Sari la conținut

Honda Xr 250 R


Postări Recomandate

cat de buna e pentru enduro? hobby. adica pt. cineva care a facut doar soft pe enduro-touring si nu are de gand sa se urce prin copaci :(

avantaje, dezavantaje va rog.

 

:(

 

 

Salut, Eu zic ca e perfecta pentru ce vrei tu si mai mult. Am avut una si am upgradat-o acum la 400 R. XR-ul e clar un model mai vechi, dar consider ca pentru cineva care nu vrea "hard enduro" este motocicleta perfecta cel putin pentru inceput.

 

multa bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte faine xr-urile! 250-ul, dar ceva mai nou e brici pt hobby. Bagi un raport de cuplu si indemanarea ta va fi limita.

Eu am 650 R-ul, modelul nou...am schimbat o groaza de motoare. In sfarsit am gasit una care sa mi se potriveasca perfect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

De ieri noapte sunt proaspatul posesor al unui XR 250 R din `99.

Deabia astept sa ies la prima tura cu ea!!!!!!! ... dupa ce o sa am echipament !!!

Inca nu am echipament, iar janta fata e crapata - sudata - sudura fisurata.

Daca aveti o janta pentru XR 250 R de vanzare / donat sau daca stiti cam cat costa una si de unde se poate lua PRIVAT / LINK-uri va rog! ( am cautat pe net dar nu gasesc )

Daca stiti ce ulei trebuie la ea si absolut orice sfaturi - primesc cu bucurie! CHIAR VA ROG!

 

Unde gasesc echipament Second Hand bunicel la pret acceptabil?!?! ... din pacate am ramas cu buzunarele goale

Accept si donatii

43 la picior

XL casca

180 cm / 87 kg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

De ieri noapte sunt proaspatul posesor al unui XR 250 R din `99.

Deabia astept sa ies la prima tura cu ea!!!!!!! ... dupa ce o sa am echipament !!!

Inca nu am echipament, iar janta fata e crapata - sudata - sudura fisurata.

Daca aveti o janta pentru XR 250 R de vanzare / donat sau daca stiti cam cat costa una si de unde se poate lua PRIVAT / LINK-uri va rog! ( am cautat pe net dar nu gasesc )

Daca stiti ce ulei trebuie la ea si absolut orice sfaturi - primesc cu bucurie! CHIAR VA ROG!

 

Unde gasesc echipament Second Hand bunicel la pret acceptabil?!?! ... din pacate am ramas cu buzunarele goale

Accept si donatii

43 la picior

XL casca

180 cm / 87 kg

 

as sti in codlea, langa bv o dezmembrare de mobra si parca am vazut niste roti pe 21...daca vrei ma pot interesa sa vad cat cere omu. Da-mi un telefon maine sa-mi amintesti.

0723185663

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

De ieri noapte sunt proaspatul posesor al unui XR 250 R din `99.

Deabia astept sa ies la prima tura cu ea!!!!!!! ... dupa ce o sa am echipament !!!

Inca nu am echipament, iar janta fata e crapata - sudata - sudura fisurata.

Daca aveti o janta pentru XR 250 R de vanzare / donat sau daca stiti cam cat costa una si de unde se poate lua PRIVAT / LINK-uri va rog! ( am cautat pe net dar nu gasesc )

Daca stiti ce ulei trebuie la ea si absolut orice sfaturi - primesc cu bucurie! CHIAR VA ROG!

 

Unde gasesc echipament Second Hand bunicel la pret acceptabil?!?! ... din pacate am ramas cu buzunarele goale

Accept si donatii

43 la picior

XL casca

180 cm / 87 kg

Baga si tu o poza ,s-ar putea sa ne si placa.si s-o stapanesti sanatos. :laugh: sau XR ii zici tu la calu ala? - Iaca si pe a mea cu care am peste 40000km facuti de mine. af 1989

post-11957-1225467045_thumb.jpg

Editat de karpatenwolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baga si tu o poza ,s-ar putea sa ne si placa.si s-o stapanesti sanatos. :laugh: sau XR ii zici tu la calu ala? - Iaca si pe a mea cu care am peste 40000km facuti de mine. af 1989

sa nu zici ca e aia care am vazut-o prin garaj. ce super arata :)

 

ce tare e asta di clip :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

multumesc din pacate deabia acum am deschis calculatorul si nu am putut sa te sun azi

mai jos aveti poze :laugh:

Faina motoreta.Eu personal prefer modelul 89-95 -deoarece au cadrul mult mai solid.La mod96- cadrul este jenant de sensibil-teava rectangulara care se indoaie imediat si suduri care se rup mereu-in rest sunt la fel de bune ca cele vechi diferenta doar de design.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms KarpatenWolf

da sa stii ca acum cateva minute am gasit o fisura la o sudura unde e prinsa scarita

... se rezolva numa sa nu fie ceva aliaj sa nu il poata suda unchiu` sotiei mele

somn usor si mult soare maine

ca vreau sa-l incerc si voi probabil sa mai miscati oleaca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms KarpatenWolf

da sa stii ca acum cateva minute am gasit o fisura la o sudura unde e prinsa scarita

... se rezolva numa sa nu fie ceva aliaj sa nu il poata suda unchiu` sotiei mele

somn usor si mult soare maine

ca vreau sa-l incerc si voi probabil sa mai miscati oleaca

Mare atentie daca sudezi pe el---! dai jos rezervoru,DESFACI MUFELE CELE 2 DE PE CDI ,SCOTI FISA DE PE BUJIE. SUDURA-ideal wig daca nu mig-mag.(in nici un caz electrod). Masa cat mai aproape de sudura pe cadru nu de motor -.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK

multumesc mult!

Dau o bere !

 

dupa prima tura cu ea.... tinuta buna pe orice drum

suficienta putere si pentru unul care merge pe 600 pe strada

derapaje controlate sau mai putin controlate in fs de aderenta si norok ... deocamdata norok mai incolo pricepere :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Piese se gasesc.Iaca o poza cu noua mea gagica.Vezi Dorisbbforzainter ca am mai adus una din 93 totul original--1650 eu -e la mine-se poate vedea.

 

 

oai spidy cred ca gagica aia e stripteuza la cat de bine arata. parca se misca si bine cel putin in poza. acuma stiu ca se misca bine daca o calareste cineva care stie treaba. hai ca-ti fac o vizita ca morrrrrr de curiozitate. stiu macar ca am avut numai lucruri si mai ales servicii de calitate sub aripa ta ocrotitoare

:drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@karpatenwolf, super motocicleta....sa te duca cu bine in continuare!!!

 

Pentru initiator...bafta maxima si priceperea vine si ea daca o primesti.

 

Numai bine!

 

P.S: si scuze pentru intruziune...cat de mult face diferenta un filtru aer performant (k&N sau altele)...pareri de la experimentati dc se poate.

Editat de toasted
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@karpatenwolf, super motocicleta....sa te duca cu bine in continuare!!!

 

Pentru initiator...bafta maxima si priceperea vine si ea daca o primesti.

 

Numai bine!

 

P.S: si scuze pentru intruziune...cat de mult face diferenta un filtru aer performant (k&N sau altele)...pareri de la experimentati dc se poate.

 

multzam fain domnule toasted

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...