Sari la conținut

Amortizoare Progresive,


Ancalagon
 Share

Postări Recomandate

Am vazut ce pe Suzuki Savage se poate imbunatati tinuta de drum si confortul folosind "amortizoare progresive"... Stie cineva de unde se poate face rost de asa ceva? Pe Louis nu au...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai pe http://www.ebay.com gasesti asa ceva,sigur numa da cautare progresiv suspension si gasesti sunt multi ce trimit in europa

si daca te uiti in topicul adresse utile is citeva firme de afara care comercializeaza producsele de la progresiv

 

salut

roby

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu siguranta ca gasesti aici:

 

http://www.progressivesuspension.com/

da normal asta e linkul,dar asa e mult mai simplu clar

daca ar cauta fiecare pe aici ar gasii linkuri la tot ce au nevoie,numa caci cautatul asta ,multi uitata de el

 

este o gramada de informatie la noi renegade,dupa cum stii si tu......dar uite mai bine hai sa umplem forumul de chestii care sau mai discutat :haha:

 

L&R

roby

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect Robby dar sunt unii care nu au cablu de internet si merg pe dial-up si le e mai usor asa decit sa stea sa caute pentru ca e scump.

Mai incearca si aici:

 

http://www.thunderbike.de/us/index.html

 

Vezi ca e un topic la chopperisti in partea de sus a paginii cu adrese utile. Cauta ca sigur gasesti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista suspensie spate aftermarket pt Vulcan 800, pe numele ei uni-trak suspension (cred)?

 

Progressive Suspension 420 Series Single Shock

 

- built with adjustable rebound damping and a built-in nitrogen bladder eliminating the need for a remote reservoir

- available in standard lenght or 1" lowered

 

Pret cu TVA inclus: 629 USD (in lei la cursul BNR)

Se ofera factura.

Termen de livrare: 3-5 saptamani

 

Daca nu il vrei de performanta il poti gasi mult mai ieftin.

post-5717-1134317608_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

412 Series (cu gaz)

Pret cu TVA: 378 USD/pereche (la cursul BNR)

Se ofera factura

 

Daca vrei si arcuri PS pt furca:

Pret cu TVA: 112 USD (la cursul BNR)

 

Preturile sunt ok. Deja am si shockuri si arcuri furca, dar e bine ca aduce cineva progressive suspension in tara, anul trecut am cautat in disperare un site sa trimita in ro.

 

Bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt o tinuta mai buna la drum recomand specialitatea casei :

 

a se lua o tzeava OL ceofi , se sudeaza la capete 2 bucshi ...

 

brici ...

 

intrebatil pe klaus :kick: :sick: :sick: :hurt: :D

 

parerea mea :friends:

 

 

Si diferenta de bani o pastrezi pentru calmante si creme de dat pe spinare eventual spaga la doctor... :friends: :friends: :baldy: :baldy: :kick:

 

Colega Lipton!

Scrie-ne si noua aici ce piese aduci pentru cruisere/choppere/whatever si de unde, ca iarna asta trebuie folosita la ceva, nu? Eu am un Suzuki Intruder VS1400 GLP model 1995.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si diferenta de bani o pastrezi pentru calmante si creme de dat pe spinare eventual spaga la doctor... :friends: :friends: :baldy: :baldy: :kick:

 

Colega Lipton!

Scrie-ne si noua aici ce piese aduci pentru cruisere/choppere/whatever si de unde, ca iarna asta trebuie folosita la ceva, nu? Eu am un Suzuki Intruder VS1400 GLP model 1995.

 

Salut

 

Pot aduce ABSOLUT ORICE PRODUS de la DRAG SPECIALITIES / PARTS UNLIMITED :kick:

Toate vor fi importate legal - se va oferi factura

 

"Aveti putintica rabdare" sa primesc si eu cataloagele pe 2006 (cu putin noroc vor exista si cataloage in format electronic pentru cei interesati)

 

Pentru cruisere/choppere exista aproape orice...de la casti si echipament pana la hyperchargere.

Pentru info si comenzi voi initia un topic in "Grupul Chopperistilor" - sper sa nu il mute cineva la vanzari...

Produsele existente pe stoc vor fi postate la Vanzari...

Vor exista si produse pe stoc (in limita posibilitatilor - numai cataloagele de la Parts Unlimited au in total vreo 3000 de pagini)

 

Luna viitoare vor sosi primele produse PE STOC

Comenzile se vor onora in termen de 3-5 saptamani (se poate si mai repede, insa ustura transportul). Pentru produse/subansamble cu o mare complexitate tehnica se va asigura consultanta, eventual montaj.

 

Locatie: BUCURESTI

 

@Renegade: cam ce ai vrea sa faci la Intruderul tau ? Daca ma apuc sa pun poze cu toate accesoriile se umple tot forumul...pentru inceput voi lista brandurile comercializate de Parts Unlimited..OK ?

 

 

:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa suna mai bine. Sa inteleg ca daca merg pe site la DRAG SPECIALTIES/PARTS UNLIMITED si gasesc ceva iti dau codul de produs si e ok?

 

La motor vreau sa ma inspir deocamdata dar ma intereseaza comenzile avansate, jugul furcii fata mai lung cam la 36 grade, amortizoare spate Progressive, ceva tobe, accesorii, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa suna mai bine. Sa inteleg ca daca merg pe site la DRAG SPECIALTIES/PARTS UNLIMITED si gasesc ceva iti dau codul de produs si e ok?

 

La motor vreau sa ma inspir deocamdata dar ma intereseaza comenzile avansate, jugul furcii fata mai lung cam la 36 grade, amortizoare spate Progressive, ceva tobe, accesorii, etc.

 

Cele 2 divizii sunt de fapt o singura firma:

- Drag Specialities se ocupa numai de HD - au pe site cataloage on-line, coduri, preturi...www.dragspecialities.com

- Parts Unlimited se ocupa de "metric bikes" - din pacate nu au magazin si cataloage on-line si nu vand direct publicului larg, ci numai prin dealeri...www.parts-unlimited.com. O prima solutie ar fi sa ne intalnim la o bere si sa vin cu teancul de cataloage...o a doua ar fi sa cauti in alte magazine virtuale produsele care te intereseaza iar eu sa iti spun daca sunt disponibile si sa iti comunic preturile....a treia si cea mai buna ar fi sa "produc" un catalog in format pdf pe care sa il pot distribui... :friends:

 

- amortizoarele progresive nu sunt o problema; este disponibila toata gama...

- cu tobele iar nu sunt probleme; comercializeaza urmatoarele branduri: Vance&Hines, Cobra, Yoshimura, Hard-Krome, Akrapovic, Roadhouse, Muzzys, Force, ART, Hindle, Kerker, Supertrapp, Rinehart, BUB, Jardine, FMF, MAC, Shogun by Samson...

- comenzi: Cobra, MC Enterprises, Jardine, Arlen Ness, 1 PRO, Show Chrome, Kuryakyn, Accutronix..

- pentru accesorii trebuie neaparat sa vezi cataloagele...cand apar cele pe 2006 te anunt

- cu jugul este o problema...deocamdata..in general cei de la Parts dubleaza numarul de produse comercializate de la an la an...poate apare in catalogul nou ceva.

 

Fac eu rost de un catalog pdf...deja am uzat tastele :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa suna mai bine. Sa inteleg ca daca merg pe site la DRAG SPECIALTIES/PARTS UNLIMITED si gasesc ceva iti dau codul de produs si e ok?

 

La motor vreau sa ma inspir deocamdata dar ma intereseaza comenzile avansate, jugul furcii fata mai lung cam la 36 grade, amortizoare spate Progressive, ceva tobe, accesorii, etc.

 

Vrei sa-l chopperesti si tu ? :friends:)

Abia ti-ai pus Cobra, parca, acum vrei alte tobe ? :friends:

Ti-am trimis PM.

Editat de adorlith
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...