Sari la conținut

Ceva n-a mers bine


Postări Recomandate

Eu nu cred ca e bataie de joc.Pana la urma fiecare face ce vrea cu motorul lui..cu munca lui..cu banii lui.Bataie de joc ar fi fost fie sa-l las asa cum era belit sau sa pun D&G ,Nike sau nu mai stiu eu ce.In cazul 2,e exclus,nu ma pretez la asemenea taranisme si in cazul unu nu ma lasa inima sa-l fi lasat in paragina dar nici de fonduri nu dispun sa-l fac cu adevarat frumos.Am facut abtipildurile de mana,stii cat de greu e sa faci sabloane peste sabloane si sa decupezi cu un foarfec?Am facut ceva cat de cat simplu de facut ca forma si care ma reprezinta,de as fi avut bani,normal ca as fi scris pe el Triumph Sprint ST cum era inainte,dar incearca tu sa faci un scris decupat cu foarfeca si vezi ce iese.Oricum,eu sunt foarte mandru de munca mea,si nu-l duc la service decat daca chiar nu am de ales,la 18 ani totusi e destul de greu sa scoti mereu cate 1 milion minim pentru orice tampenie ce trebuie facuta.

PS:Si chiar daca sa zicem niste abtipilduri la comanda nu ma costau mai mult de 30-40 de lei,prefer sa fac cu mana mea,iese,nu iese asta e,dar altfel te simti cand stii ca ai muncit TU la el 100%

:friends:

Editat de A-L-E-X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Eu nu cred ca e bataie de joc.Pana la urma fiecare face ce vrea cu motorul lui..cu munca lui..cu banii lui.Bataie de joc ar fi fost fie sa-l las asa cum era belit sau sa pun D&G ,Nike sau nu mai stiu eu ce.In cazul 2,e exclus,nu ma pretez la asemenea taranisme si in cazul unu nu ma lasa inima sa-l fi lasat in paragina dar nici de fonduri nu dispun sa-l fac cu adevarat frumos.Am facut abtipildurile de mana,stii cat de greu e sa faci sabloane peste sabloane si sa decupezi cu un foarfec?Am facut ceva cat de cat simplu de facut ca forma si care ma reprezinta,de as fi avut bani,normal ca as fi scris pe el Triumph Sprint ST cum era inainte,dar incearca tu sa faci un scris decupat cu foarfeca si vezi ce iese.Oricum,eu sunt foarte mandru de munca mea,si nu-l duc la service decat daca chiar nu am de ales,la 18 ani totusi e destul de greu sa scoti mereu cate 1 milion minim pentru orice tampenie ce trebuie facuta.

PS:Si chiar daca sa zicem niste abtipilduri la comanda nu ma costau mai mult de 30-40 de lei,prefer sa fac cu mana mea,iese,nu iese asta e,dar altfel te simti cand stii ca ai muncit TU la el 100%

sunt lucruri pe care le pot face cu mana mea si sa iasa de super calitate si lucruri care nu ies de calitate.Alea pe care nu le pot face eu le las pe mana altora si nu ma apuc sa le stric.Tu ai facut precum aia cu Q7 care si-au vandut un teren sa isi ia masina si nu au bani nici de benzina, nu mai zic de intretinere.Decat sa iti fi luat un motor asa dichisit de care nu poti avea grija mai bine luai ceva mai putin pretentios (cum am facut eu cu Gs500e).In fine, fiecare face cum vrea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cred ca e bataie de joc.Pana la urma fiecare face ce vrea cu motorul lui..cu munca lui..cu banii lui.Bataie de joc ar fi fost fie sa-l las asa cum era belit sau sa pun D&G ,Nike sau nu mai stiu eu ce.In cazul 2,e exclus,nu ma pretez la asemenea taranisme si in cazul unu nu ma lasa inima sa-l fi lasat in paragina dar nici de fonduri nu dispun sa-l fac cu adevarat frumos.Am facut abtipildurile de mana,stii cat de greu e sa faci sabloane peste sabloane si sa decupezi cu un foarfec?Am facut ceva cat de cat simplu de facut ca forma si care ma reprezinta,de as fi avut bani,normal ca as fi scris pe el Triumph Sprint ST cum era inainte,dar incearca tu sa faci un scris decupat cu foarfeca si vezi ce iese.Oricum,eu sunt foarte mandru de munca mea,si nu-l duc la service decat daca chiar nu am de ales,la 18 ani totusi e destul de greu sa scoti mereu cate 1 milion minim pentru orice tampenie ce trebuie facuta.

PS:Si chiar daca sa zicem niste abtipilduri la comanda nu ma costau mai mult de 30-40 de lei,prefer sa fac cu mana mea,iese,nu iese asta e,dar altfel te simti cand stii ca ai muncit TU la el 100%

:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Fratilor,nu va mai luati atat de bietul om. Astea au fost posibilitatile lui financiare iar daca lui ii place cum a iesit,atunci asa sa fie,altceva nu conteaza. Faptul ca a pus mana si a cosmetizat motorul ala asa cum a crezut el de cuviinta nu poate fi decat un lucru bun considerand alternativa. Daca ma tine buzunarul sa imi iau motor nou si sa il duc tot timpul numai in service-uri de prima mana,nu ma ridic cu nimic deasupra unui motorist care se zbate sa ramana pe doua roti in ciuda dificultatilor materiale (cu care se confrunta destui dintre noi dealtfel,sa nu fiu ipocrit). Bravo lui ca s-a bagat in ea si ca a pus ceva suflet acolo sa ii scoata fata,ceea ce nu pot spune de altii de varsta lui care in afara de forja nu stiu altceva.

 

Asfalt incins !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...