Sari la conținut

Despre Delimitare


motociclistcom
 Share

Postări Recomandate

Am un runner 50 sp .. luat de nou .... am doar 9 km cu el ... deci nu se pune problema sa-l delimitez acum ... dar pe la 1500 ... cum l-as putea delimita sa nu pierd garantia .... dar daca ar fi sa pierd garantia cum l-as putea delimita .. sa-i scot toate limitarile?

 

Daca il am limitat ce castig ? Ma refer la partea tehnica a scuterului.

Daca il am limitat la 45 si eu dupa 1000 de km o sa il tin in 45 pateste ceva motoru ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dc delimitezi motorul castigi satisfactie! cred ca nu e bine sa o faci mai devreme de 500km. Nu stiu dc mai face Ciprian garantiile la Gilera, dc da, te poate ajuta la delimitare...din cate am auzit ai in variator si in toba...dc trebuie schibat si CDI-ul, atunci e ceva mai costisitor.

 

OFFTOPIC:In perioada de rodaj eu pun cateva picaturi de ulei in benzina cand fac plinul...nu stiu cat de bine este, dar am observat ca acele scutere, care merg in rodaj cu un pic de ulei si in benzina tzin mult mai mult (la segmenti ma refer). Uleiul in bezina face ca scuterul sa scoata un pik de fum si creste cifra octanica a benzinei (adica sa nu pui benzina de 100 si ulei ca e prea mult, dar cu 95 pare a fi OK).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatul a dat o gramada de bani pe el si tine la el, nu la luat la sh cu nimica toata sa poata bate joc de el. Normal e bine sa-l delimitezi, dar asta nu esti obligat sa mergi la maxim cu el, daca sti ca te mananca palma dreapta il lasi asa cum e el pana iesi din rodaj barim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatul a dat o gramada de bani pe el si tine la el, nu la luat la sh cu nimica toata sa poata bate joc de el. Normal e bine sa-l delimitezi, dar asta nu esti obligat sa mergi la maxim cu el, daca sti ca te mananca palma dreapta il lasi asa cum e el pana iesi din rodaj barim.

cum zice si laur. fa-i rodaju calumea si scoate delimitarea peste 1500km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da .... daca motoru dupa poate suferi ceva daca merg la o viteza de 50-60 ... specific am runner 50 sp .. motor destul de bun ...

50-60 ... :yikes: ?

Eu unu merg mai tare :yikes: si nu are nimic.

 

Fa-i rodaju` , delimiteaza-l si ... da-i ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...