Sari la conținut

Plimbare Sambata -22.10.2005


DORUMASTER
 Share

Postări Recomandate

Nu vrea nimeni sa se plimbe ?

.......cateva variante

1.Bucuresti-Pitesti-Campulung-Rucar-Bran-Predeal-Bucuresti.

2.Bucuresti(A2)-Slobozia-Urziceni-Bucuresti.

3.Bucuresti-Pitesti-Craiova-RETUR.

4.Bucuresti-Cheia-Brasov-RETUR(sau Buc.-Bv.-Cheia-Buc.)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut as merge in Craiova ca am auzit ca sunt ceva curse acolo daca nu vezi ca ma bag si eu la un drum Duminica oricum luam legatura ar fi marfa daca am merge mai multi.Salut si drum fara gropi!!!

Editat de dark_evil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sta Minsku in viteza de croaziera a Triumphului de 955 si gsxf-urilot de 600 si etc, etc, etc! :finger:

Din pacate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici nipra mea, din pacate.... :eek:

 

 

intr-adevar ultimele zile frumoase de toamna :crack: . cel putzin ieri si azi :finger:

 

sper sa nu stric topicul :D

 

pt comunisti un bucuresti-lehliu-calarasi (pauza pt mancat un peshte-salata de icre ;) )-ostrov-oltenitza-bucuresti [cam 250-270 de km -asha au ieshit calculele mele crude]? io merg sigur dak nu ninge :lol: . mi se mai alatura cineva? macar sa ma ajute sa o imping dak ma lasa in drum :lol:

 

 

navaroo, draq, lupu, zidu', nael -> ce zicetzi?

Editat de harciogu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru posesori de comuniste - Nimeni nu a mentzionat o viteza de minima de mers. Intrucat temperatura este destul de scazuta am shi ales trasee scurte pentru a putea merge cu o viteza relativ scazuta 90-100 km/h - in fuctzie de temperatura. Astfel incat oricine shtie ca motorul lui poate merge constant cu aceasta viteza shi nu are defectziuni la motor care sa-i ingreuneze deplasarea este bine venit.

 

Astazi vom urmari prognoza pentru a stabili traseul optim.

 

O alta propunere:

Bucureshti - Targovishte - Sinaia - Bucureshti (cel putzin ne intoarcem sambata de la munte shi nu plecam in inghesuiala de pe dn1).

 

@dark_evil - daca potzi sa te abtzi sa tragi aiurea de maneta si sa mergi in grup eshti binevenit.

 

Oricum regula de aur este: nimeni nu trebuie sa demontreze ce maestru motociclist este sau ce potenta este motocicleta lui. Deci fara stopi, uili, mers fara maini si alte giumbushlucuri d'astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar bucuresti- galati nu e bine??? ce nu va plac moldovenii.... ai mei ca o sa fie super ...o plimbare combinata cu mare petrecere

 

-Imi plac moldovenii (mai ales moldovencile) dar nu veau sa raman in carantina

la Galati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intr-adevar ultimele zile frumoase de toamna :crack: . cel putzin ieri si azi :finger:

 

sper sa nu stric topicul :D

 

pt comunisti un bucuresti-lehliu-calarasi (pauza pt mancat un peshte-salata de icre ;) )-ostrov-oltenitza-bucuresti [cam 250-270 de km -asha au ieshit calculele mele crude]? io merg sigur dak nu ninge :lol: . mi se mai alatura cineva? macar sa ma ajute sa o imping dak ma lasa in drum :lol:

navaroo, draq, lupu, zidu', nael -> ce zicetzi?

 

Interesanta propunerea ta de traseu. Partea nasoala ar fi cu gripa asta ... poate ramanem blocatzi intr-un sat cu carantina asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu as vrea o iesire in uichendul asta... da nu-s sigur ca ma duce nipra 250 de km...

da putem incerca...

 

si in principiu m-ar interesa si o plimbare pana la craiova, dar intai sa vad cum se comporta nipra la un drum mai scurt.

Editat de raulus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut as merge in Craiova ca am auzit ca sunt ceva curse acolo daca nu vezi ca ma bag si eu la un drum Duminica oricum luam legatura ar fi marfa daca am merge mai multi.Salut si drum fara gropi!!!

 

Intradevar ai auzit bine de niste curse la Craiova, numai ca nu stiu daca se va participa si cu moto...ei au anuntat ca e pentru masini ... dar nu cred ca o sa se abtina baietii sa nu faca una mica si cu moto :finger:

 

23 - 10 -2005 - Racing Revolution - Aeroportul din Craiova - ora 12:00

 

O cursa de viteza organizata de Ghost Racing Team si Midnight Racers Craiova cu sprijinul ACR Dolj si al Consiliului Judetean Dolj

 

Cursa de viteza in paralel pe 400 m

Taxa de inscriere pt craioveni: 200.000 lei vechi, pentru alte orase gratis

LOCURI LIMITATE

 

 

GRUPE:

A1 SUB 65 CP

A 66-85 CP

B 86-100 CP

C 101-130 CP

D 131-165 CP

E 166-200 CP

F 201-250 CP

G PESTE 250 CP

 

La sfarsit DRIFT SHOW si libere, in masura timpului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesanta propunerea ta de traseu. Partea nasoala ar fi cu gripa asta ... poate ramanem blocatzi intr-un sat cu carantina asta.

 

pai carantina parca era doar prin dobrogea+delta... draq sa le ia de pasari - traiasca friptanele de porc cu colesterol :crack: si peshtele cu oase putzine... oricum vroiam de mult sa fac traseul asta [l-am tot amanat pe motiv de lipsa de benzina, de timp frumos, de chef] si nu ma las pana nu plec. maine pe la 10-10 jumate cred ca sunt pe la dristor. o sa fie cam aiurea pe autostrada :finger: pana la la lehliu dar asta e...

 

shtie cineva cum sunt drumurile pe traseul asta (in afara de autostrada :lol: ca p-aia o shtiu shi io)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit cu Doru.

 

Intrunire la 09:30 la OMV Baneasa. Acolo, pe loc, vom hotara unde mergem.

Eu personal sustzin propunerea Harciog-ului - am chef de un peshte. Pe de alta parte shi propunearea pastilutzei este tentanta, ma rog, si ea este tentanta :finger: .

 

Am intzeles ca shi drumul spre Alexandria este bun shi neaglomerat.

 

PS: la 10:00 este plecarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu o iau catinel catre Oltenita sau Calarasi, depinde de chef sau vreme.

Cine este interesat de aceste rute sa anunte pe pm sau messenger.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si pana la urma venim si noi cu jafurile de comuniste?

 

 

Pentru posesori de comuniste - Nimeni nu a mentzionat o viteza de minima de mers. Intrucat temperatura este destul de scazuta am shi ales trasee scurte pentru a putea merge cu o viteza relativ scazuta 90-100 km/h - in fuctzie de temperatura. Astfel incat oricine shtie ca motorul lui poate merge constant cu aceasta viteza shi nu are defectziuni la motor care sa-i ingreuneze deplasarea este bine venit.

 

 

 

:finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit cu Doru.

 

Intrunire la 09:30 la OMV Baneasa. Acolo, pe loc, vom hotara unde mergem.

Eu personal sustzin propunerea Harciog-ului - am chef de un peshte. Pe de alta parte shi propunearea pastilutzei este tentanta, ma rog, si ea este tentanta :lol: .

 

Am intzeles ca shi drumul spre Alexandria este bun shi neaglomerat.

 

PS: la 10:00 este plecarea.

Bai as merge si eu in Turnu Magurele mergem la Dunare mancam un peste proaspat poate inoptam acolo da nu prea avem unde sa lasam motoarele,, as veni acolo ca am un motiv :finger: intemeiat hai ca fac cinste ce ziceti?(dau o cola si un litru de benzina :crack: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: e cam aiurea sa mergem la omv-ul din baneasa dak o luam spre dunare ! d c nu ne intalnim undeva mai prin "centru"? la arc?

 

io inca vreau sa ajung la dunare! :finger:

 

mai trece cineva diseara prin etrusco [barul din spatele springului de langa piatza alba iulia] :crack: ? mai vorbim pe-acolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: e cam aiurea sa mergem la omv-ul din baneasa dak o luam spre dunare ! d c nu ne intalnim undeva mai prin "centru"? la arc?

 

io inca vreau sa ajung la dunare! :finger:

 

mai trece cineva diseara prin etrusco [barul din spatele springului de langa piatza alba iulia] :crack: ? mai vorbim pe-acolo...

 

Ai dreptate. ... Doru sa hotarasca daca ne intalnim in alt loc - eu prefer la unirea in spate la Magazinele Km0 la cafeneaua de pe coltz ... am uitat cum se numeshte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: e cam aiurea sa mergem la omv-ul din baneasa dak o luam spre dunare ! d c nu ne intalnim undeva mai prin "centru"? la arc?

 

io inca vreau sa ajung la dunare! :crack:

 

mai trece cineva diseara prin etrusco [barul din spatele springului de langa piatza alba iulia] :lol: ? mai vorbim pe-acolo...

:finger: Ne putem intalni oriunde numai acolo sa mergem ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...