Sari la conținut

Honda Xr 250 R


Postări Recomandate

daca esti la inceput,si doresti sa capeti experienta,consider ca este o mobra exceptionala ca sa iti formezi "mina".Daca poti tine un 250 R in friu,o sa poti tine orice in friu ,ma refer la enduro.

Piese gasesti ca.ca.lau,scuzati expresia,eu chiar am ramas impresionat ca imi pot cumpara la a mea de toate,chiar de toate.Din Germania,bineinteles,dar totusi....

Am pus cilindru nou,segmenti,semeringuri,supape,acum citeva zile am dat prima pedala.Piesele sunt ieftine,cilindru si seg,enti ,originali,130 de euro.

Cred ca este un motor excelent de beginer,foarte fiabil si usor de intretinut.

Partea proasta e designul "fumat",dar deh....nu le poti avea pe toate la bani putini.Si mobra asta la ce ofera e pe bani putini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca esti la inceput,si doresti sa capeti experienta,consider ca este o mobra exceptionala ca sa iti formezi "mina".Daca poti tine un 250 R in friu,o sa poti tine orice in friu ,ma refer la enduro.

Piese gasesti ca.ca.lau,scuzati expresia,eu chiar am ramas impresionat ca imi pot cumpara la a mea de toate,chiar de toate.Din Germania,bineinteles,dar totusi....

Am pus cilindru nou,segmenti,semeringuri,supape,acum citeva zile am dat prima pedala.Piesele sunt ieftine,cilindru si seg,enti ,originali,130 de euro.

Cred ca este un motor excelent de beginer,foarte fiabil si usor de intretinut.

Partea proasta e designul "fumat",dar deh....nu le poti avea pe toate la bani putini.Si mobra asta la ce ofera e pe bani putini.

 

Salut,

 

Poti da ceva indicatii despre unde pot gasi in Germania piese pt XR? Eu am de 400 si e nevoie sa schimb cate ceva.

 

:burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oriunde in Germania,si la orice reprezentanta Honda mobre,nu Honda masini.

Eu am luat din Passau,m-a dus cineva la reprezentanta.

Crede-ma pe cuvint ca m-am dus acolo fiind sigur ca in afara de citeva chestii nu voi gasi,dar stupoare pentru motorul meu chiar au tot:ambreiaj,cutie,pinioane,tot ce inseamna piese de motor,carcase motor,absolut orice.Vinzatorul mi-a spus ca am noroc ,deoarece motorul de pe capra mea e identic pina in 2005 de aia si gasesc piese iar ,ca o gluma mi-a zis ca daca doresc motorul cu totul ,il poate comanda si pe ala. :burnout: ;) :agree:

Asa ca,daca ai pe cineva in Germanica,zi ce doresti si sa cautati pe net vreo reprezentanta ,IMPOSIBIL sa nu aiba ce doresti.

Repet,pentru capra mea au tot.

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

heheehheheee

a venit roata fata din Germania! 80 euro cu transport cu tot

e putin folosita si e in stare buna!

maine merg sa cumpar rulmenti si dupa ce montez roata fac o tura

va povestesc in zilelel ce urmeaza!

:unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

am scris aici:

/index.php?...10&start=10

asta ->

 

salut

azi (13 aprilie) am iesit sa vad cum merge XR-ul .... kiss.gif

am mers de pe ecaterina teodoroiu pana pe colinelor, de acolo am taiat un deal, o livada si am ajuns la saldabagiu de munte unde am luat-o pe camp ( la ultima curba spre paleu e o iesire in camp ) apoi prin padure iar ceva camp iar o padure si la iesire din padure STOOOOOP brusc headscratch.gif ... cainii ciobanilor URIASI bowdown.gif intors dintr-o miscare clap.gif si catre casa!

acum stau aci cu berea si povestesc alcy.gif da jur ca fara hortac, pistol sau ceva spray deala de se foloseste pe stadioane nu cred ca ma mai duc. Singur ii periculos din cauza ca daca vin dulaii si mai tragi si o tranta ... pana te ridici pana dai ca apucatu la pedala si numa nu o ia aia te papa! sau doamne fereste cazi urat in padure ... acolo te manca corbii!

Orcum ... superb ... astia aproape 50 km de azi prin pustushag ( pustietate) cred ca mi-au incarcat bateriile pentru o noua saptamana de munka!

caut pe week-end-ul urmator partener de soft-endureala

am deja in echipa un jalat cu un quad

 

e super XR-ul!

parerea mea :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 13 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...