Sari la conținut

o intrebare pt cine cumpara de pe ebay


Postări Recomandate

eu cumpar de vreo 2 ani de pe ebay si folosesc ca mijloc de plata transferul bankar sau w union, dar niciodata pay pall ,desii am cont peypall nu am bani in el (si nici nu stiu cum sal folosesc)cum as putea sa imi transfer bani acolo ? as vrea sa cumpar ceva si nu accepta ca mod de plata decat paypall

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai e simplu..ca sa ai paypal iti trebuie un cont ,pe care ei il verifica!Deci daca ai paypal ai si contul pe care e activat..pune bani in contul respectiv si iti iau ei automat de acolo pentru plata, la cursul zile!Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cumpar de vreo 2 ani de pe ebay si folosesc ca mijloc de plata transferul bankar sau w union, dar niciodata pay pall ,desii am cont peypall nu am bani in el (si nici nu stiu cum sal folosesc)cum as putea sa imi transfer bani acolo ? as vrea sa cumpar ceva si nu accepta ca mod de plata decat paypall

 

 

iti trebuie:

- un card bancar international (visa master)

- cont paypal

- bani in cont

 

si asat e tot :)

 

 

 

recomandari:

- ia-ti un card de debit (NU credit) - si pui bani cat ai nevoie, nu mai mult - nu se stie niciodata cand se vor evapora bani din cont :laugh:

- sa ai o copie (scanata) dupa buletin sau de la o utilitate pe numele tau cu adresa ta ... cei de la paypal o sa iti verifice identitatea :P

- ai grija unde iti introduci username-ul si parola .... e plin netu de phishing cu eBay

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cumpar de vreo 2 ani de pe ebay si folosesc ca mijloc de plata transferul bankar sau w union, dar niciodata pay pall ,desii am cont peypall nu am bani in el (si nici nu stiu cum sal folosesc)cum as putea sa imi transfer bani acolo ? as vrea sa cumpar ceva si nu accepta ca mod de plata decat paypall

Te rog explica putin cum e cu transferul bancar.Gasesc uneori chestii care m-ar interesa dar nu accepta Paypall.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am pay pal si am si platit cu el de cateva ori.

 

la mine a fost asa: mi-am facut cont pay pal ca orice cont de mail. mi-au cerut o adresa de mail si o parola si nimic altceva.

nu mi s-a cerut nici o autentificare nimic. dupa asta am transferat bani de pe card in contul de pay pal si din contul de pay pal in contul de pay pal al vanzatorului .. asta e tot

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti extrage paypal-ul 1,5EURO de pe card si ai acolo un nr de 4 cifre langa PAYPAL gen 5454PAYPAL bla bla bla si te roaga aia sa confirmi parola dupa ce ti-ai facut contul pe www.paypal.com si dupa ce ai introdus parola esti in schema doar bagi bani pe card si ebay-ul ii ia automat... si daca vinzi ii primesti automat! bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...