Sari la conținut

Carena Cbr F4


ady_viteza
 Share

Postări Recomandate

In urma unei intalniri dramatice cu pasatul politiei 'ondita mea(f4 99-00) are nevoie de carena fata superioara (far). Cum pretul chiar si la mana a doua este prohibitiv sunt interesat de achizitionarea uneia din fibra de sticla. Cum am mai sunat la diferiti mesteri faurari de carene din fibra, care au postat pe forumuri si care au ridicat din umeri cand am intrebat, rog moderatorii sa nu ma trimita sa dezgrop topicuri de ani de zile. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

In urma unei intalniri dramatice cu pasatul politiei 'ondita mea(f4 99-00) are nevoie de carena fata superioara (far). Cum pretul chiar si la mana a doua este prohibitiv sunt interesat de achizitionarea uneia din fibra de sticla. Cum am mai sunat la diferiti mesteri faurari de carene din fibra, care au postat pe forumuri si care au ridicat din umeri cand am intrebat, rog moderatorii sa nu ma trimita sa dezgrop topicuri de ani de zile. :lol:

 

bah la tine e o problema ca mesterii aia tre sa faca o carena fatza de f4 cu semnul de la vw in frunte :ok:) si eventual poate iti pui si u girofar in loc de far sa se fereasca draq politzia asta care comite ilegalitzti din plin gen intrat pe intezis degeaba etc :moron:) daca si u smecher si nu intrei si u ca tot omul intr-o dace , sub un tir etc etc te dai direcvt la pasatul politziei in + le mai faci si dauna de 5000 de cocos alora

 

bile le faci ia sa vezi u ca nu mai intra neam pe acolo cu pasatu decat iarna cand sunt troienele de 2 m si nu iesim noi :baldy:)

 

 

PS ajutatzi un biet om sarman cu o carena fatza de F4

 

bafta adi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

din pacate n am vesti prea bune pt tine - am cautat si eu asa ceva ( dar pt F2 ) .

SI nu am reusti mai nimic , nici macar un raspuns.

Daca te vei uita pe site o sa vezi ca nu s singur ..

 

Eu am ales varianta cu comandatul la HOnda .

 

PRoblema mare este pretul care este dupa parea mea foarte mare.

Dar neavand de ales ..asta am facut.

Daca te intereseaza datele de contact zi mi sau cauta pe net.

Bafta sa gasesti alta varianta si bine ca esti tu bine

Alex

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi pentru mesaj.Intradevar nu am gasit deloc carena de far pentru f4,dar incerc si pe ebay,poate am mai mult noroc.Oricum asta e ultima piesa care imi mai trebuie dupa ciocnirea aproape frontala cu masina politiei.Restul pieselor, adica toata partea de fata a motocicletei, le-am luat de pe ebay din state destul de bine la pret,mai putin transportul dar asta-i viata.Salut si numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut. Din pacate nu mai am decat cateva bucatele din carena de fata,de aceea imi trebuie o alta carena.Am tot intrebat dar se pare ca nu are nimeni matrita pentru CBR F4 din '99.Oricum mersi pentru mesaj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut Adi, sunt cosmin aka kerosen, am vorbit la telefon

daca nu gaseshti carena shi farul, de ce nu faci motorul naked, look-ul e mult mai agresiv&cool

la mine in atelier pot sa-tzi fac modoficarea la carena, sistem de lumini, finisat,vopsit, etc

plus ca se pot vopsi shi alte componente: bloc motor, chiulase, capace motor, jante, etrieri, etc

lucrarea are factura shi garantzie-treaba care e luata in considerare de societatzile de asigurari-se adaoga valoarea la valoarea motorului- f. important la o evaluare pentru asigurare casco.

pentru detalii tzinem legatura, uite, orientativ, o poza cu un exemplu de conversie la naked pe un R1

numai bine cosmin aka kerosen

post-1567-1133520542_thumb.jpg

Editat de kerosen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Cosmin. Mersi pentru sfat dar eu deja mi-am cumparat farul,bordul,geam racing Puig,carenele laterale si nu as mai avea nevoie decat de carena farului pe care nu am gasit-o decat noua la un pret de ma doare capu'!Daca aud pe cineva care sa vrea sa-si faca naked motoreta te sun.Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...