Sari la conținut

Caburile De Acceleratie De La Nipru


florinmotoare
 Share

Postări Recomandate

vreau si eu sa stiu ce lungime au cablurile de acceleratie originale de nipru ,si ce lungime au camasile cablurilor? :friends: va multumesc anticipat :baldy:

Eu mi-am cumparat cabluri noi, si carburatoare la fel...si ce sa vezi? nu se potrivesc la lungime, a trebuit sa tai cam 5 cm din camasa :friends: sper sa le fi taiat pe amandoua la fel, ca daca nu.... :friends: Deci...nu au o lungime standard...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multam pentru raspunsuri orikum :friends: am rezolvat-o astfel:camasile originale de la nipra unui prieten(cam lungi )si cablurile au fost masurate in scopul caritabil de a ajuta si pe altii 118cm camasile iar cablul ca sa fie ok trebuie sa iasa in afara cu 10,5cm asta insemnand inklusiv capatul de cositor EU AM FACUT ASTFEL:2 cabluri de schimbator de bicicleta mtb 2ron ambele 2camesi mtb 2ron ambele am taiat camesa la 118cm am pus capacelul metalik de la bukata mai mika ,am introdus cabul ,am masurat exact129cm ,am taiat ,am cositorit capatul cca 5mm si e brici vreau sa spun ca e perfect .P.S. BAFTA LA FACUT CABLURI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda vedeti ca se gasesc si cabluri la metru mai misto facute la Campia Turzii cu lita dublu impletita, diametru de 1,5 care merg perfect la acceleratie la Nipru. Ti le faci tu exact la dimensiune. Adera perfect uleiul si vaselina pe el si nu cred sa se rupa ca astea care le aduc astia din Ucraina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau si eu sa stiu ce lungime au cablurile de acceleratie originale de nipru ,si ce lungime au camasile cablurilor? :friends: va multumesc anticipat :friends:

Nu stiu sigur lungimea, dar cred ca mai bine iti iei un maner de acceleratie de yamaha dt cu tot cu cablu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...