Sari la conținut

BUCSE de cauciuc ?


Thrasher
 Share

Postări Recomandate

am dat un search in google si am gasit asa ceva

 

"Confectionez bucsi, garnituri si orice alte repere din cauciuc, cu sau fara insertie, rezistente la diferite medii de lucru, indiferent de numarul de bucati.

Telefon contact: 0724335508"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SAlutari ! stie cineva unde pot sa fac niste bucse de cauciuc pentru amortizoare in bucuresti? amortizoarele sunt perfecte dar bucsele is terminate si louis nu cred k vand si bucse pentru ele ! multzam in avans !

 

Salut ! Eu am confectionat de-a lungul timpului multe repere din cauciuc la un meserias "vechi" care are un atelier pe strada Vaselor. Cum vii pe Calea Mosilor dinspre str. M. Eminescu catre Obor, este prima strada la dreapta din Calea Mosilor. Nu stiu sa-ti spun numarul, omul nu are firma la poarta, insa cum intri pe strada Vaselor, mergi cca. 40 metri si vei vedea pe stanga un fast-food. Este prima poarta dupa fast-food, poti sa intrebi si la fast-food de el fiindca il cunosc bine cei de acolo. Daca doresti si alte relatii, ma poti suna la tel. 0722.702.892

Numai bine,

Vlad

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 years later...

Nu stiu daca se pot face de la 0, dar stiu pe cineva care si-a "umplut"/modificat niste bucsi cu adeziv pt parbrize. Din cate stiu e un adeziv poliuretanic, rezultatul dupa intarire fiind un fel de cauciuc rezistent. Pt cine are pe mana asa ceva sau ii da mana sa cheltuiasca 50-70 lei pe un tub ca sa faca experimente... poate sa incerce sa faca bucsi de la 0, pe piesa respectiva :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...