Sari la conținut

Excursie Romania - Bulgaria - Romania


BigDuke
 Share

Postări Recomandate

Salut.

 

Maine am de gand sa profit de vremea frumoasa si sa fac o excursioara ceva mai lunguta.

 

Traseul propus este:

 

Bucuresti-Giurgiu-Ruse-Veliko Tarnovo-Shumen-Silistra-Calarasi-Bucuresti. 554 km :laugh:

 

In principiu plecarea o sa fie la ora 9 de la OMV City Mall si eventuale modificari le voi anunta.

 

Daca sunt doritori va rog nu ezitati sa va exprimati intentiile . :)

 

Iata si harta traseului:

 

post-39361-1225460172_thumb.jpg

 

Traseul se poate modifica in functie de cum ne simtim doar nu mergem in Pampas. As vrea sa mergem in partea asta din 2 motive : drumuri bune si mai ales libere fata de ce inseamna Romania. Eu am fost saptamana trecuta la Veliko Tarnovo. Mi-a placut si drumul si orasul dar a fost frig si innorat.

Editat de BigDuke
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost asa http://picasaweb.google.ro/radu.bidiuc/CheiaNoiembrie2008# .

 

Intr-adevar nu a mai avut loc din cauza participarii "excesive". Nu stiu daca mai apuc sa o fac anul asta iar weekendul trecut fusese unul perfect pentru o asemenea excursie. A fost ok si pe cheia si si mai ok duminica pana la tulcea si inapoi. Dar nu am mai postat pentru ca lumea nu prea se inghesuie la excursii de genu. Poate la anul cine stie :disappointed: .

 

In orice caz cu o saptamana inainte fusesem pana la veliko si inapoi. A fost foarte ok drumul liber si misto. Pacat ca a fost innorat si frig. Oricum din cate am observat lumea e cam speriata de Bulgaria si anume de nu stiu ce infractori care iti dau in cap la drumul mare si de falsi politisti. Eu am trecut de vreo 3 4 ori prin Bulgaria anul asta si nu m-a deranjat absolut nimeni. Poate am fost eu norocos :lol: .

Editat de BigDuke
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost asa http://picasaweb.google.ro/radu.bidiuc/CheiaNoiembrie2008# .

 

Intr-adevar nu a mai avut loc din cauza participarii "excesive". Nu stiu daca mai apuc sa o fac anul asta iar weekendul trecut fusese unul perfect pentru o asemenea excursie. A fost ok si pe cheia si si mai ok duminica pana la tulcea si inapoi. Dar nu am mai postat pentru ca lumea nu prea se inghesuie la excursii de genu. Poate la anul cine stie :disappointed: .

 

In orice caz cu o saptamana inainte fusesem pana la veliko si inapoi. A fost foarte ok drumul liber si misto. Pacat ca a fost innorat si frig. Oricum din cate am observat lumea e cam speriata de Bulgaria si anume de nu stiu ce infractori care iti dau in cap la drumul mare si de falsi politisti. Eu am trecut de vreo 3 4 ori prin Bulgaria anul asta si nu m-a deranjat absolut nimeni. Poate am fost eu norocos :lol: .

 

lumea nu e speriata de bulgaria

ci de drumuri lungi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lumea nu e speriata de bulgaria

ci de drumuri lungi

Bre Ianachime daca cincisutesiceva de km intra la categoria drumuri lungi eu propun sa ne. lasam de motociclism si sa abordam stilul "doua pe fata una pe dos".Poate ne intilnim vineri la aniversarea a doi ani de Bikers Otopeni sa dezbztem problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre Ianachime daca cincisutesiceva de km intra la categoria drumuri lungi eu propun sa ne. lasam de motociclism si sa abordam stilul "doua pe fata una pe dos".Poate ne intilnim vineri la aniversarea a doi ani de Bikers Otopeni sa dezbztem problema.

 

noi ne.am bagat sambata si duminica 1550 km

si a fost ok

altii nu se baga..............................

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Altii cred ca vor sa si vada ceva in loc sa faca iron butt autohton.

 

Nu pot sa zic ca sunt de acord in totalitate cu tine. Adica este adevarat marea majoritate prefera sa se plimbe pe plaiuri mioritice. Dar acum nici daca te plimbi pe o raza de 200 km in jurul bucurestiului chiar si incet nu poti sa zici ca vezi mare lucru. Nu inseamna ca daca faci 500 km sau mai mult intr-o zi ai alergat si nu ai vazut nimic ca doar esti pe motor in pana mea nu esti in spatele unei dube fara geamuri.

Au fost unii care au comentat si la calatoria tipului cu ktmu in jurul lumii ca cica omu a mers prea mult intr-un timp asa de scurt si nu a vazut nimic , cu alte cuvinte ar fi facut calatoria degeaba. E aberant. Parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...