Sari la conținut

Accident Bavaria Vis-a-vis De Ambasada Chinei


ciuf
 Share

Postări Recomandate

@ciuf: bravo tie ca te lupti cu atata dedicare! Sanatate multa lui Dan. Sa lupte si el sa se faca bine!

Cunosc si eu zona aia si e una dintre cele mai periculoase din Bucuresti, in special noaptea. De ce? Motivul 1 este ignorarea liniilor de demarcatie a benzilor si motivul 2 il reprezinta viteza. Trec pe acolo de doua ori pe zi si imi e total sila. Ca sa nu mai vorbim de capacele de canal pe care lei iei in plin dupa ce te-ai dat in barci pe piatra aia cubica de tot rahatul. Recomand acolo in zona maximum 50km/h si mers pe banda din dreapta. Cine vrea, pricepe.

Sa speram ca vor pune macar niste camere daca nu agenti desi, slabe sanse dupa cate accidente au fost in ultimii ani acolo si ei n-au miscat nici un deget.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost de dimineata la Politie unde am semnat procesul verbal si am recuperat actele. Din discutia avuta cu politistul acest proces verbal este o simpla constatare ce sta la baza urmarii penale si nu incrimineaza nici o parte. Voi mai fi chemat inca o data pentru a mai face o declaratie ce va fi folosita la urmarirea penala ( deja a fost deschis dosar / am si numarul poate il putem urmari de pe net).

 

Revin si cu informatii noi despre starea motociclistului :

 

Aseara la ora 2 a iesit din operatie, doctorii reparand atat femurul cat si clavicula. Momentan este la terapie intensiva, dar am inteles ca mai are si o contuzie usoara la abdomen si una destul de serioasa la plaman.

 

Recuperare rapida Dan!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost de dimineata la Politie unde am semnat procesul verbal si am recuperat actele. Din discutia avuta cu politistul acest proces verbal este o simpla constatare ce sta la baza urmarii penale si nu incrimineaza nici o parte. Voi mai fi chemat inca o data pentru a mai face o declaratie ce va fi folosita la urmarirea penala ( deja a fost deschis dosar / am si numarul poate il putem urmari de pe net).

Revin si cu informatii noi despre starea motociclistului :

Aseara la ora 2 a iesit din operatie, doctorii reparand atat femurul cat si clavicula. Momentan este la terapie intensiva, dar am inteles ca mai are si o contuzie usoara la abdomen si una destul de serioasa la plaman.

Recuperare rapida Dan!

 

Well done, pal! :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand recuperare rapida baiatul din pacate mai are mult de tras , in al doilea rand treaba nu e nici pe aproape terminata eu am avut aceiasi problema cand am fost sa ma interesez de dosar ghici ce nu il gaseste nimeni la procuratura cand m-am dus sa aflu ca vezi domne la ei apare ca eu am lovit pe cineva. Foarte dragut astept acum cu un avocat sa se gaseasca dosaru ca sa pierdut dintro cladire in alta adica fix 30 de metri .

 

foarte misto acum 5 min sa aflu ca de la INML pentru 3 fracturi pe coloana mi sau dat doar 25 de zile de ingrijiri asa apare la cercetari penale , foarte dragut din partea lor .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand recuperare rapida baiatul din pacate mai are mult de tras , in al doilea rand treaba nu e nici pe aproape terminata eu am avut aceiasi problema cand am fost sa ma interesez de dosar ghici ce nu il gaseste nimeni la procuratura cand m-am dus sa aflu ca vezi domne la ei apare ca eu am lovit pe cineva. Foarte dragut astept acum cu un avocat sa se gaseasca dosaru ca sa pierdut dintro cladire in alta adica fix 30 de metri .

 

foarte misto acum 5 min sa aflu ca de la INML pentru 3 fracturi pe coloana mi sau dat doar 25 de zile de ingrijiri asa apare la cercetari penale , foarte dragut din partea lor .

 

Sunt convins ca daca persoana vinovata are relatii puternice poate tergiversa solutionarea cazului, insa sa scape basma curata, imi vine greu sa cred. Exista o persoana accidentata si un martor. Atata timp cat martorul sustine in continuare acelasi punct de vedere si exista dovezile accidentului.... Sper totusi sa nu mi se infirme teoria, eu inca mai am incredere in sistemul juridic din Romania.

 

Revin si cu update despre starea de sanatate a motociclistului :

 

Contuzia de la plaman s-a dovedit a fi alarma falsa ( ce bine )

Maine Dan, va fi mutat din sectia de terapie intensiva, unde inca se afla sub observatie, in salon si va putea fi si vizitat. Cand voi stii numarl salonul am sa postez, poate ne strangem cativa sa mergem sa-i mai ridicam moralul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dan este un motociclist experimentat. Este la al 2-lea R1. Pe precedentul il schimbase pt a si-l lua pe asta nou (2008). Il avea de cateva luni. Nu am apucat sa-l vad live :rusinica: ...regret ca o fac acum vizionand poze pe forumul accidente. Dan este un tip foarte "strong"; accidentarea lui atat de grava demonstreaza, inca o data, fragilitatea trupului nostru si arata care este castigatorul, in toate cazurile, in lupta dintre o conserva si un trup omenesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...