Sari la conținut

Detinatori de Suzuki RF


.BoBo.
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

cine ma ajuta si pe mine sa imi psuna ce gume are pe spate un RF de 900 din 1997 si cam ce bani ar merita daca e OK din toate punctele de vedere !! ;)

am cautat dar nu prea am gasit mai pe nicaieri nimic concret :nono:

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine ma ajuta si pe mine sa imi psuna ce gume are pe spate un RF de 900 din 1997 si cam ce bani ar merita daca e OK din toate punctele de vedere !! ;)

am cautat dar nu prea am gasit mai pe nicaieri nimic concret :nono:

multumesc

 

120/70 ZR17 si 170/60 ZR17

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca in curand o sa devin posesorul unui RF de 900 din 1995......... incepator...... sper sa nu am probleme cu ea sa fie prea naravasa ......

din cate am citit are 5 viteze si majoritatea moto au 6 e un dezavantaj?? de ce are doar 5 si nu are 6 ca multe altele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E criminala RF9le pt incepator. Nu numa ca are cai cacalau da mai e si grea ca pamantu. NU este de incepator. Nici macar 6le nu e de incepator. Are doar 5 pt ca nu are nevoie de 6, la fel ca si Gixxeru 1100. :duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:duel:

 

bine v-am gasit, mi-am tras si eu un suzuki, ca incepatorul, micut, de 600 :blbl: :wave: :rock:

 

nu ma prea pricep, poate are cineva si pt mine un manual de intretinere sau orice fel de informatie despre motor. numai bine la toata lumea si aveti grija de voi! :ok:

post-18175-1177924843_thumb.jpg

post-18175-1177924932_thumb.jpg

post-18175-1177925004_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari noilor posesori de RF,ce sa zic... eu sunt deja la a-2a mobra de acest fel si sunt foarte multumit,o vand din alte motive.

Va doresc numai bafta si nici-un fel de probleme cu RF-urile voastre

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astazi a fost prima seara cand am iesit cu RF-ul la plimbarica asa de acomodare......:duel: merge impecabil trage frumooooos

pe ea e marfaaa se aseaza marfaa rau dar e cam mare ea ca structura nu greutate :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Bogdan sunt si mi-am luat si eu Un RF : :D

post-5695-1131687919_thumb.jpg

 

Sunt curios cate "aratari" din astea mai sun pe aici prin zona !!!

PS : sunt incepator si inca nu prea stiu cu ce se mananca RF-ul. Poate mai schimbam o vorba.

 

salut pt tota comunitatea!

mi-am luat si io rf 600r ! :rock:

foarte multzumit da` parca cu o toba sport ar suna altfel!!!

va rog daca se poate un sfat o propunere!

sunt la inceputuri...

multztmesc mult!

post-18175-1178469175_thumb.jpg

post-18175-1178469206_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt posesorul unui RF900R din 95' , cu 38000km, motorul mi l-a adus un prieten din Italia si este impecabil. Merge super Ok ,dar parca este cam masiv pt mine asta fiind si unul dintre motivele pt care as vrea sa-l vand. Daca este cineva interesat de moto ma poate suna la 0723128332 Radu. Pret 3200E NEG.

 

P.S. Adevarul e ca o toba sport ar suna bestial pe el :D

 

Apropo pozele sunt facute recent,dar data de la digital a ramas in urma :rock:

post-1406-1178471652_thumb.jpg

post-1406-1178471722_thumb.jpg

post-1406-1178471782_thumb.jpg

post-1406-1178471828_thumb.jpg

post-1406-1178471903_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut pt tota comunitatea!

mi-am luat si io rf 600r ! :D

foarte multzumit da` parca cu o toba sport ar suna altfel!!!

va rog daca se poate un sfat o propunere!

sunt la inceputuri...

multztmesc mult!

Referitor la toba,ai dreptate,cu toba stoc nu se aude tare este foarte silentios,daca ai de gand sa modifici toba stoc eu nu inti recomand,mai bine cumpara una sport second dar nu strica toba stoc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are cineva idee care este diamerul gurilor de admisie aer de la carburatoarele la modelul de 400? vreau sa iau niste filtre conice din motivul ca acu motorul nu are filtru are niste bureti pusi acolo..... si nu merge cum trebuie..... iar filtru original nu stiu de unde sa gasesc.... va multumesc... intreb ca sa nu mai dau jos rezervorul..... poate stie cineva!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut...ma numesc Florin..sunt din Cta shi am shi eu un RF400....

Sincer nu stiu cu ce sa incep....

Primul lucru ar fii un filtru aer ...am zis ca in mom cand voi gasi...o sa cumpar un container intreg :bounce: as avea nevoie shi de un manual

Stie cineva cum sa facem? Tre sa existe o solutzie!! Oricum...sperantza moare ultima...

Am intzeles ca filtru poate fii inlocuit de filtre aer sport...pe fiecare carburator in parte....Stitzi ceva de treaba asta???? astept un rasp

 

 

aaaaaaaaaa...pai stai ca-ti zic eu...mi-am cumparat motorul de la Tomina....nu itzi spun ca m-am hotarat sa curatz filtru de aer...cand am deschis capacul...era sa fac atac de cord prieteni....aveam puse spalatoare de vase....stitzi cum sunt buretzii de vase????? au o parte mai groasa ...eeee aia aveam eu in locul filtrului de aer....erau acolo de vreo 4 culori...

o sa va trimit poze dc vretzi .... sa va mai distratzi shi voi!!! Eu am nevoie de nivelul de benzina din carburator( la cat sa fie reglat) asta pt RF 400 shi cate ture sa dau la shurubul pt aer ?????

Va multzumesc anticipat!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E pe aici vreun detinator de suzuki RF (600 sau 900) care are rabdare sa-mi dea detalii despre motocicleta asta? pt ca parerea unui proprietar face mai mult decat review uri si site uri...

 

E vreo diferenta de greutate (sesizabila) intre RF600 si RF900?

De manevrabilitate? ciclistica? etc?

In afara de diferenta 600-900 (cc) si implicit de cuplu/putere, sunt altele? care merita mentionate/luate in vedere?

In fine, ca sa nu o lungesc inutil aici pe thread, as fi recunoscator daca imi poate furniza cineva mai multe informatii..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...