Sari la conținut

A Cumparat Cineva Carene De Pe Ebay ?


S_I_G
 Share

Postări Recomandate

Am gasit pe ebay multe seturi de carene foarte foarte misto . Dar nu stiu ce sa zic nu cunosc modalitatea de cumparare , valoarea totala a produsului (am inteles de la cineva ca ar mai fi ceva taxe ascunse gen tva sau vama pentru ca sunt din afara ue )nu conosc iarasi calitatea prosusului iarasi un semn mare de intrebare il am in legatura cu seriozitatea vanzatorului

Daca cineva dintr-e voi stie ceva ar fi bine sa imi ziceti si mie . M-ar interesa in mod special daca este cineva care a facut o astfel de tranzactie

Multumesc Anticipat!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai e taxa de vapor(shipping) apoi mai e vama..in mod normal trebuie sa ti le calculeze ebayul pe astea..Si eu ma uitam intr-o vreme dupa carene,am gasit undeva la 400 de dolari un set,bucuros vreau sa le comand..costa shipingul 350 ;) Facand un total si nestiind ce calitate sunt totusi..am renuntat!

Sa ne spui si noua ce ai rezolvat daca iti comanzi..chiar sunt curios!Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

platesti vama cam dupa urechea lu domnu vames adica unde ii vine lui sa te incadreze (numai daca nu sunt din UE) teoretic ar trebui si tva platit.

 

 

 

chestia cu vama nu e chiar asa , u ii spui la tipu din hong kong sa declare ca suna carenelor sa fie de .... pui u o suna aiurea acolo 50 euro toate , el ia 13 la suta + ceva pacolo .... u sa susti ca `s pt tine numai , nu faci comert si o sa aibe mila de tine , plata cu ramburs am facut eu cand aduceam una alta din china si le trimitea par avion , chestia riscanta e ca nu sti ca `ti pune , si eu plateam cand punea pachetul , ii puneam banii in cont cand vedeam ca aparea pachetu pe internet ca vine spre romania , il puteam urmarii pe un anumit site

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...