm participanți din toată țara, in 4 categorii: A – profesioniÂşti, B – experți, C – amatori, D – ATV.

Pista va avea 7 km, concursul având următorul program: ora 8.00 – inscriere participanți. 10.30 – start cat. C. 12.30 – start cat. A Âşi B. 15.00 – start cat. D. 16.30 – festivitate de premiere.

Valoarea totală a premiilor este 1500 euro.

 

Inscrierile se pot face on-line aici.

 

Cei mai buni să câÂştige!

 

Informatii suplimentare la endurocros@customzone.info sau 0745 895608

post-18863-1224244688_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cupa Endurocross from Hell!

 

S.C. CustomZone in colaborare cu Enduro Garaj vă invită la o competiție mai drăcească in data de 8 noiembrie 2008 in Ernei, județul MureÂş (lângă Selgros, 14 km de Tg. MureÂş). La această cupă aÂşteptăm participanți din toată țara, in 4 categorii: A – profesioniÂşti, B – experți, C – amatori, D – ATV.

Pista va avea 7 km, concursul având următorul program: ora 8.00 – inscriere participanți. 10.30 – start cat. C. 12.30 – start cat. A Âşi B. 15.00 – start cat. D. 16.30 – festivitate de premiere.

Valoarea totală a premiilor este 1500 euro.

 

Inscrierile se pot face on-line aici.

 

Cei mai buni să câÂştige!

 

Informatii suplimentare la endurocros@customzone.info sau 0745 895608

 

ceva detalii despre traseu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Despre traseu: are in jur de 9 kilometri, din care 1 km este pista de cross, in rest partea de enduro este o pista care te solicita, cuprinde toate formele de relief.

In joc s-au pus premii in valoare de peste 2000 de euro. Va asteptam!

 

Haideti sa vedem premiile:

 

 

Cat. A:

locul: I – SET CACIUCURI CU CUIE TRELLEBORG

locul II. –cizme WindBoots, HAND GUARD Acerbis, manusi acerbis

locul III. – pantaloni cross Hebo + ulei SUPER

 

Cat. B:

locul I. – SET CAUCIUCURI CU CUIE TRELLEBORG

locul II. – pereche de cizme Windboots , manusi acerbis

locul III. – pantaloni cross Hebo + ulei SUPER

 

Cat. C:

locul I. – SET CAUCIUCURI CU CUIE TRELLEBORG

locul II. –cizme Windboots, manusi acerbis

locul III. – pantaloni cross Hebo + ulei SUPER

 

Cat D:

locul I. – echipament [geaca si pantaloni] Alpin

locul II. – geaca Alpin

locul III. – pantaloni Alpin

 

CEI MAI BUNI SA CASTIGE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

du-te acolo nu mai fi lenes ca sunt 100km de la cj la mures :(

 

eram deja inscris dar eram curios ce pista de motocross o fi la Tg MS ca nu am auzit nimic despre existenta uneia.off topic -oricum Ionut stiu ca mai ai de asteptat un pic si vei reveni printre noi deci insanatosire grabnica iar la anul ne vedem in B la enduro(asta daca nu treci la A)

Bart :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eram deja inscris dar eram curios ce pista de motocross o fi la Tg MS ca nu am auzit nimic despre existenta uneia.off topic -oricum Ionut stiu ca mai ai de asteptat un pic si vei reveni printre noi deci insanatosire grabnica iar la anul ne vedem in B la enduro(asta daca nu treci la A)

Bart :(

 

bafta! la ms sunt multi baietzi care se pricep, asa ca le-as da credit ca o sa faca un traseu misto.

 

La anul ne vedem la B. Pe viata asta nu am ce cauta la A :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Despre traseu: are in jur de 9 kilometri, din care 1 km este pista de cross, in rest partea de enduro este o pista care te solicita, cuprinde toate formele de relief.

In joc s-au pus premii in valoare de peste 2000 de euro. Va asteptam!

 

Haideti sa vedem premiile:

 

 

Cat. A:

locul: I – SET CACIUCURI CU CUIE TRELLEBORG

locul II. –cizme WindBoots, HAND GUARD Acerbis, manusi acerbis

locul III. – pantaloni cross Hebo + ulei SUPER

 

Cat. B:

locul I. – SET CAUCIUCURI CU CUIE TRELLEBORG

locul II. – pereche de cizme Windboots , manusi acerbis

locul III. – pantaloni cross Hebo + ulei SUPER

 

Cat. C:

locul I. – SET CAUCIUCURI CU CUIE TRELLEBORG

locul II. –cizme Windboots, manusi acerbis

locul III. – pantaloni cross Hebo + ulei SUPER

 

Cat D:

locul I. – echipament [geaca si pantaloni] Alpin

locul II. – geaca Alpin

locul III. – pantaloni Alpin

 

CEI MAI BUNI SA CASTIGE!

 

 

nu ar fii mai bine sa fie putin diferentziate premiile intre B si C? altfel probabil o gramada de experti se vor da la C....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Da, cei din categoria C se vor da mai mult decat o ora. Cam o ora si jumatate. Dar in curand vom publica pe site programul final al concursului. Te asteptam!

Hm...cam putin sa bat drumul pentru o ora si jumatate de cursa. Faceti-l pe o medie de 3 -4 ore daca se poate :laugh:

PS: Dar la categ. B care e media de timp pentru traseu?

Multumesc!

Editat de Braccio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau, dar nu se poate. Am stabilit deja programul concursului. Hai ca ramai la o bere sau vin fiert dupa concurs. O sa avem o mica intrunire acolo la o masa, doua, trei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau, dar nu se poate. Am stabilit deja programul concursului. Hai ca ramai la o bere sau vin fiert dupa concurs. O sa avem o mica intrunire acolo la o masa, doua, trei...

Daca se poate pe acelasi traseu, fara sa-l modificati, o tura sau doua in plus :laugh:

 

Imi pare rau, dar nu se poate. Am stabilit deja programul concursului. Hai ca ramai la o bere sau vin fiert dupa concurs. O sa avem o mica intrunire acolo la o masa, doua, trei...

Daca se poate pe acelasi traseu, fara sa-l modificati, o tura sau doua in plus :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Programul final al concursului va fi facut public weekendul acesta pe http://customzone.info. Acolo o sa gasiti si regulamentul concursului. Va asteptam!

 

Salutare!

regulamentul si programul final al concursului este on-line pe http://customzone.info. Cine nu a avut posibilitatea de a se inscrie la aceasta competitie inca o mai poate face completand formularul on-line pana la date de 6 noiembrie sau in ziua concursului completand formularul pus la dispozitie pe hartie. Va asteptam!

Editat de hexakuemion
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca se poate pe acelasi traseu, fara sa-l modificati, o tura sau doua in plus :disappointed:

 

 

Daca se poate pe acelasi traseu, fara sa-l modificati, o tura sau doua in plus :lol:

 

Problema cu turele in plus e doar ca efectiv nu este timp, nu uita ca la 5 si un pic e intuneric! Dar turele in plus sau in minus se vor compensa cu o petrecere pentru toti riderii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am auzit ca organizatorii permit "campionilor locali" sa se antreneze pe traseu cam de doua saptamani.

oare o sa ajungem la "gazeta de perete" cu organizarile care se petrec in ultima vreme?

vai de capul nostru!!!!!

www.motociclism.ro/forum/index.php?showtopic=278497&st=20&start=20

Editat de rgr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...