Sari la conținut

enduro-maniaco-depresiv sibiu ed.IV(29-31mai)


atillas
 Share

Postări Recomandate

am vrut doar sa subliniez faptul ca nu te impiedica nimeni sa te dai fara permis cat a.cat despre raspundere,oricum este a ta,cu sau fara permis,organizatorul acoperindu-se intradevar cu o declaratie de genu.poate stef de data asta o sa ne ceara permisele la toti.sa traiti :)

nu tatutule..mie imi semnati hartiile si atat..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 179
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

nu tatutule..mie imi semnati hartiile si atat..

vad ca am starnit o discutie destul de aprinsa cu intrebarea mea..dar cred ca a fost bine venita pentru ca sa inteles ce e de facut!!semnezi si mergi altfel PA...cea mai buna solutie!Numai bine!!! :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai perfecta dreptate.de ce sa imi bat singur cuie in talpa??..deci pilotii fara permise de conducere NU se pot inscrie..

SINTETI................ENDURO CU PERMIS NU AM MAI AUZIT,NICI LA FEDERATIE NU SE CERE E PE DRUM PUBLIC CONCURSUL???????SE TRECE PE LA BIRTUL DIN SAT????R C A AVETI??? DAR MOTOARE INMATRICULATE AVETI???MAI BAIETI!!!!!! SCUZE SOSO.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SINTETI................ENDURO CU PERMIS NU AM MAI AUZIT,NICI LA FEDERATIE NU SE CERE E PE DRUM PUBLIC CONCURSUL???????SE TRECE PE LA BIRTUL DIN SAT????R C A AVETI??? DAR MOTOARE INMATRICULATE AVETI???MAI BAIETI!!!!!! SCUZE SOSO.

teo..ideea e ca organizatorul trebuie sa fie acoperit din toate punctele de vedere.nimeni nu se poate culca pe ureche ca nu se intampla nimic si toti ajung sanatosi acasa.trebuie pus intotdeauna raul inainte...si ca sa dezvolt putin:la fiecare cursa se semneaza un protocol cu politia din zona in care scrie clar ca organizatorul trebuie sa se asigure ca toti pilotii si motocicletele(masini teren,atv-uri etc)implicate/implicati in cursa trebuie sa posede permise de circulatie categoriei aferente iar vehiculele trebuie sa fie inmatriculate..numai asa obtii autorizatia de concurs de la ei..(si aici nu conteaza daca faci prin padure 100%,fiind concurs trebuie anuntate organele in drept si obtinute aprobari..)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

teo..ideea e ca organizatorul trebuie sa fie acoperit din toate punctele de vedere.nimeni nu se poate culca pe ureche ca nu se intampla nimic si toti ajung sanatosi acasa.trebuie pus intotdeauna raul inainte...si ca sa dezvolt putin:la fiecare cursa se semneaza un protocol cu politia din zona in care scrie clar ca organizatorul trebuie sa se asigure ca toti pilotii si motocicletele(masini teren,atv-uri etc)implicate/implicati in cursa trebuie sa posede permise de circulatie categoriei aferente iar vehiculele trebuie sa fie inmatriculate..numai asa obtii autorizatia de concurs de la ei..(si aici nu conteaza daca faci prin padure 100%,fiind concurs trebuie anuntate organele in drept si obtinute aprobari..)

 

 

concursul e cu public! :bounce: Drum păduros .... public cascator de gura .... atunci trebuie permis pentru ca , dindu-se peste cap fat frumos drumu devine public iar zina cea buna ( politia romina , sa traiti ) trebuie sa aiba grija de noi ca poate nu punem piciorul jos cind stam pe loc.

poate cu bagheta magica se inmatriculeaza si cross-urile in tara unde platesc procent din salariu pentru sanatate si caz de accident sa am nevoie de asigurare de sanatate. corect suntem tara straina iar cartea verde e inclusa in rca . baaaai sa nu cumva sa profitati de lege si sa va reparati motoarele pe casco :friends:

Editat de blue_led
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ne poate da cineva o informatie referitoare la configuratia traseului pentru amatori..

Merita pus pe fata pinionul de 13?sunt penti care permit abordare constanta cu treapta 2 sau 3?Sau pentile cer o viteza mica(pietre,sant facut de ploi etc) si treapta 2 ar fi prea mult dar treapta 1 cu pinion de 13 prea putin si atunci merge o varianta cu 14?Agregatul este un exc de 450,pentru a va putea face o idee si despre etajarea cutiei si despre cat poate sau nu poate motorul.Pe spate este 50,pot jongla doar cu fata 13 si 14,dar cine stie poate mai cumpar si o foaie.

In ziua de vineri,se poate circula pe traseu pentru recunoastere,pentru a alege raportul la pinioane si modelul anvelopelor?

 

Bogdan

Editat de pasbogdan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ne poate da cineva o informatie referitoare la configuratia traseului pentru amatori..

Merita pus pe fata pinionul de 13?sunt penti care permit abordare constanta cu treapta 2 sau 3?Sau pentile cer o viteza mica(pietre,sant facut de ploi etc) si treapta 2 ar fi prea mult dar treapta 1 cu pinion de 13 prea putin si atunci merge o varianta cu 14?Agregatul este un exc de 450,pentru a va putea face o idee si despre etajarea cutiei si despre cat poate sau nu poate motorul.Pe spate este 50,pot jongla doar cu fata 13 si 14,dar cine stie poate mai cumpar si o foaie.

In ziua de vineri,se poate circula pe traseu pentru recunoastere,pentru a alege raportul la pinioane si modelul anvelopelor?

 

Bogdan

cu timpul o sa te inveti..NU pe traseu sa intra doar in ziua de concurs..exista in parcul rece persoane care sa va indice modelul anvelopelor,iar recomandarea mea este sa folosesti la 450 exc 13/50..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aa..... stef, o sa fie etapa de WEC sau nu-mi dau io seama? :friends:

nu domnu..endureala si chef..ca de obicei numai ca acum punem mai mult accentul pe enduro si chef decat pe probe speciale ptr distrat gura casca..te astept..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

cui ii este dor de hostesele de la red bull,va dau vesti bune..va asteapta in tabara si pe traseu in ambele zile de concurs..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Sigur NU. Licenta de la FRM trebuie doar pentru concursurile din campionatul national

nu trebuie licenta,este o intalnire-concurs particulara ..poate doar licenta ptr distractie dar cred ca parafrazez un post de radio cu afirmatia asta.. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

pai noutatile ar fi urmatoarele:

-am pregatit premiile

-am tocmit berea si gratarele

-am organizat cort ptr cheful de sambata seara

-am rezolvat cu un agent de asigurari ptr tabara(cine nu are timp sau chef sa mai umble gaseste incepand de vineri dimineata pana sambata la orele 10 un ageNt de asigurari)

-am tocmit cronometrorii

 

ce nu am facut:

-nu am strans lemne ptr focul de tabara

-nu am facut clasamentul

-nu am scris diplomele

-nu am facut parcul rece

 

concluzie finala:la paltinis va asteapta 2 zile de enduro clasic(marcaje pe banda si sageti indicatoare),un chef sambata seara cu niste concursuri inedite(premii babane),si in max 1 luna de la cursa un DVD filmat de gasca de cameramani care filmeaza ROMANICS-ul..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci pana acum au confirmat piloti din:bucuresti,galati,braila,arad,brasov,cluj,gheorgieni,pitesti,bistrita-nasaud,tg jiu,brasov,buzau,timisoara,campulung,+muscel..

Editat de atillas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vali

Zi-ne mai bine de Curtea de Arges.

Cu asta s-a clarificat

domnu ionut..daca nu ii este prea greu ar trebui sa faca topic separat..oricum ne vedem la start juma de free bike si juma de AMC bogdan sibiu..restul la deva la grizzly

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vali

Zi-ne mai bine de Curtea de Arges.

Cu asta s-a clarificat

acum de paste ma duc sa fac traseul.

va fi prieteneasca cum ii place lui stefi.

traseu numai sambata, pt profi si hobby, iar duminica cine vrea sa se dea ... sanatate ii arat cateva trasee si la revedere, cine e mahmur, incepe un gratar de dimineata si la amiaza pleaca spre casa. vrem ca toata lumea sa se simta relaxata si in vacanta. asta este target-ul nostru de la arges. celor care vaneaza trofee nu o sa le placa dar multora le va place... stii cum e...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aaa in situatia asta nu vin,eu credeam ca sunt premii de mii de euro si eram pregatit sa trag la titlu(adica sa ma lupt cu Amidon pe locul 1)....iar treaba cu gratarele,la sprituri cu prietenii ...nu suport.Si totusi...o sa vin sa ma contrazic cu d-l doctor Chefani(d-l tata lu' Vali)vis-a-vis de vinuri si pastrame :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci confirmam 98% prezenta cei din gasca noastra de la c-lung

1 lewa ktm

2 buli_alex

3 dan

4 adita un junior mic de 13 ani la clasa 125.... are voie??avand doar 13 ani se descurca foarte bine pe trasee! deci poate veni??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...