Sari la conținut

cum cobor un r6?


jhn05
 Share

Postări Recomandate

NU vreau sa sune aiurea (chiar nu asta e intentia) dar prietena mea se da bine-mersi cu XT-ul care are saua la 86cm spre deosebire de r6 care ii undeva la 82-83?...si are tot 1,70 si mult mai putine kile decat tine (presupun ca ai peste 45 ;) ) , deci trebe numa sa te obijnuiesti cu scula.

 

Dar serios acuma, daca spui ca te ti cat de cat ok fizic nu ai chiar nici un motiv sa o cobori. Gandeste-te ca motocicleta aia a fost gandita sa functioneze asa cum e nu sa o modifici.

 

Si daca nu vrei sa te dai tare, vinde-o si ia ceva mai potrivit si o sa fi muuuuuult mai fericit. Daca planuiesti sa te dai tare pe viitor, categoric las-o asa cum e!!!

 

Bafta si asfalt...cum o fi, numa sa fie :wave:

iti multumsc de sfatt.m-am dat si eu cu un xt(cei drept de 125) dar spre deosebire de r6 nu este asa lata si are in jur de 120kg pe langa 180(fara lichide).ma gandesc sa o las cel putin temporar.....

 

nu am numere de tel ca in general imi fac singur cam tot

Aproape toti de pe forum cred ca iti pot lasa R6 -le din suspensii insa ti-am spus cam care ar fi dezavantajele

si eu pot sa o las dar nu am cu ce si in al2-lea rand mi-e sa nu o fac praf....tin la ea prea mult sa imi bat joc de ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nene Lotru matale nu esti incepator si nu se pune deci :wave:

Si la batranica mea se simte chiar daca am lasat-o mai jos 2 cm din suspensii si tot am senzatia ca vin in cap uneori dar asta numai la o mare frana sau asa ceva in rest nimic.

 

Ma repet ar trebuie sa o lasi asa si sa exersezi cu binisorul si o sa vezi ca nu e de lasat jos ;)

Editat de R1der
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...