Sari la conținut

Dilema


Rebel
 Share

Postări Recomandate

Intreb deoarece am de gand sa-mi aduc in ianuarie un motor din Germania si...

 

Pagina 33

 

Citez: "Economicitatea este numai una din consecintele benefice ale alimentarii prin injectie electronica de benzina, foarte important fiind si nivelul redus al noxelor emisiilor (corespunzatoare normelor Euro 3, obligatorii din 2006 pentru motociclete)."

 

La ce se refera obligativitatea cu Euro 3 din 2006? La motoarele care vor fi produse incepand cu 2006?

 

Se aplica si la noi treaba cu Euro 3? Se mai pot aduce in Romania motoare fara Euro 3 incepand cu 2006?

 

Vad totusi ca articolul are nu are autori romani...

 

Deci?

 

:lol:

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se aplica gradual, cum a fost istoria cu automobilele? hmmm, te pomenesti ca trebuie sa ma grabesc FOARTE TARE ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sursa e revista UNIVERS MOTO, logic, doar aici am postat... :ok:

 

Nu vreau sa creez panica, insa am vorbit cu Peter de la Fox Motors pentru un motor in ianuarie 2006 (ca atunci o sa am toti banii...) si daca este reala treaba cu Euro 3 in 2006, o sa incerc sa ma dau peste cap sa fac rost de bani si sa-l aduca in decembrie :baldy:

 

:lol:

:moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

REVIN

 

In acelasi numar (11) al revistei am gasit un scurt articol care lamureste problema ridicata initial...

 

In pagina 5 la rubrica "shortcut" este un scurt articol "BMW cu Euro 3" care m-a lamurit. Daca-l citeam mai devreme nu mai postam topicul :moto:

 

Citez articolul: "Modelele bavareze R1200 GS, ST si RT precum si HP2 Enduro indeplinesc deja normele Euro 3 referitoare la nivelul admisibil al noxelor. Aceasta reglementare se aplica incepand cu 1 ianuarie 2006 pentru toate motocicletele nou fabricate ori importate in tarile Uniunii Europene."

 

Cum ii stiu eu pe astia ai nostri asa zelosi sa adopte toate masurile marca UE... :ok: parca ii vad introducand si la noi, rapid, chestia asta... :moron:

 

Sa vedeti dupa aia lacrimi... :baldy:

 

Numai bine :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai, nu zic ca ai nostri guvernanti n-ar fi foarte zelosi cu pildele UE, dar ma gindesc ca vor face totusi gradual treaba asta, mai ales ca oprelistea (daca va fi) va functiona doar un an, pina in 2007, cind se adereaza ... oricum, cu aderarea asta e fierbere mare prin curtea unui anumit producator local de automobile, care se va vedea concurat intern de SH-uri la preturi mult mai mici decit sint acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...