Sari la conținut

SCBv


bassu86
 Share

Postări Recomandate

Toti membrii forumului sunt invitati duminica la grata, nu doar staff-ul.Asa ca va asteptam duminca la un mic si o bere fara alcool.Haideti sa fim cati mai multi.Sa vada Brasovul ca exista o comunitate a scuteristilor si ca suntem uniti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 85
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ASTAZI LA ORA 20:30 IN LIVADA POSTEI SE PUNE LA BATAIE OPERATIUNEA "UN GRATAR UN MIC SI-O BERE" PENTRU CEI PE 2 ROTI(IESIREA E "organizata" de CSBV, adica aia cu cilindreii mici) PT ZIUA DE DUMINICA(ADICA MAINE).PREZENTA OBLIGATORIE PT TOTI CEI CARE VOR SA VINA.

Locatia va fi stabilita in seara aceasta.Nu va fi un traseu mai lung de 100 km dus-intors si cu o viteza mai mare de 40-50 km/h.

Cei interesati sunt asteptati.

Editat de bassu86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa cum am vorbit si duminica ,sambata asta care vine o sa fecem un mic traseu Brasov-Baraj Siriu.Plecarea se va face la ora 9 dimineatza din Livada Postei.De data asta nu vom face gratar ci vom veni cu mancare de acasa...un sandwish, un suc..una alta.

De data aceasta dorim sa fim mai multi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Vino, te așteptăm cu scuterele gata de ride test !!!!

Descoperă soluția ta de mobilitate urbană!

Vino în 20 și 21 iunie în Centrul Civic pe terenul de sport (Brașov) între orele 11 și 18 și găsește soluția ta de mobilitate urbană.

MyMoto Tuning îți oferă acum posibilitatea să încerci modele din mărcile

Piaggio, Vespa, Gilera și Derbi.

În acest week-end ai ocazia să testezi o gamă amplă de scutere pentru a găsi scuterul care ți se potrivește. Vino și lasă-te purtat de practicul Piaggio Fly, relaxează-te pe comodul Piaggio Liberty, eliberează pasiunea cu energicul Gilera Runner, gustă „la dolce vita” cu Vespa LX sau dezlănțuie-te cu sportivul Derbi GPR. Este mai simplu decât crezi: trebuie doar să ai peste 18 ani, un act de identitate și obligatoriu chef de distracție.

Cu un scuter uiți de problemele zilnice cu care se confruntă șoferii de autovehicule: ambuteiaje în trafic, găsirea unui loc de parcare, etc. și nu în ultimul rând respecți mediul înconjurător (produce cu până la 70% mai puțin CO2 față de un autovehicul obișnuit).

Grupul Piaggio este cel mai mare producător de scutere și motociclete din Europa și al patrulea la nivel mondial cu peste 600.000 de unități produse în fiecare an. Acesta a luat ființă în 1884, producând inițial locomotive și vagoane, ulterior diversificând-uși producția cu avioane și după al Doilea Război Mondial, în 1946, a debutat în segmentul mobilității individuale cu primul scuter Vespa. Brandurile din portofoliul Grupului Piaggio s-au diversificat considerabil, atât prin dezvoltare proprie cât și prin preluarea unor mărci existente. În prezent acesta deține 7 branduri de renume mondial. MyMoto Tuning, dealerul tău Piaggio îți aduce la oferă patru dintre acestea: Piaggio – oferă soluții de mobilitate pentru orice nevoi, propunând o gamă fără limitări; Vespa – mai mult decât un scuter, un simbol, un mod de a trăi și o lume aparte; Gilera – născută din dorință, înglobează toată pasiune și sportivitatea elegantă italiană pe două roți; și nu în ultimul rând Derbi – un marcă istorică, mereu învingătoare în competițiile internaționale.

(Fiecare participant va semna un angajament prin care isi asuma responsabilitatea achitarii integrale a daunelor rezultate in urma unei eventuale cazaturi)

Pentru mai multe detalii contactează dealerul tău Piaggio din Brașov: MyMoto Tuning SRL,Str. Mihai Viteazul nr.79, e-mail brasov@mymoto.ro sau telefonic la 0368.427.011, 0720.285.805

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vino, te așteptăm cu scuterele gata de ride test !!!!

Descoperă soluția ta de mobilitate urbană!

Vino în 20 și 21 iunie în Centrul Civic pe terenul de sport (Brașov) între orele 11 și 18 și găsește soluția ta de mobilitate urbană.

MyMoto Tuning îți oferă acum posibilitatea să încerci modele din mărcile

Piaggio, Vespa, Gilera și Derbi.

În acest week-end ai ocazia să testezi o gamă amplă de scutere pentru a găsi scuterul care ți se potrivește. Vino și lasă-te purtat de practicul Piaggio Fly, relaxează-te pe comodul Piaggio Liberty, eliberează pasiunea cu energicul Gilera Runner, gustă „la dolce vita” cu Vespa LX sau dezlănțuie-te cu sportivul Derbi GPR. Este mai simplu decât crezi: trebuie doar să ai peste 18 ani, un act de identitate și obligatoriu chef de distracție.

Cu un scuter uiți de problemele zilnice cu care se confruntă șoferii de autovehicule: ambuteiaje în trafic, găsirea unui loc de parcare, etc. și nu în ultimul rând respecți mediul înconjurător (produce cu până la 70% mai puțin CO2 față de un autovehicul obișnuit).

Grupul Piaggio este cel mai mare producător de scutere și motociclete din Europa și al patrulea la nivel mondial cu peste 600.000 de unități produse în fiecare an. Acesta a luat ființă în 1884, producând inițial locomotive și vagoane, ulterior diversificând-uși producția cu avioane și după al Doilea Război Mondial, în 1946, a debutat în segmentul mobilității individuale cu primul scuter Vespa. Brandurile din portofoliul Grupului Piaggio s-au diversificat considerabil, atât prin dezvoltare proprie cât și prin preluarea unor mărci existente. În prezent acesta deține 7 branduri de renume mondial. MyMoto Tuning, dealerul tău Piaggio îți aduce la oferă patru dintre acestea: Piaggio – oferă soluții de mobilitate pentru orice nevoi, propunând o gamă fără limitări; Vespa – mai mult decât un scuter, un simbol, un mod de a trăi și o lume aparte; Gilera – născută din dorință, înglobează toată pasiune și sportivitatea elegantă italiană pe două roți; și nu în ultimul rând Derbi – un marcă istorică, mereu învingătoare în competițiile internaționale.

(Fiecare participant va semna un angajament prin care isi asuma responsabilitatea achitarii integrale a daunelor rezultate in urma unei eventuale cazaturi)

Pentru mai multe detalii contactează dealerul tău Piaggio din Brașov: MyMoto Tuning SRL,Str. Mihai Viteazul nr.79, e-mail brasov@mymoto.ro sau telefonic la 0368.427.011, 0720.285.805

 

no offence, dar care e legatura anuntului cu CSBv?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

Nu inteleg nedumerirea ta, oare nu vorbim de acelasi vehicul de care este interesata lumea pe acest topic? Este evident o invitatie catre cei care sunt interesati sa incerce marci si modele noi, o oportunitate de ambele parti.

 

O zi buna tuturor,

Echipa MyMoto Tuning

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

Nu inteleg nedumerirea ta, oare nu vorbim de acelasi vehicul de care este interesata lumea pe acest topic? Este evident o invitatie catre cei care sunt interesati sa incerce marci si modele noi, o oportunitate de ambele parti.

 

O zi buna tuturor,

Echipa MyMoto Tuning

 

vorbim de acelasi vehicul, insa CSBv se vrea un fel de club al scuteristilor, iar evenimentul organizat de voi nu are nici o legatura cu noi. asta era nedumerirea.

daca MyMotto in colaborare cu CSBv organiza evenimentul nu aveam nimic de obiectat :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vorbim de acelasi vehicul, insa CSBv se vrea un fel de club al scuteristilor, iar evenimentul organizat de voi nu are nici o legatura cu noi. asta era nedumerirea.

daca MyMotto in colaborare cu CSBv organiza evenimentul nu aveam nimic de obiectat :D

 

Asta se vrea a fi un club exclusivist de partzaitori motorizate? Daca invitatia MyMoto ti se pare total deplasata pe topicul "clubului", atunci tu nu prea ai toti (cuvant jignitor) acasa fiule...

Si inca ceva... pentru toti membrii sau nemembrii "clubului"... lasati-o mai moale pe strazi, ca data viitoare nu mai franez cand se baga unul din voi ca boul, cu o inconstienta maxima!

 

Ca sa inlatur orice dubiu, acel "(cuvant jignitor) era b.o.i.i.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta se vrea a fi un club exclusivist de partzaitori motorizate? Daca invitatia MyMoto ti se pare total deplasata pe topicul "clubului", atunci tu nu prea ai toti (cuvant jignitor) acasa fiule...

Si inca ceva... pentru toti membrii sau nemembrii "clubului"... lasati-o mai moale pe strazi, ca data viitoare nu mai franez cand se baga unul din voi ca boul, cu o inconstienta maxima!

 

Ca sa inlatur orice dubiu, acel "(cuvant jignitor) era b.o.i.i.

 

 

OK, ma bucur ca ati inteles ideea :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasai omu...si-au facut si ei club acum :D

 

Club de... nu gasesc un cuvant care sa reflecte destul de bine realitatea... club de bashini fasaite! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce ai ba cu ei?indiferent ce au facut merita respect pt ca macar incearca sa schimbe ceva si din cate stiu nu se identifica deloc cu cocalarii care ne f-ut pe noi in trafic.

 

Daca tot incearca, ar putea sa schimbe ceva.... sa-si schimbe scuterele cu motoare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vorbim de acelasi vehicul, insa CSBv se vrea un fel de club al scuteristilor, iar evenimentul organizat de voi nu are nici o legatura cu noi. asta era nedumerirea.

daca MyMotto in colaborare cu CSBv organiza evenimentul nu aveam nimic de obiectat :D

 

in primul rand esti total pe langa draga membru fondator(cu o cotizatie egala cu marimea creierului tau) daca tot au postat pe topicul CSBV trebuia sa nu te deranjeze.Din contra, sa te bucuri..va da lumea atentie.Mergea acolo o campanie de promovare a clubului....cateva sfaturi pentru cocalarii de pe scutere, importanta purtarii echipamentului de protectie..una alta.Dar pe cine sa duca capu' la asa ceva...aveti doar munci in cap si impresii de sefi...habar nu aveti sa organizati un club de capul vostru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce ai ba cu ei?indiferent ce au facut merita respect pt ca macar incearca sa schimbe ceva si din cate stiu nu se identifica deloc cu cocalarii care ne f-ut pe noi in trafic.

:D :P :baubau:

 

in primul rand esti total pe langa draga membru fondator.......... daca tot au postat pe topicul CSBV trebuia "sa nu te deranjeze.Din contra, sa te bucuri..va da lumea atentie.Mergea acolo o campanie de promovare a clubului....cateva sfaturi pentru cocalarii de pe scutere, importanta purtarii echipamentului de protectie..................."

:kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

 

Va rog sa imi permiteti sa va raspund.

 

Syth: 1 Imi pare rau dar nu cred ca vreunul din membrii "clubului" ti-a sarit in fata, ii cunosc pe toti si au toti b.o.i.i. acasa.2 Se poate insa sa iti fi sarit vreun ex-membru, care nemaiavand unde sa isi verse frustrarile si le varsa in trafic.

3 Si noi ii uram pe scuteristii neechipati si nedisciplinati. Stim ca suntem bagati in aceeasi oala si nu prea avem ce face.

4 O sa ne luam motoare in momentul in care vom acumula destula experienta. Eu unul cel putin. Am inceput pe 50 cmc am luat un scuter-motor ( se simte cineva ?) de 250 care e in service si cand ma voi simti pregatit: mental si financiar imi voi achizitiona si un motor. Sincer eu nu dispun momentan de banii necesari achizitionarii unui motor si parca nu as vinde tot din casa ca sa imi iau unul. Imi place pe doua roti dar incerc sa urc progresiv.

djeeckx: Pari sa fii singurul care a inteles ce vrem sa facem. Pe cocalarii pe care ii f-teti (scuze Bassu) voi, ii f-tem (scuze Bassu) si noi. Poate chiar mai mult decat voi. Pentru ca eu stiu ca oricat de corect as circula, tot imi voi lua mnezei si pentru pustanii care habar nu au de legislatie si pentru cioroii care au gel cu kevlar.

 

( scuze Bassu pentru cuvintele vulgare, stiu cat de mult detesti/a cuvintele vulgare )

 

Bostoaica: Draga ex-membrule fondator...mai cresti, incearca sa analizezi inainte de a da Add Reply si poate ce vei posta va fi folosit si ca altceva nu doar ca fund-papir. Daca nu reusesti sa analizezi singur, apeleaza la persoana care parea a fi rezolvarea tuturor problemelor tale.

 

Bassu: Draga ex-membrule fondator. Nu discutam despre marimea creierelor, daca discutam forumul ar fi respins postul tau: Fatal error. Daca ai ceva de spus vreunui membru, esti invitat sa o faci. Face to face. Ai fost in csbv, te-ai suparat pentru ca ne-am nesimtit si nu am vrut sa te ungem mare sef al clubului, ti-ai luat jucariile si ai plecat acasa, iar acum faci gargara pe aici de csbv si ca nu ne duce capu'. Bine ca te duce pe tine;Presupun ca ai descoperit in tine ceva nou: vocatia de scenarist de telenovele si faci teste pe moto.ro.

Offtopic: Si daca ne vom intalni o sa te rog sa imi explici cum arata un maxiscuterist ca o sorcova.

 

 

Pe undeva aveti dreptate, "clubul" nu e nici macar inregistrat, campanii nu am facut, pliante nu am facut. Tot ce am facut pana acum e un forum. Restul?! In momentul in care vom gasi resurse financiare. Idei sunt, bunavointa este, mai greu cu finantele si cu mobilizarea. Pe timp de criza nici iarba nu creste.

 

Asfalt uscat si pasarici umede.

Editat de N00B
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 Se poate insa sa iti fi sarit vreun ex-membru, care nemaiavand unde sa isi verse frustrarile si le varsa in trafic.

Sincer eu nu dispun momentan de banii necesari achizitionarii unui motor si parca nu as vinde tot din casa ca sa imi iau unul. Imi place pe doua roti dar incerc sa urc progresiv.

( scuze Bassu pentru cuvintele vulgare, stiu cat de mult detesti/a cuvintele vulgare )

 

Bassu: Draga ex-membrule fondator. Nu discutam despre marimea creierelor, daca discutam forumul ar fi respins postul tau: Fatal error. Daca ai ceva de spus vreunui membru, esti invitat sa o faci. Face to face. Ai fost in csbv, te-ai suparat pentru ca ne-am nesimtit si nu am vrut sa te ungem mare sef al clubului, ti-ai luat jucariile si ai plecat acasa, iar acum faci gargara pe aici de csbv si ca nu ne duce capu'. Bine ca te duce pe tine;Presupun ca ai descoperit in tine ceva nou: vocatia de scenarist de telenovele si faci teste pe moto.ro.

Offtopic: Si daca ne vom intalni o sa te rog sa imi explici cum arata un maxiscuterist ca o sorcova.

 

 

Pe undeva aveti dreptate, "clubul" nu e nici macar inregistrat, campanii nu am facut, pliante nu am facut. Tot ce am facut pana acum e un forum. Restul?! In momentul in care vom gasi resurse financiare. Idei sunt, bunavointa este, mai greu cu finantele si cu mobilizarea. Pe timp de criza nici iarba nu creste.

 

Asfalt uscat si pasarici umede.

Draga sef de trib CAlin auga auga auga...eu zic sa-ti iei capra aia de 50 de cc..sa te dai dea dura cu ea.

Chiar daca ai vrea sa vinzi tot ce ai in casa nu ai strange bani sa-ti cumprei nici macar un motor pentru o yamaha majesty..asa ca ciocu mic si joc de glezne..sa iti traiasca partaietoarea...

 

Asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar eu vroiam sa vorbim civilizat, insa se pare ca aici este vorba de altceva. Se pare ca romanismele sunt intalnite peste tot. Nu cred ca era important ce am eu in casa sau cate scutere am. Sau ce creez eu cand am timp liber. Imi rezerv dreptul de a nu mai comenta absolut nimic.

Asfalt uscat si... maturizati-va bai baieti!

 

P.S. Bostoaica...iti pun un link? trei beri? virgula?

Over and out!

P.P.S. Don't feed the trolls!

Editat de N00B
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS:In caza ca nu ai observat CAline tu esti in CSBV nu in CSCV...asa ca fa-ti buletin de brasov si dupaia date scuterist brasovean..pana atunci vama buzaului scrie pe tine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sumarul ultimelor 2 pagini:

- MyMotto are test-drive de scutere, iar CSBv nu are legatura cu test-drive-ul lui MyMotto;

- lui Syth nu-i plac scuteristii punct;

- bassu e afectat inca de cum merge CSBv, dupa plecarea lui;

- bostoaica urmeaza din nou exemplul lui bassu;

- djeeckx n-are nimic cu scuteristii non-kamikaze;

- pe N00B il cheama Calin si sta in Intorsura Buzaului si nu are buletin de Brasov.

 

Acum, putem relua monotonia acestui topic?

Editat de anothergxg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo de comportamentul ireprosabil a staff-ului CSBV

 

"12 iunie 2009 orele 3AM ma intorceam pe drumul de poiana de la belvedere, intro curba am alunecat pe pietris si mam luat la tranta cu asfaltul.

Pagube: miam strambat directia la scuter si lam zgariat, haine facute praf

Raniti: numai eu, patru rani mari de toata frumusetea pe partea stanga, doua pe picior, una pe sold si una in cot

Concluzie: am pansamente ,ma tratez- ustura si doare de imi vine sa ma urc pe pereti, asta e, iar altadata o sa imi cumpar niste armuri

 

...auu"

 

Citat de pe CSBV.RO

Personajul principal SLipKn0t CSBv co-Founder

 

Asa ca hai noroc si mai usor cu viteza pe poiana...raicing-ul asta omoara oameni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo de comportamentul ireprosabil a staff-ului CSBV

 

"12 iunie 2009 orele 3AM ma intorceam pe drumul de poiana de la belvedere, intro curba am alunecat pe pietris si mam luat la tranta cu asfaltul.

Pagube: miam strambat directia la scuter si lam zgariat, haine facute praf

Raniti: numai eu, patru rani mari de toata frumusetea pe partea stanga, doua pe picior, una pe sold si una in cot

Concluzie: am pansamente ,ma tratez- ustura si doare de imi vine sa ma urc pe pereti, asta e, iar altadata o sa imi cumpar niste armuri

 

...auu"

 

Citat de pe CSBV.RO

Personajul principal SLipKn0t CSBv co-Founder

 

Asa ca hai noroc si mai usor cu viteza pe poiana...raicing-ul asta omoara oameni

 

Asfalt uscat si pasarici umede, cu dedicatie pt tine si prietena ta :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...