Sari la conținut

Caut Un Suzuki Djebel 250


Postări Recomandate

Unde gasesc un Suzuki Djebel 250 in tara asta.Am cautat de mi-a venit boala si n-am gasit.

 

Poate sa-mi dea cineva vreo informatie? Il vreau in stare buna si inmatriculat eventual nou.

 

Are cineva vreun link sau stie cineva vreun dealer?

post-4478-1129368715_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se poate.

 

Chiar nu-mi poate da nimeni nici o informatie?

incearca la Tomina, stiu ca aveayu 2 pe care faceau si scola. Vezi daca au adus asa ceva la transportul acesta. info la www.tomina.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu exact despre care vorbesti.

Alea sunt de 200.

Da' motoarele alea sunt terminate si fizic si moral.

Numai io am vazut cateva trante luate de incepatori.

Am facut si cateva ture cu fiecare in parte da' sunt muci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am lamurit.Mai bine zis m-a lamurit un dealer SUZUKI.

Djebel-urile de 200 si 250 se fabrica exclusiv pentru Japonia.

Nu gasesc unul decat din pura gresala.

Io am mai pus ochii pe ceva SUZUKI DR-Z 400 S da' e scump in draci. 8100 iepuroi [nou]

 

Asa ca m-am linistit deocamdata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-ar coafa ceva pina in 1500-1700, inca nu-s atit de virusat incit sa mi se para normal sa dau jumatate din pretul de nou al Matizului meu pe o motocicleta de 15 ani.

 

Orice enduro intre 250 si 400 si in limitele de pret de mai sus m-ar interesa.

Vinzare buna la dereu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa nu i stricam topicul omului.daca te intereseaza ceva anume, da mi mesaj privat.

 

 

 

BAAAAAAAAAAAAAAAH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

E TOPIC DESCHIS DE MINE.

 

 

 

 

Vreau sa-mi iau o capra.Pana in 450cmc.

Am gasit o gramada de modele -djebelu xc 250

-drz 400 sm

-yamaha tw 200

-yamaha yz 200

-honda xlr 250

-yamaha wr 426 f

-suzuki sb 250

 

 

De-aia vroiam detalii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uups, my bad :lol:

nu prea vad insa legatura dintre modelele enumerate de tine in lista da catindate.yz250 (de yz de 200 nu am auzit, poate e model numai pt asia) e cross curat, tw200 e de plimarica, 426 e enduro, honda e model mai vechi, etc.cred ca trebuie sa ti "sedimentezi" putin pretentiile vis a vis de ce vrei de la urmatoarea motoreta.si in continuare, repet avertismentul, daca vad comert in desfasurare, pac la rasboiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer pe mine m-ar "coafa" un Suzuki DRZ 400SM sau o Yamaha 426F dar vezi tu ca nu prea ma ajuta bugetu'.

Si atunci ma gandesc si la motorizari mai mici care evident m-ar costa mai putin.

Si mai e o chestie:in proportie de 95% merg in oras asa ca de-aia ma orientez la un motor mai piticot(alt consum, alta manevrabilitate, alta mancare de peste, intzelegi?)

 

yz250 (de yz de 200 nu am auzit, poate e model numai pt asia)

 

 

Am gresit io.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hell-ule, cu diferenta ca inca nu m-am urcat vreodata pe o capra si eu caut ceva asemanator ca gen de motocicleta si pret si m-am oprit la urmatoarele:

-Suzuki DR 350 sau 250

-Yamaha XT 350

-Honda XL 350

-Husqvarna TE 410 sau 250

Au preturi bunicele, greutate mica la plin, japo au motoare fiabile chiar daca sint atit de vechi, 'talianca in general e privita suspicios la acest aspect.

Probabil ca tu vrei si ceva mai adaptat la etape lungi de asfalt, e suficient pentru acest gen de motorete schimbarea pneurilor de teren cu unele mixte pentru imbunatatirea stabilitatii si a aderentei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

o intrebare am: un echivalent mai vechi (deci mai ieftin) pt suzuki dr 350? pretzul astuia (din 91, 93, 95) ma sperie (2200-2500 de iepuroi). se spune ca versatiliatatea si fiabilitatea acestui model dual sport merita totzi banutzii dar totushi...

 

este yamaha xt 350 o varianta?

 

[cum folosesc mobra: preponderent urban, distantze scurte si medii, rare ieshiri pe dealuri si paduri, f rare drumuri lungi (>500km) ]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La inaltimea si kilele tale nu'i cam mica una de 2-3 jumate ?!?

 

1, 75 m cu 72 de kile.

 

nu shtiu ce sa spun. imi dau seama ca unui motor mai mic ii va lipsi o rezerva de putere si va fi mai putzin comod la drum drept pe sosea. planeta de 160 de kile mi s-a parut dificila la inceput dar dupa ce am urcat pe o nipra am vazut ce ushoara imi pare.

 

ashtept parerile celor mai batrani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1, 75 m cu 72 de kile.

 

nu shtiu ce sa spun. imi dau seama ca unui motor mai mic ii va lipsi o rezerva de putere si va fi mai putzin comod la drum drept pe sosea. planeta de 160 de kile mi s-a parut dificila la inceput dar dupa ce am urcat pe o nipra am vazut ce ushoara imi pare.

 

ashtept parerile celor mai batrani.

 

 

Eu il intrebam pe cel ce a deschis topicul,te bagi aiurea in seama :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...