Sari la conținut

Grup de Ural BLOCAT


Raptoru_alb
 Share

Postări Recomandate

Am montat pinioane de solo 10\35 pe Grup de Ural si cind ia-m pus capacul binenteles la-m strins nu mai vrea sa se invirta iar daca il fortez sa il invirt parca sare, chestia asta ma depaseste nu mai stiu ce sa ii fac ,stie cineva sa imi spuna ce se intimpla sau unde as putea sa il fac.....??????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai vezi ca nu ai reglat jocul dintre pinion si coroana.

era pe aici un caz si zicea cum a reglat jocul acesta. trebuie sa se invarta ff lejer, nicidecum sa agate sau sa forteze!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e de la nici o piulita....vezi ca dintii de la grup sunt nu stiu cum mai mari parca si lovesc in cutia grupului..cutia grupului n-a fost conceputa pentru patoartele alea...alea sunt rapoarte inventate acum de ucrainieni...

mai bine luai de-aia 9 cu 35 sau cu cat o fi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..ceva nu-i de acolo! cum se aseaza pinionul de atac pe coroana? ai pus garnitura la capac? daca slabesti capacul grupului ce se intimpla?

din cite cred imperechererea ta nu este buna (9 cu 35) tu ai pus 10... eu am angrenajele de solo si de atas, o sa-ti fac niste foto. Nu merge pininion de solo cu coroana de atas si invers. Au module diferite.

Editat de cristi 57
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..ceva nu-i de acolo! cum se aseaza pinionul de atac pe coroana? ai pus garnitura la capac? daca slabesti capacul grupului ce se intimpla?

din cite cred imperechererea ta nu este buna (9 cu 35) tu ai pus 10... eu am angrenajele de solo si de atas, o sa-ti fac niste foto. Nu merge pininion de solo cu coroana de atas si invers. Au module diferite.

si asta s-a mai intamplat. e ceva in neregula acolo. nu stiu cum este grupul de ural dar toate grupurile indiferent casunt de bmw, aro, nipru trebuie sa fie reglabile. nu poate fi fix. mai cauta si vezi ce se intampla acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca este reglat corect sau ca este incorect nu are cum sa sune la mana cum zici tu

acolo sigu iti freaca ceva

oricine de aici care are habar de mecanica iti poate spune ca un grup nu scoate zcomote la mana oricum ar fi reglat pinionul de atac

salutari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...