Sari la conținut

Cu Dr 650 Rs Pe Circuitul De Cross...


Postări Recomandate

ce bine de voi....va cunoasteti sunteti aproape unu de altu...

as vrea si io...

da cu vremea asta si cu serviciul nu stiu cum o sa ma impart

abia astept vreo intrunire poate ne cunoastem pe acolo

abia mi-am luat DR-ul si e din '97

poate nu e asa hard ca ale voastre dar merge

nu am experientza si prietenii zic ca conduc prost (asa este)

dar incet incet poate ma alatur voua

 

va urez tot binele din lume

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce bine de voi....va cunoasteti sunteti aproape unu de altu...

as vrea si io...

da cu vremea asta si cu serviciul nu stiu cum o sa ma impart

abia astept vreo intrunire poate ne cunoastem pe acolo

abia mi-am luat DR-ul si e din '97

poate nu e asa hard ca ale voastre dar merge

nu am experientza si prietenii zic ca conduc prost (asa este)

dar incet incet poate ma alatur voua

 

va urez tot binele din lume

 

 

Noi nu ne cunoastem inca.....

Si suntem la 30 km. departare dar.....

Si avand in vedere ca asa tre sa arate un RS nu e mai enduro decat al tau....

Nu vreau sa ma laud da vino pana aici si te fac niste lectii de mers pe motor meseriase.... :crack:

post-6052-1142328461_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

USOR OFFTOPIC:

 

Acuma ca tot vorbiti voi de impacatul caprei cu vaca. Eu sunt in cardasie cu asfaltul bun, dupa cum puteti vedea in stanga, dar nu mi-ar strica un enduro mai usurel, ca sa cunosc si the mud side of the force.

 

Cum problema argintilor nu ma ocoleste nici pe mine, ideea e sa-mi iau o mobra fara numere, doar pentru coclauri. Nu sunt familiarizat cu partea legala a chestiunii, dar atata timp cat o tin pe drumuri de tara ma gandesc ca nu o sa ma opreasca radarul. Va cer sfatul: ce acte trebuie sa aiba mobra, chiar daca nu e inmatriculata, ca doar nu pot sa o iau ca pe un pepene din piata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la asta chiar ca nu ma pricap Barkonnen,

dar sincer nu cred ca-ti trbuie nimic

poate vreun act notarial sau ceva

sau act de vanzare cumparare

vezi care-ti face asa ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

USOR OFFTOPIC:

 

 

ce acte trebuie sa aiba mobra, chiar daca nu e inmatriculata, ca doar nu pot sa o iau ca pe un pepene din piata?

 

Pai trebuie sa ai acte de vanzare-cumparare, adica sa poti dovedi ca e a ta si nu e furata.

Cel mai bine e sa iei una inmatriculabila, asa chiar nu te doare capul.

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi nu ne cunoastem inca.....

Si suntem la 30 km. departare dar.....

Si avand in vedere ca asa tre sa arate un RS nu e mai enduro decat al tau....

Nu vreau sa ma laud da vino pana aici si te fac niste lectii de mers pe motor meseriase.... :cheers:

 

 

Ba da' tare esti tu !!! Cat iei pe ora pt. "lectiile" alea.

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar RSE ala e mai pregatit pentru teren de rs-urile cu care facem mari artificii prin noroaie. Borkonnen draghe, ma gandesc ca daca aduci un cross din Germania, e okay sa ai acte care sa dovedeasca ca e cumparat de la oarecine. Mai mult nu spun ca nu ma bag, ca

nu stiu. Sadik'69 de unde esti, din Reghin? Hai ca io am scos azi dr-ul...PE asfalt si problema e ca a inceput sa ma farmece viteza, virajele, asfaltul...Hm...

Editat de marque
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar RSE ala e mai pregatit pentru teren de rs-urile cu care facem mari artificii prin noroaie. Borkonnen draghe, ma gandesc ca daca aduci un cross din Germania, e okay sa ai acte care sa dovedeasca ca e cumparat de la oarecine. Mai mult nu spun ca nu ma bag, ca

nu stiu. Sadik'69 de unde esti, din Reghin? Hai ca io am scos azi dr-ul...PE asfalt si problema e ca a inceput sa ma farmece viteza, virajele, asfaltul...Hm...

 

Revinoti repede.NUUUUUUUUUU....Asfalt?viteza?

Du-te repede pe teren,daca-i un pic de namol,numa' bine,da-i cat poti poate si ceva sarituri si-ti trece de sosea.

Sa lasam soseaua conservarilor.

 

Spor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

F??k! O fi ca in filmul de la fastbikez london - how to pull wheelies and impress people - un superfilm, un soi de wheelie itus...Binespuneti, dar coclaurile sunt pline de nea inca. Apropo ieri m-am dat cu motorul (pe asfalt...) si azi cu boardul. Sper sa imi revin la iarba verde si drumuri forestiere...

Sadik! Ai adus Dr/ul ala?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

F??k! O fi ca in filmul de la fastbikez london - how to pull wheelies and impress people - un superfilm, un soi de wheelie itus...Binespuneti, dar coclaurile sunt pline de nea inca. Apropo ieri m-am dat cu motorul (pe asfalt...) si azi cu boardul. Sper sa imi revin la iarba verde si drumuri forestiere...

Sadik! Ai adus Dr/ul ala?

 

Am facut contractul de leasing pt el da inca nu l-am luat ca nu are toate actele gata.

Sper ca cel tarziu sambata asta sa il pot lua din Bistrita.

Si io de-abia astept.....

Oricum cand l-am adus iti dau un mail si vorbim....

Si vezi ca intre Mures si Reghin sunt coclauri faini , fie pe malul muresului fie pe dealuri prin padure.

Deci sunt din Tg.Mures.... :cheers:

 

"Ba da' tare esti tu !!! Cat iei pe ora pt. "lectiile" alea. "

 

Iar la faza asta bineanteles ca trebuie sa aruncam cu c...t unu in altul ca altfel nu ne simtim bine!!!

Poate ne meritam soarta!!!! :laugh:

 

Si ca informatie pana acum am invatat cel putin 8 oameni sa mearga pe motor....sau sa mearga mai bine pe motor

Si a fost gratis.....

Sper ca nu iti fur clientela.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No, buna treaba ca esti din mures...

Da, da, pe malul raului se merge fain de tot...

Astept sa vorbim, astazi am inceput sa ies de pe asfalt.

 

Treaba cu atractia asfaltului a fost ceva post iesire alaturi de zx9r, gsxr100, cbr 900 rr, etc. Sunt cam singurul endurist din fratie. Daca vreau sa ies pe asfalt chiar am cu cine, dar daca plec pe dealuri sunt solo si uimesc babele, romi si carutasi din tot soiul de satuce simpatice. Asa ca, hai sa facem o gasca de mers pe acolo...Ati auzit de satul Troita? Ei bine, eu am fost acolo...

 

Chiar daca nu am iesit din oras, astazi am iesit de pe asfalt in spiritul vechii traditii de a ajunge dintr-un cartier in altul sau de la job la masa de pranz, prin padure. In fine, la coborare am tras cea mai mare sperietura de pe motor, ever. Coboram pasnic pe un drum de piatra cubica, cand de jos apare bolidul conserva, vireaza, trage spre mine. Dintai m-am gandit ca e un alt smeker care vrea sa ma intimideze. Cand am vazut cat de tare se apropie si cu ce viteza, am apucat sa trag dreapta, intr-o frumoasa negociere, bordura - motor - bolid dupa care m-a apucat tremuriciul si am plecat dupa tip. Stiind ca ma aflu intr-o zona a potentatilor locali, am deci sa nu fac prea mare scandal, nu de alta, dar la felul in care a vrut sa se suie pe mine, aproximez cu 70 kmh, tipul putea la fel de bine sa ma astepte in masina cu o arma...Asa ca am constatat ca era vorba de un audi allroad gri, MS 06 UDX, si i-am spus omului care tocmai isi deschidea poarta de la o vila de mare bun gust si parea a fi atat de nepasator incat m-am gandit ca nu m-o fi vazut, "V-am luat numarul, ne mai vedem". La care dansul 'Ce vrei maaa?"

 

Acum, duhul blandetii imi spune sa o las asa. Nu pot sa-i dau cu bolovanul in parbriz, cica nu ar fi frumos...

Editat de marque
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...