Sari la conținut

membrana de la carburator


BeerBelly
 Share

Postări Recomandate

s-a spart membrana si nu prea am gasit pe nicaieri ... la magazin nu am ajuns inca sa intreb ca am intreles de la cineva ca e un pic cam scumpa.

Are cineva idee unde pot gasi o membrana second sau noua mai ieftina ?

 

pe langa asta mai am nevoie si de capacu dreapta de la motor (cel cu filtru de ulei) sau o solutie practica sa nu mai curga ulei(o ureche de prindere de la un surub e rupta si arunca ulei pe acolo intr`o veselie)...

 

ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ti-am zis sa vii cu 4 suruburi ca se rezolva :friends: .................da nu merge pus un prezervativ ??!

 

ps. ai incercat silicon de Temperaturi ridicate .......?? asta foloseam cu succes pe bandit 400 (nu se gaseau garnituri )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva idee unde pot gasi o membrana second sau noua mai ieftina ?

 

pe langa asta mai am nevoie si de capacu dreapta de la motor (cel cu filtru de ulei) sau o solutie practica sa nu mai curga ulei(o ureche de prindere de la un surub e rupta si arunca ulei pe acolo intr`o veselie)...

 

ms

Daca vrei 2 carpeli ieftine : vulcanizeaza membrana (sa te mai dai pana vine cea noua) si prinde capacul cu bride intre cele 3 suruburi .

Si sa nu vinzi mobra pana nu vin piesele noi/bune

 

Auzi dom'le, sa mergi cu prezervativul la vulcanizare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai suparatule , cu capacul ala poate se rezolva si nu o sa iti luam toata pielea de pe tine , doar asa cit sa iasa asa de o pereche de ciocate :friends: .sper ca stii de gluma :bounce:

 

 

am vb cu cineva de la voi :-L astept sa pun mana pe niste bani si timp sa il dau jos sa va fac o vizita oricum ;) membrana aia ma roade pe mine :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...