Sari la conținut

echilibrat roti in bucuresti


Joon
 Share

Postări Recomandate

daca vreau sa ma mai plimb tr neaparat sa echilibrez rotile eventual schimbat rulmenti .....stie cineva pe unde se face treaba asta "bine" ........se face asa ceva in orice service ?? (stie cineva poate la Kawamotors )

intreb aici ca nu vreau sa fortez norocul alergand din service in service as prefera sa merg la sigur si pe scurtatura :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stie nimeni ??

 

De rulmenti nu stiu unde sa-i schimbi, dar de echilibrat stiu ca era autozone-ul de la buzesti care echilibra bine, dar din cate stiu sunt in renovari, poate la alta vulcanizare de-a lor, cauta pe net autozone.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

treaba e ca simt roata spate cum trage intr-o parte iar cea de pe fata are un mic joc + ca am luat zilele trecute o groapa cam mare ................acum incerc sa fac rost de un cric ca sa observ care e treaba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ai luat o groapa, trebuie indreptata janta. problema e tipica la monster, jantele fiind cam moi. eu am patit-o de doua ori pana acum. trebuie vazut ce e pe acolo. la roata de spate verifica daca sunt reglate bine intinzatoarele de lant, sa nu ai decalaj de linii intre ele. apoi trage de roata si daca are joc, iti trebuie rulmenti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am intins lantul recent .............iar centrarea am facut-o cu motorul inclinat pe cric si am avut grija doar la terele de infiletare ale suruburilor de intindere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am iesit aseara un pic , la plecari si frana spate fuge roata spate spre stanga ?

@ monsteristu ...... te-am sunat ieri de vreo 2 ori ( nr de cosmote )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man tare as vrea sa va cunosc si eu , ora 10 e prea matinal pt mine duminica dar daca va intanliti sapt viitoare seara am sa vin si eu .

am sa mai bag un ochi la MONSTER LOUNGE sa vad ce stabiliti . oricum multumesc pt ajutor si vb , bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Mi-am schimbat cauciucurile aseara le-am si echilibrat la Servicele Autozone de la Buzesti care s-a mutat undeva in Tei. :)

 

Super preturi, oameni foarte atenti, seriosi....intr-un cuvant profesionalism.

 

 

 

Am inteles ca in principal pentru motociclete au Program SAMBATA, cel mai bine se suna inainte pentru programare.

 

 

Contact: CORNEL - 0724202740

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...