Sari la conținut

Peugeot 206 Vs Cagiva Canyon 500


DDU
 Share

Postări Recomandate

Personal, in cazul relatat de tine, mi se pare o marlanie si din partea societatii de asigurare, care ca de obicei se fofileaza de la a marca casul.Ce sa spun!Nu vrea duduia sa semneze ca-i de acord!Pai si atunci la ce si-a mai facut asigurare?Ca daca tot nu-i de acord sa semneze se pare ca totul este egal cu 0.Totodata se pare ca unica varianta sa-ti recuperezi banii e s-o dai in judecata ca si cum nu ar fi fost asigurata.

 

PS.Cu metodele expuse mai inainte( dat telefoane, anunturi matrimoniale, incendiat masina etc) nu iti vei recupera banii si nu stiu de ce cred ca sa-ti vezi banii te-ar incalzi mai mult decat sa sti ca i-ai facut ei o paguba care in cazul in care are Casco si-ar recupera-o cu cateva mici eforturi,ba mai mult in cazul in care ii distrugi in intregime cazanu isi va lua cu banii de la asigurari unul nou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 160
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Personal, in cazul relatat de tine, mi se pare o marlanie si din partea societatii de asigurare, care ca de obicei se fofileaza de la a marca casul.Ce sa spun!Nu vrea duduia sa semneze ca-i de acord!Pai si atunci la ce si-a mai facut asigurare?Ca daca tot nu-i de acord sa semneze se pare ca totul este egal cu 0.Totodata se pare ca unica varianta sa-ti recuperezi banii e s-o dai in judecata ca si cum nu ar fi fost asigurata.

 

PS.Cu metodele expuse mai inainte( dat telefoane, anunturi matrimoniale, incendiat masina etc) nu iti vei recupera banii si nu stiu de ce cred ca sa-ti vezi banii te-ar incalzi mai mult decat sa sti ca i-ai facut ei o paguba care in cazul in care are Casco si-ar recupera-o cu cateva mici eforturi,ba mai mult in cazul in care ii distrugi in intregime cazanu isi va lua cu banii de la asigurari unul nou.

Pwerfecta dreptate ai!!! :cheers:

 

Nu i nici o problema.Mai ai inca aprox doi ani sa o dai in judecata.

:blink: mercic asa e ! Astazi Mi-am angajat avocatul care a frematat de cat de beton e cazul(ma rog, din punctul lui de vedere)

A zis ca are toate elementele sa o arda suuuuper legal si elegant!!!! Asta mi-a mai ridicat moralul!

:friends:

Sincer i-am si zis ca daca am rabdat un an pot sa mai rabd si alti doi!!! Iar el a zis ca va dura mai putin! :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SANATATE MAXIMA,MAN!

SI,NU TE LASA INTIMIDAT ,CACI DREPTATEA E A TA! :friends:

 

Multam fain, asemenea! Deja nu ma mai simt intimidat! :cheers: am avocat!

:drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bafta, parerea mea e ca avocatul trebuia sa-l consulti mai din timp. Altfel suna un tel de *impacare* dat de avocat...

 

Cunosc caz concret in care motociclistul a obtinut bani pt alt motor (pt impacare) fara sa depuna plangere sau alte chestii. Culmea tot o femeie si tot neacordare de prioritate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bafta, parerea mea e ca avocatul trebuia sa-l consulti mai din timp. Altfel suna un tel de *impacare* dat de avocat...

 

Cunosc caz concret in care motociclistul a obtinut bani pt alt motor (pt impacare) fara sa depuna plangere sau alte chestii. Culmea tot o femeie si tot neacordare de prioritate...

 

 

A existat intentia asta din partea mea din primele luni de dupa accident iar blonda nu a catadicsit sa asculte de avocat.. :D dreptul ei, dreptul meu si uite asa pana la urma tot la instanta am ajuns! :blink:

Marele meu noroc si ghinionul ei e ca-s bucovinean calm si rabdator!

 

Extraordinar cate cacaturi se intampla in tara asta :what:

 

Multa bafta DD-ule :cheers:

 

 

:drink: Mah Paca , cred ca asta ar fi cel mai mic dintre chachaturile din tara asta... sunt alte rahaturi mai periculoase ce-ti pot rupe picioarele, ori sa te rastoarne..ehe :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baga noutati DD-ule,sa fim si noi la curent!multa bafta si sanatate maxima!

 

Mercic de urari, asemenea!

Poi am spus .. am inceput colaborarea cu un avocat si urmeaza sa pregatim cazul!

In functie de evolutie va mai adaug noutati pentru a se sti de catre toti cum se rezolva legal astfel de cazuri!

 

Rabdare ca mai dureaza un an toata treaba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...