Sari la conținut

Accident Usor, Zona Obor


bmc
 Share

Postări Recomandate

as vrea sa aud si parerea voastra, sau ce ati face in locul meu

joi dimineata la semafor la intersectia colentina cu stefan cel mare, in jurul orei 8 dimineata, opresc in spatele unui bmw, ridic viziera iau o gura de aer si dau sa ma bag printre masini, nu apuc sa prind 10 la ora si ma trezesc cu usa din dreapta fata deschisa chiar in dreptul meu, ma infig frumos in lungul usii daca tin bine minte, cu roata din fata, probabil ca urme vizibile nu prea au ramas pe motor, si o trantesc usor pe dreapta in usa din spate a masinii paralele cu bmw-ul, respectiv un ford. Coboara o tanti, o secunda ramane blocata, banuiesc ca nu i-a venit nici ei sa creada cat de proasta e si o zbugheste printre masini. Soferul din bmw nu se lasa nici el mai prejos si cum se pune verde o taie. Domnul din ford binevoieste sa ma ajute sa ridic mobra si sa o tarasc pe trotuar, si ma insoteste la spitalul floreasca. Aici isi fac aparitia 2 politisti, imi iau datele permisu ma pune sa suflu in fiola, dupa care ne intoarcem la locul accidentului sa faca asa zisele constatari si poze, si sa arunce un ochi la pagubele motocicletei. De aici si concluzia, ca eu de fapt nu am intrat in usa, usa trebuia sa fie smulsa, iar motorul sa fie paradit toata partea din fata. Mergem la udriste sa dau declaratie, scriu ce s-a intamplat, intre timp il gaseste si pe domnul cu bmw seria 5 argintiu, B 92 WZW si probabil "aranjeaza" ceva de o friptura cu el la telefon. Concluzie : nu el este de vina ci pasagera, iar ei "inca nu sunt convinsi" daca am intrat intr-adevar in usa dansului ca sa aiba dovada. Ma pune sa dau alta declaratie unde chipurile este doar autor moral si eu am incercat sa evit usa si am cazut ca prostu ca nu aveam ce face acasa, asigurarea sa i-o dau celui cu ford si eu sa ma aleg cu 2 puncte si o amenda, eu fiind propria victima a accidentului. Ca sa fie totul si mai frumos m-am ales cu niste sfaturi si morala sa dau dreacu motoru ca e periculos, maica! Nici nu ma mira la cat de priceputi erau din moment ce mi-au zis ca de ce nu mergeam pe marginea drumului cu "scuterul". Urmari: mana stanga julita, luxata si un deget rupt, nimic grav, iar mobra ambele carene, semnalizare, oglinda, rezervor, si ghidonul blocat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si uita aici o mare problema: daca striga cineva acum "Moarte conservarilor!" este rasist.. Dar trebuie sa inghitim in fiecare zi c*c*turi pe care astia ni le fac doar pentru ca intre noi si ei se afla un "Mulder" de fiare..

Bine, nici eu personal nu sunt de acord cu "sloganul" de mai sus, pentru ca, dupa cum dl. cu Fordul din istorisire ne demonstreaza, exsita si soferi cu capul pe umar! (norocul nostru)

bmc e greu de spus ce "trebuia" sa faci, important e ce s-a intamplat. Daca-i f*teai 2 picioare lu` BMW-ul in portiera intrai la "vandalizare", deci nici asta nu era o solutie. Cred ca cel mai bine aplici asta :laugh: :) :laugh:

 

 

Multa bafta cu reparatiile si insanatosire grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as vrea sa aud si parerea voastra, sau ce ati face in locul meu

joi dimineata la semafor la intersectia colentina cu stefan cel mare, in jurul orei 8 dimineata, opresc in spatele unui bmw, ridic viziera iau o gura de aer si dau sa ma bag printre masini, nu apuc sa prind 10 la ora si ma trezesc cu usa din dreapta fata deschisa chiar in dreptul meu, ma infig frumos in lungul usii daca tin bine minte, cu roata din fata, probabil ca urme vizibile nu prea au ramas pe motor, si o trantesc usor pe dreapta in usa din spate a masinii paralele cu bmw-ul, respectiv un ford. Coboara o tanti, o secunda ramane blocata, banuiesc ca nu i-a venit nici ei sa creada cat de proasta e si o zbugheste printre masini. Soferul din bmw nu se lasa nici el mai prejos si cum se pune verde o taie. Domnul din ford binevoieste sa ma ajute sa ridic mobra si sa o tarasc pe trotuar, si ma insoteste la spitalul floreasca. Aici isi fac aparitia 2 politisti, imi iau datele permisu ma pune sa suflu in fiola, dupa care ne intoarcem la locul accidentului sa faca asa zisele constatari si poze, si sa arunce un ochi la pagubele motocicletei. De aici si concluzia, ca eu de fapt nu am intrat in usa, usa trebuia sa fie smulsa, iar motorul sa fie paradit toata partea din fata. Mergem la udriste sa dau declaratie, scriu ce s-a intamplat, intre timp il gaseste si pe domnul cu bmw seria 5 argintiu, B 92 WZW si probabil "aranjeaza" ceva de o friptura cu el la telefon. Concluzie : nu el este de vina ci pasagera, iar ei "inca nu sunt convinsi" daca am intrat intr-adevar in usa dansului ca sa aiba dovada. Ma pune sa dau alta declaratie unde chipurile este doar autor moral si eu am incercat sa evit usa si am cazut ca prostu ca nu aveam ce face acasa, asigurarea sa i-o dau celui cu ford si eu sa ma aleg cu 2 puncte si o amenda, eu fiind propria victima a accidentului. Ca sa fie totul si mai frumos m-am ales cu niste sfaturi si morala sa dau dreacu motoru ca e periculos, maica! Nici nu ma mira la cat de priceputi erau din moment ce mi-au zis ca de ce nu mergeam pe marginea drumului cu "scuterul". Urmari: mana stanga julita, luxata si un deget rupt, nimic grav, iar mobra ambele carene, semnalizare, oglinda, rezervor, si ghidonul blocat.

O solutie e sa-ti gasesti un avocat bun si sa contesti procesul verbal, eu as fi pus obiectii pe P.V. si as fi mers pe varianta asta. Cred ca un avocat suficient de meserias l-ar putea ataca si in penal pentru tentativa de omor sau asa ceva, dar probabil e esential sa-ti gasesti ceva martori. Din fericire eu n-am trecut prin asa ceva, asa ca vorbesc din auzite sau din citite de pe forum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergem la udriste sa dau declaratie, scriu ce s-a intamplat, intre timp il gaseste si pe domnul cu bmw seria 5 argintiu, B 92 WZW si probabil "aranjeaza" ceva de o friptura cu el la telefon. Concluzie : nu el este de vina ci pasagera, iar ei "inca nu sunt convinsi" daca am intrat intr-adevar in usa dansului ca sa aiba dovada. Ma pune sa dau alta declaratie unde chipurile este doar autor moral si eu am incercat sa evit usa si am cazut ca prostu ca nu aveam ce face acasa, asigurarea sa i-o dau celui cu ford si eu sa ma aleg cu 2 puncte si o amenda, eu fiind propria victima a accidentului.

 

Deci daca inteleg eu bine, tu chiar ai scris povestea aia dictata si ti-ai luat 2 puncte penalizare?

1) Ala cu BMW-ul trebuia sa se prezinte la sectie, sa se vada daca sunt ceva urme pe usa lui. Daca ai intrat in ea pe lungime, tot i-ai miscat-o din balamale, sper, ar fi trebuit sa aiba ceva urme, vopsea sarita, etc.

2) De chemat un superior nu ai auzit? Asta e cam aburire pe fatza, cred ca si ceva abuz in serviciu, daca te pun sa dictezi "ce sa intamplat".

 

Cred ca avocatul e o idee buna, vezi ca ai termen ca sa depui contestatia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu a fost nimic grav si nu cred ca ar avea rost sa ma complic cu avocat si proces si etc. dar nu spun nu o sa vad rosu in fata ochilor daca il mai vad pe cel cu bmw

ai inteles bine, 2 puncte si o amenda, iar comisarul sef era aceeasi marie cu alta palarie, pur si simplu s-au uitat la motor si au zis ca eu nu am intrat in usa lu ala...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu a fost nimic grav si nu cred ca ar avea rost sa ma complic cu avocat si proces si etc. dar nu spun nu o sa vad rosu in fata ochilor daca il mai vad pe cel cu bmw

ai inteles bine, 2 puncte si o amenda, iar comisarul sef era aceeasi marie cu alta palarie, pur si simplu s-au uitat la motor si au zis ca eu nu am intrat in usa lu ala...

 

Am inteles ca s-au uitat la motor, da ala cu BMW-ul a venit la fatza locului? Sa se uite si la usa lui? Eu cred ca oricum poti face plangere impotriva celor care te-au indrumat sa redactezi declaratia. Si si-ar merita-o, poate data viitoare nu se mai intind la "friptura".

 

Oricum, tu esti ala implicat :disappointed:.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as vrea sa aud si parerea voastra, sau ce ati face in locul meu

joi dimineata la semafor la intersectia colentina cu stefan cel mare, in jurul orei 8 dimineata, opresc in spatele unui bmw, ridic viziera iau o gura de aer si dau sa ma bag printre masini, nu apuc sa prind 10 la ora si ma trezesc cu usa din dreapta fata deschisa chiar in dreptul meu, ma infig frumos in lungul usii daca tin bine minte, cu roata din fata, probabil ca urme vizibile nu prea au ramas pe motor, si o trantesc usor pe dreapta in usa din spate a masinii paralele cu bmw-ul, respectiv un ford. Coboara o tanti, o secunda ramane blocata, banuiesc ca nu i-a venit nici ei sa creada cat de proasta e si o zbugheste printre masini. Soferul din bmw nu se lasa nici el mai prejos si cum se pune verde o taie. Domnul din ford binevoieste sa ma ajute sa ridic mobra si sa o tarasc pe trotuar, si ma insoteste la spitalul floreasca. Aici isi fac aparitia 2 politisti, imi iau datele permisu ma pune sa suflu in fiola, dupa care ne intoarcem la locul accidentului sa faca asa zisele constatari si poze, si sa arunce un ochi la pagubele motocicletei. De aici si concluzia, ca eu de fapt nu am intrat in usa, usa trebuia sa fie smulsa, iar motorul sa fie paradit toata partea din fata. Mergem la udriste sa dau declaratie, scriu ce s-a intamplat, intre timp il gaseste si pe domnul cu bmw seria 5 argintiu, B 92 WZW si probabil "aranjeaza" ceva de o friptura cu el la telefon. Concluzie : nu el este de vina ci pasagera, iar ei "inca nu sunt convinsi" daca am intrat intr-adevar in usa dansului ca sa aiba dovada. Ma pune sa dau alta declaratie unde chipurile este doar autor moral si eu am incercat sa evit usa si am cazut ca prostu ca nu aveam ce face acasa, asigurarea sa i-o dau celui cu ford si eu sa ma aleg cu 2 puncte si o amenda, eu fiind propria victima a accidentului. Ca sa fie totul si mai frumos m-am ales cu niste sfaturi si morala sa dau dreacu motoru ca e periculos, maica! Nici nu ma mira la cat de priceputi erau din moment ce mi-au zis ca de ce nu mergeam pe marginea drumului cu "scuterul". Urmari: mana stanga julita, luxata si un deget rupt, nimic grav, iar mobra ambele carene, semnalizare, oglinda, rezervor, si ghidonul blocat.

 

 

nasol momentul, si sper sa nu fi patit nimic grav. Insa cred ca iti dai seama ca tu esti vinovat, pentru ca nu ai voie sa mergi printre masini. nu o spun ca o critica pentru ca si eu fac la fel .

Editat de ictln
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

partea cu adevarat trista in toata povestea asta, e ca genu asta de wzw cinciari uarevar, te omoara si-o rezolva cu o " friptura" si un telefon.

tara de (cuvant urat), militieni de cakat !

 

 

bafta la reparati !

 

ps: ma gandesc ca era misto sa fi venit cu 200 sa-i rupi usa, sa-i omori pasagera si tu sa scapi cu un dejt rupt ! :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...