Sari la conținut

Dupa 2 Saptami Mi-am Si Bagat Motoru Sub O Dacie


Mario_RS125
 Share

Postări Recomandate

pai sint fulger baietii astia de la UM .. la B&S astept de 2 luni si jumatate , cu avans 50% platit si daca acum 3 saptamini tocmai se incarcase camionul , saptamina asta mi s-a spus ca se va incarca probabil la sfarsitul saptaminii.

O sa-mi bag ceva in camionul lor, ca daca nu-mi sudam suportul si pedala de ambreiaj stateam 2 luni pe bara.

 

Ca sa nu fiu complet off - topic . Si eu am cazut tot pe ud, tot cu frina pe fata dar recunosc ca am bruscat-o .. la sfarsitul lui septembrie pe ploile alea. Citisem tot pe forum despre cum e pe ud, mi-au spus-o in direct vre-o 3 motociclisti cu experienta .. dar in cele din urma tot am cazut. Asta e, acum ma bucur ca am cazut atunci cind eram singur, nu cu pasager, strada era libera si pagubele au fost minime. Motorul il aveam de 6 luni si peste 6000 km facuti (in caz ca are vre-o relevanta).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce gandire... seaca :friends: Si daca ai sti ca are casco asa cum are a lui tot asa ai proceda? :friends:

la stadion a cazut un prieten de-al meu tot cu aprilia din 2005. Eu am cazut langa gara de nord

 

Mario, nu cumva langa stadion ai cazut sub un logan? daca acolo, inseamna ca te-am vazut, eram pe trotuar, vai de kapu meu ce m-am speriat cand am auzit bubuitura. Daca nu, inseamna ca era altcineva tot cu o Aprilia. Shiet Happens!

[/quotela stadion a cazut un prieten de-al meu tot cu aprilia. Eu am cazut langa gara de nord

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai sint fulger baietii astia de la UM .. la B&S astept de 2 luni si jumatate , cu avans 50% platit si daca acum 3 saptamini tocmai se incarcase camionul , saptamina asta mi s-a spus ca se va incarca probabil la sfarsitul saptaminii.

O sa-mi bag ceva in camionul lor, ca daca nu-mi sudam suportul si pedala de ambreiaj stateam 2 luni pe bara.

 

Ca sa nu fiu complet off - topic . Si eu am cazut tot pe ud, tot cu frina pe fata dar recunosc ca am bruscat-o .. la sfarsitul lui septembrie pe ploile alea. Citisem tot pe forum despre cum e pe ud, mi-au spus-o in direct vre-o 3 motociclisti cu experienta .. dar in cele din urma tot am cazut. Asta e, acum ma bucur ca am cazut atunci cind eram singur, nu cu pasager, strada era libera si pagubele au fost minime. Motorul il aveam de 6 luni si peste 6000 km facuti (in caz ca are vre-o relevanta).

 

astia de la UM se misca doar daca stai de capu lor un pic. Adik cu telfonu cat se poate de des , si se rezolva. Intradevar am auzit ca in alte parti e mult mai rau asa ca inca nu ma plang.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr`un fel ai dreptate dar stii si tu in cat timp iti aduc astia de la UM piesele....stai o luna ptr un semnal daca nu`l au pe stoc... :friends:

Si totusi mai bine astepti o luna dupa piese decat sa stai o luna in spital, Doamne fereste :friends:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se misca greu.. yo de o luna astept dupa carene si nici akuma nu or venit... :friends:

 

incearca sa ii stresezi cu cateva telefoane, cel putin eu asa am facut

 

Si totusi mai bine astepti o luna dupa piese decat sa stai o luna in spital, Doamne fereste :friends:

 

doamne fereste

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

QUOTE(Cataaa @ Dec 15 2005, 02:01 PM)

 

Ce gandire... seaca Si daca ai sti ca are casco asa cum are a lui tot asa ai proceda?

 

Am trantit motorul abia adus din Germ. si sunt suparat,as fi facut ,,orice'' sa ramana intreg .2500 de km pe drum spre casa nu am avut nici macar o situatie mai periculoasa dar cu romanii sa nu te pui.Data viitoare vei fi mai rezervat in aprecieri!

 

On topic:bafta la reparatii ca tare nasol mai e.Ptr. un Suzuki am asteptat aproape 3 luni piesele(ce veneau de la un depozit din Ungaria) la B&S.Ba nu s-a completat camionul,nu poate pleca gol!!! , ba e sarbatoare si mai dureaza,ba nu a ajuns camionul,ba se sta in vama,platit avans 50%.M-au agatat si n-am avut ce face.Un lant distributie, un intinzator si patina.(cica piese ce nu le tin pe stoc)

Editat de LOTRU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...