Sari la conținut

am nevoie de un sfat


tibat
 Share

Postări Recomandate

Din cate stiu scaunul se introduce la cald. Se incalzeste bine chiulasa, apoi prin presare se introduce scaunul in locasul lui. La racire, aluminiul chiulasei se contracta si scaunul ramane fixat. Cam asta e...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmm si eu am aceasi belea... tot pe evacuare.deci e cam cum a spus belbody.incalzeste chiuloasa si scaunul pune-l undeva la rece. important: scaunul trebuie sa fie cu 2-3 sutimi mai mare decat locasul ca altfel nu ai facut nimic.scaunul se face pe strung din otel sau fonta din ce stiu eu cu adaos sa stranga.incalezesti bine chiuloasa(cu o lampa ceva sau cu un autogen dar sa ai grija cum reglezi flacara..k prapadesti chiuloasa)dar sa scoti semeringurile de la supape tot ce e de cauciuc.dupa ce ai fixat scaunul ai nevoie de freze sa finisezi scaunul ca sa inchida supapa perfect.sunt 3 freze pe care le folosesti la rectificare cu axul ala care intra pe ghid exact cum ar fi supapa..cred k intelegi ce spun.

 

ps:de unde ai luat scaun??daca ai nevoie te pot ajuta cu scaun dupa cotele tale facut la strung din otel cu tot cu inclinatia aia la 45 grade daor de fixat si rectificat.imi dai doar cotele si te pot rezolva in caz ca nu ai scaun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu scaunul se introduce la cald. Se incalzeste bine chiulasa, apoi prin presare se introduce scaunul in locasul lui. La racire, aluminiul chiulasei se contracta si scaunul ramane fixat. Cam asta e...

pe cat de importanta e incalzirea chiulasei pe atat de importanta e racirea scaunului, lasa-l in congelator. La unele masini fuzeta se raceste cu azot si intra in locasul ei incalzit cu lampa fara nici un fel de presare, gravitational

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone
La unele masini fuzeta se raceste cu azot si intra in locasul ei incalzit cu lampa fara nici un fel de presare, gravitational

 

SF-uri

Editat de corleone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...