Sari la conținut

Plimbarica De Duminica


ghost
 Share

Postări Recomandate

de ieri am planificat impreuna cu pacasac o plimbarica moto, asadar de dimineata ne-am intalnit eu, pacasac si un amic de-al lui pacasac, rares (cu un pasager) cu animalele noastre zx6, gs500 si gsxf600. dupa cateva reparatii la motorul lui pacasac facute la un amic de-al meu sorin (enduro), am plecat la drum spre sighisoara. drum fara evenimente in afara de faptul ca le-am dat in gura la motoare soseaua fiind ca de circuit :ok: , in final, ziua a fost cat se poate de interesanta si fara surprize neplacute temperatura de afara nefiind un factor de decizie asupra noastra :lol:

post-3141-1131293384_thumb.jpg

post-3141-1131293491_thumb.jpg

post-3141-1131293582_thumb.jpg

post-3141-1131293703_thumb.jpg

post-3141-1131293788_thumb.jpg

post-3141-1131293886_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super faina plimbarea :lol:

 

Eu am fost... mai incet un pic :baldy: De cand cu accidentul am o mica problema cu depasirile :ok: Sper sa imi revin anul asta, daca nu... la anul.

 

Drumul a fost excelent, curbe (pe care sincer sa fiu nu le prea agreez acum :moto:), linii drepte, asfalt "de circuit"... intr-un cuvant..perfect.

 

Data viitoare poate ne strangem mai multi :moron: Poate chiar weekendul viitor, daca tine vremea cu noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Paca... m-am gandit mai bine.... nu-mi mai comanda capacul ala pt scanul din spate!! Mai bine te duc eu unde vrei decat se te vad tavalit saptamana de saptamana :ok:

Te dadeai destept cand iti spuneam sa ai grija ca la viteza mica o pui jos :lol:

 

Hai.... sper ca ti-a ajuns....... mai usurel tati!!

 

Asfalt uscat si sanatate.... gabule!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-Salut GHOST -frumoasa plimbare .... mai bine vorbeam sa ne

vedem undeva la Brasov. Ar fi fost o placere sa te reantalnesc

si sa-i cunosc pe prietenii tai.... poate altadata .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Planiuesc si eu de ceva vreme sa dau o tura pana la Tg. Mures (din Bucuresti). Poate o sa se intample weekendul viitor, asa ca anuntati-ma si pe mine daca vreti sa o mai luati inspre Sighisoara, ca ne intalnim in Brasov, atunci. Sau poate facem un ocol, pe la Bran (o fi bun drumul?).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar o plimbare de neuitat :lol:

Sic celor care au stat acasa din cauza frigului aparent.

Soseaua e ca in palma asa ca am testat un pic bestiile noastre :moron: . Sper ca si in acest weekend sa mai facem una mica in jurul casei.

 

P.S. Mie tot nu-mi vine sa cred cum mergea R1 ala :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

P.S. Mie tot nu-mi vine sa cred cum mergea R1 ala :baldy:

 

poate se simte tipul care ma facut la liniuta de pe sosea :lol: :ok: :moron: ........nu stiu cine e dar era super meserias......

 

pai hai sa o punem de o plimbare wek=ul viitor doru, sa ne dam de la brasov la tg mures......ce zici?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca vremea se arata f buna pt weekendul asta....ceva planuri prin zona?

Apropo, Ghost, am vb cu Pacasac, cica joi te invitam la o cafea la tine... :lol:

cred ca vom ajunge in jurul pranzului ! ai timp de musafiri ?

 

Borkonnen, nu erai tu prin Brasov acum vreo doua luni cu un Gsx cu probleme la lant, de ne-a intrebat de sanatate pe mine si Ghost-u' ?

ca tare seamana motorul tau cu ala....eram doar curios ce s-a mai intamplat cu lantul, drumul pana acasa etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Skywalkere!

 

Ba eu eram, in carne si oase si motocicleta. Pe Ghost l-am gasit pe forum, dar nick-ul tau nu-l stiam. Am ajuns cu bine in Bucuresti atunci (viteze mai domolite), dar m-am mai dat asa, pe urma, pana cand mi-a venit lantul nou. De, nu m-am putut abtine.

 

Am mai avut intre timp o belea cu mobra - mi-a cazut un filtru K&N (nu era fixat bine, dracu sa-l ia), dar am avut iar noroc si l-am gasit repede (altul, nou, adica).

 

In rest, sper sa mai tina vremea frumoasa si pe la voi. Sambata o sa trec prin BV inspre Mures daca nu ma impac cu d-na Borkonnen. Daca ma impac, o sa ma tina in casa, mai mult ca sigur.

 

Dati-mi si mie un PM cu un nr. de tel., sa iesim la o cafea daca vin. Sau poate si la o tura.

 

Salutari motociclismului brasovean, cu ai sai reprezentanti Skywalker, Ghost si John mecanicul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare...ti-am trimis PM ...

cum ti-am spus, pt weekendul asta mi s-au schimbat planurile...spre sud..

Dar de duminica seara incolo, oricand treci, suna cu incredere, astept cu placere sa iesim la o cafea/suc/bere fara alcool sa iti mai tragi rasuflarea de pe drum !

Mult succes cu motoreta, frumoasa jucarie... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...