Sari la conținut

Unghi/pozitie Coarne


cata01
 Share

Postări Recomandate

Salutare !

 

Se poate modifica unghiul coarnelor / manerelor ?

Se vede si in semnatura : am Yamaha R6

Sa fiu mai explicit : As vrea sa ridic putin exteriorul, astfel incat coarnele sa pice cat mai perpendicular pe directia bratelor.

Eu sunt mai inalt si as avea nevoie de alt unghi fata de cel actual. La drum lung, incep sa ma doara putin incheieturile .

Din pacate nici macar nu stiu daca se poate modifica, sa nu mai zic ca habar nu am cum se face :rusinica:

M-am uitat pe la suruburile cu cap inbus de la coarne , le-am slabit, le-am strans dar nu am gasit ce cautam :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai comuna modificare este ridicarea coarnelor care se poate face cu kit universal (exemplu http://www.1trail.com/sa/p/Universal_Riser...ers_-_1_up.htm) dar exista si dedicate... mai bine intreaba direct pe "thread'ul" detinatorilor de R6.

 

 

Ride Safe!

 

 

 

de fapt linkul corect ii asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

poate ai vrut sa pomenesti de astea pe un ghidon de mobra sport

 

post-22404-1224779752_thumb.jpg

 

rezultatul poate arata ca asta

 

clip-on-handlebar-riser.jpg

Editat de Dan Cata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate ai vrut sa pomenesti de astea pe un ghidon de mobra sport

 

post-22404-1224779752_thumb.jpg

 

rezultatul poate arata ca asta

 

clip-on-handlebar-riser.jpg

 

 

 

Cele universale nu se potrivesc la motoare sport, cel putin sigur nu la al meu ...

 

Iar la celalat kit pt sport, nu se vede rezultatul :rusinica: o fi de la calculatoru meu ? :D

Stiti pe careva care are asa ceva ?

Editat de kta007
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ma pricep eu prea bine la motoristile astea de viteza dar cred ca daca e motor de viteza si are "semighidoane" (chestii care se prind cu colier pe capul amortizoarelor) nu e usor, sau e imposibil, sa le modifici unghiul asa cum vrei tu. Poate doar prin rasucirea lor in jurul amortizorului sa poti gasi o pozitie comoda pentru tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ma pricep eu prea bine la motoristile astea de viteza dar cred ca daca e motor de viteza si are "semighidoane" (chestii care se prind cu colier pe capul amortizoarelor) nu e usor, sau e imposibil, sa le modifici unghiul asa cum vrei tu. Poate doar prin rasucirea lor in jurul amortizorului sa poti gasi o pozitie comoda pentru tine.

salut.nu ma pricep la motoare mari,eu am scutere,dar am impresia ca daca modifici pozitia ghidonului,si intri in curba cu 100-200 la ora,ca e r6,ai cu ce, mobra ta s-ar putea sa nu se incline corespunzator si sa te...tavaleasca putintel...sper sa nu cobesc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...