Sari la conținut

Piatra Craiului


Achile
 Share

Postări Recomandate

Echipament necesar: piolet, coltari, ham, caraba cu filet, coltari, piolet de tura+ echipamentul de iarna

plimbarea este intre 16 si 18 dec.

0723185663 dragos

(creasta este doar pt cei antrenati)

Cei care nu dispun de echipament tehnic si au bocanci d iarna pot veni pana in Curmatura

Peace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca ai trecut coltari de 2 ori.

 

din pacate nu mai am timpul si nici conditita fizica de acu' vreo' cativa ani.

Macar fie-ti mila de un biet om al muncii si fa niste poze, asa, de clateala la ochi..........

 

k, o sa pun poze cand ma intorc

P.S: se pare ca n-o sa apar in prea multe poze, tinand cont ca o sa merg singur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Achile....ai MARE grija ca e gheta la GREU p-acolo...am venit eu de acolo ieri si nu se poate urca fara echipament total, am reusit sa urc o ora o bucata care se urca in maxim 20 de minute...ca nu aveam coltari, corzi si hamuri....bafta si drum bun

 

merci pt sfaturi, sunt constient de gradul de dificultate al Pietrei Craiului, sunt echipat destul de bine si am si putina experienta de creasta.

Asfalt uscat si poteci curate!

P.S: Sper sa fac si cateva poze...poate va intarat pt urmatoarele iesiri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Turele de iarna in masive de grad ridicat (cum este Piatra Craiului) sunt neindicate SINGUR (edit) , cu atat mai mult cu cat ai spus ca ai putina experienta, Nu echipamentul face diferenta mereau intre a ajunge acasa intreg sau a ajunge in spital ci si cunostintele de folosire al lui, cunpasterea traseului, odihna, etc.

 

Iti sugerez sa te inscrii pe lista de discutii alpinet2k si sa discuti acolo detalii. Ai sa vezi ca gasesti si parteneri de ture, sfaturi, etc. www.alpinet.org - si te descurci sa gasesti lista de discutii :friends:

 

Succes si mai in iarna , cand se stabilizeaza zapada, dam o tura serioasa. :friends:

Editat de Thomas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Turele de iarna in masive de grad ridicat (cum este Piatra Craiului) sunt neindicate, cu atat mai mult cu cat ai spus ca ai putina experienta, Nu echipamentul face diferenta mereau intre a ajunge acasa intreg sau a ajunge in spital ci si cunostintele de folosire al lui, cunpasterea traseului, odihna, etc.

 

Iti sugerez sa te inscrii pe lista de discutii alpinet2k si sa discuti acolo detalii. Ai sa vezi ca gasesti si parteneri de ture, sfaturi, etc. www.alpinet.org - si te descurci sa gasesti lista de discutii :friends:

 

Succes si mai in iarna , cand se stabilizeaza zapada, dam o tura serioasa. :friends:

am spus "putina" pt ca n-am vrut sa ma dau cocos, am participat la "cateva" ture mai serioase si stiu c se poate intampla

mai vb pentru la iarna

Editat de Achile
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...