Sari la conținut

Hyosung GT 125 R vs Yamaha YZF-R 125


Postări Recomandate

  • 1 month later...
Vizitator ALINU

chivule u ai ceva cu mine?

 

Ca tot esti din braila,arunca-te in dunare frate ca ma si enervezi ca sa nu mai faci u replyuri in care incerci sa ma enervezi pe mine.

Editat de ALINU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu a trebuit sa aleg intre R125 si Hyosung 125. Mi-am luat Yamaha pana la urma.

Am fost la concesionarul Hyosung din Verona, am facut un test si am fost destul de multumit, vanzatorul mi-a zis ca motorul sau e facut de Suzuki.

Dupa care m-am dus la Yamaha, am facut un test si am fost si mai multumit. Mi-au dat 3 ani de garantie fara limita de km spre deosebire de Hyosung (unde erau doar 2).

Am citit luni de zile articolele din Insella (o revista italiana de motociclism la care sunt abonat) si nu mi-am facut o parere prea buna despre Hyosung. Carena de la Hyosung e de calitate mai scazuta decat cea de la yamaha (imbinarile mult mai evidente, plasticul mai "ieftin" etc.).

Schimbarea vitezelor este mai placuta la Yamaha.

Doi la mana, R125 nu pare 125 de la distanta, CBR-ul DA. Singurul lucru care tradeaza yamaha este un singur disc pe fata si roata de doar 130 pe spate ... insa dimensiunile carenei sunt comparabile cu un CBR 600 din 2005 (am pus-o pe a mea langa unul si le-am comparat bucata cu bucata). E adevarat ca CBR-ul avea rezervorul ceva mai gras.

 

Si ca design Yamaha este mult mai tare, singura culoare de Hyosung care imi placea era portocaliul (aia rosie si aia gri erau f. nasoale).

Constructorii de la Yamaha au fost mult mai atenti la detalii, si sa nu uitam ca Yamaha are injectie ...

 

Poate ca pe unii ii incalzeste ca Hyosung e bicilindric, insa mie asta nu-mi spune nimic. Oricum, si Hyosungul e o motocicleta frumoasa ... dar eu sunt pentru Yamaha.

Editat de alessandro92
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...