Sari la conținut

enduro-maniaco-depresiv sibiu ed.IV(29-31mai)


atillas
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 179
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

se mai poate detalia putin despre lungimea totala a traseelor / zi?

(in unele postari aparea o lungime totala de 70 km , acum in ultimul post apare 150 km)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se mai poate detalia putin despre lungimea totala a traseelor / zi?

(in unele postari aparea o lungime totala de 70 km , acum in ultimul post apare 150 km)

daca citesti un pic mai atent este vorba de 150 km IN CELE 2 ZILE de concurs

am dat suma totala de km ptr care trebuie sa va pregatiti cu benzina ptr intalnire.asta inseamna o medie de 75 km pe zi(traseul e ceva mai scurt ,dar daca se pun si eventuale posete sau rataciri pe acolo este treaba)..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da,da...stiam :P

am mai vrut o confirmare ( si sa mai revigorez un pic topicul) :)

 

si nu vreau sa par circotas, dar uite ce zicea aici :

 

TRASEU

- vor fi 2 zile de traseu cu incepere de la ora 10 sambata si cu ora 9 duminica;

-in prima zi vor fi 40-45 de km,iar duminica mai scurt aprox 30 km;

Editat de flic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da,da...stiam :P

am mai vrut o confirmare ( si sa mai revigorez un pic topicul) :)

 

si nu vreau sa par circotas, dar uite ce zicea aici :

 

TRASEU

- vor fi 2 zile de traseu cu incepere de la ora 10 sambata si cu ora 9 duminica;

-in prima zi vor fi 40-45 de km,iar duminica mai scurt aprox 30 km;

atunci doar GANDEAM vis-a vis de traseu..acum vorbesc despre lucruri concrete..ideea mea a fost sa dau anuntul din timp sa stie restul organizatorilor de event-uri enduro cum sa isi planifice cursele sau intrunirile..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atillas, cred că cel mai bine e să faci un rezumat (tarife, trasee, etc) pe care să-l pui cu câteva zile înainte de cursă.

măcar aÂşa se clarifică totul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atunci doar GANDEAM vis-a vis de traseu..acum vorbesc despre lucruri concrete..ideea mea a fost sa dau anuntul din timp sa stie restul organizatorilor de event-uri enduro cum sa isi planifice cursele sau intrunirile..

 

Buna.

 

Propunerea mea este sa pui totul intr-un singur reply , program , regulament , premii , cazare .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok ok...

 

TRASEU: 2 categorii(hobby si profi)

o singura tura sambata 70-75 km profi;

65-70 km hobby;

enduro clasic:se piloteaza dupa banda,indicatoare sau posturi cu arbitri de ghidare;

se cronometreaza cu timp plecare si timp sosire;

la jumatatea traseului tank point(ambele categorii);

se alearga individual

se premiaza primele 6 locuri la ambele categorii

TAXA DE PARTICIPARE 140 lei:se ofera de banii astia :premii de 13.000 ron(gps-uri,echip

sportiv,vouchere magazine de profil

moto,consumabile)

tricoul editiei ptr toti pilotii

asistenta medicala SMURD

niste surprize sambata seara(la chef)

traseul cu tot ce prevede:transport benzina si apa

check-point-uri,marcaje,filmari,36-40 oameni in

traseu la ajutat pe portiuni mai grele..etc

ASIGURAREA MEDICALA NU MAI ESTE OBLIGATORIE

parcul rece si tabara de baza se situeaza undeva in lateralul statiunii paltinis la 4 km distanta(exista marcaje cu banda KTM si un indicator SANTA 4 KM)asa ca toate cazarile se fac in statiune..pe prima pagina a topicului exista destule adrese de cazare..

in ceea ce priveste mancarea am organizat un cort mare ca de nunta( ptr situatia in care vremea nu tine cu noi )unde o firma de catering vine cu tot ce trebuie: mancare,gratare,berici la halba,racoritoare etc

 

DUMINICA:dupa traseu si chef se va pleca intr-o plimbare cu ghid de vreo 3 ore in grupuri de maxim 10 persoane dupa cum stabilim pe loc..plimbarea se poate lungi in functie de cat de repede sau tarziu pleaca respectivii piloti spre casa(astea sunt amanute pe care le discutam la fata locului)

 

REZULTATELE:se vor afisa sambata in jurul orelor 20 cand vom viziona posetele si fularele de peste zi,si pana la orele 21 se pot face contestatii..contestatia ca peste tot costa:10 halbe de bere.

FESTIVITATEA DE PREMIERE:include cei mai buni :cursa de peste zi,campionatul de fotbal,cursa de mers incet,proba de karaoke,concursul de baut bere,etc etc

 

IN MARE CAM ASTA E TOT,NU NE-AM ABATUT DE LA PRIMA PAGINA DECAT CU LUNGIMEA TRASEULUI SI NEOBLIGATIVITATEA ASIGURARII..

 

PS:daca sunt minim 3 fete la o categorie avem festivitate separata de premiere ptr ele..

post-15042-1243273983_thumb.jpg

 

TRASEUL SE POATE FACE PE ORICE VREME,NAMOL NU E APROAPE DELOC,POATE DOAR CEVA LEMNE UDE PE PROFI(DAR DE ASTA SUNT PROFI)

Editat de atillas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si atunci de unde 150 km, Daca duminica nu mai e cursa?

 

Dl. Motanu' poate mai refaceti un pic calculul.... :)

Editat de flic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si atunci de unde 150 km, Daca duminica nu mai e cursa?

 

Dl. Motanu' poate mai refaceti un pic calculul.... :)

 

Flic! Azi nu te mai lega de nimeni! :P Textul in original era: "Duminica DUPA TRASEU..."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si atunci de unde 150 km, Daca duminica nu mai e cursa?

 

Dl. Motanu' poate mai refaceti un pic calculul.... :P

tu chiar ai o pasiune morbida in a despica firul in 4..nu intelegi ca se vor parcurge aprox 150 de km in cele 2 zile.. :) chiar daca nu e cursa si se merge in gasca,motoarele vor functiona duminica tot pe benzina..benzina pe care trebuie sa o alimentezi de undeva..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

jumbalete..ptr mine enduro inseamna:individual

marcaj pe banda(sageti,indicatoare etc)

un singur timp total

trecere prin toate check point-urile

nedepasirea unui timp maxim ptr finalizarea cursei(impus de organizare)

penalizari:pierderea unui check-point

neincadrare in timp maxim acordat

 

Oare de ce baietii de la Sibiu & Valcea nu au pregatit un traseu si pentru duminica si fiecare se va plimba dupa chef?

Poate pentru ca ne SPARG pe cel de sambata?

nu dati curs interpretarilor ..traseu :) l va fi foarte fain pe ambele categorii,mie imi este frica de cheful de dupa cursa..oricum nu se plimba fiecare dupa chef..avem deja trasee stabilite,dar nu se va folosi cronometrul..asta este diferenta..

Editat de atillas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca e f buna ideea cu plimbare pentru a doua zi. am experimentat la motomania si ne-am simtit f bine.

cine are oooooo poate sa intre duminica pe traseul de extrem sa faca 2 ture :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ptr mine enduro inseamna:individual

marcaj pe banda(sageti,indicatoare etc)

un singur timp total

trecere prin toate check point-urile

nedepasirea unui timp maxim ptr finalizarea cursei(impus de organizare)

penalizari:pierderea unui check-point

neincadrare in timp maxim acordat

Simplu Âşi eficient, pentru mine ăsta e enduro.

 

Oare de ce baietii de la Sibiu & Valcea nu au pregatit un traseu si pentru duminica si fiecare se va plimba dupa chef?

Poate pentru ca ne SPARG pe cel de sambata?

Eu cred că ne SPARG la cheful de sâmbătă seara :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu chiar ai o pasiune morbida in a despica firul in 4..nu intelegi ca se vor parcurge aprox 150 de km in cele 2 zile.. :) chiar daca nu e cursa si se merge in gasca,motoarele vor functiona duminica tot pe benzina..benzina pe care trebuie sa o alimentezi de undeva..

 

no reason to get excited, the thief he kindly spoke..... :P

 

oricum vin cu placere la EMD. vroiam doar sa imi clarific anumite chestii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

no reason to get excited, the thief he kindly spoke..... :)

 

oricum vin cu placere la EMD. vroiam doar sa imi clarific anumite chestii...

stai domnu linistit ca nu m-am inflamat..te astept la start(150 km) :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca de joi se strica vremea in zona ... si s-ar putea sa tina asa pina luni.... :)

anul trecut la cursa EMA la sb au anuntat cod PORTOCALIU de ploaie si nu am vazut strop de ploaie tot weeked-ul..ramane de vazut ce se intampla..oricum noi suntem pregatiti si ptr vreme ploioasa..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca e f buna ideea cu plimbare pentru a doua zi. am experimentat la motomania si ne-am simtit f bine.

cine are oooooo poate sa intre duminica pe traseul de extrem sa faca 2 ture :cheers:

 

pai nuuuuu ioane... :P ...baietii nu vor asa... ei vor competitie tata.... :blink: ... vor sa se bata la sange, vor punctaj, timpi, secunde, vor doua zile grele.... dar daca ai vrea sa aliniezi duminica un start de competitie.... :) ... ce sa vezi.... mai raman 20%....ceilalti 80% vor avea treaba acasa...

dar pe forum , ei vor hard shit...toata lumea se duce la romaniacs...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de maine dispar in teren..urc in creasta cu @ kleiny sa mituiesc ciobanii cu tigari si rachiu sa nu ne smulga marcajele(ba chiar sa aiba grija de ele sa nu treaca cineva sa le fure) :) ,vremea se indreapta incet,incet asa ca ramane sa ne vedem in tabara..am pus deja berea la rece si gratarul la incins..bafta si drum bun spre paltinis celor care ne onoreaza cu prezenta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de maine dispar in teren..urc in creasta cu @ kleiny sa mituiesc ciobanii cu tigari si rachiu sa nu ne smulga marcajele(ba chiar sa aiba grija de ele sa nu treaca cineva sa le fure) :) ,vremea se indreapta incet,incet asa ca ramane sa ne vedem in tabara..am pus deja berea la rece si gratarul la incins..bafta si drum bun spre paltinis celor care ne onoreaza cu prezenta..

 

mai bine le duci o "ciobanita" sa-i tina ocupati :D ca daca le dai prea mult rachiu apoi nu mai stiu daca trebuia sa aiba grija de marcaje sau sa le curete :drink:

 

spor la treaba si sa ne vedem cu bine !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...