Sari la conținut

Ajutor !Limitator la o yamaha dt 125.


Postări Recomandate

Si eu am Dt, nu-ti recomand sa faci improvizatii cu cabluri si gauri in plus. Tu ai o problema de reglaj sau ai ceva infundat. Vezi ce faci cu piesele deoarece sunt rare si foarte scumpe( eu am cumparat o motocicleta intreaga pt. ca nu aveam cdi). Curata-i carburatorul, regleaza cablurile de la Powervalve, verifica esapamentul, trebuie sa mearga si din experienta iti spun ca merge mult mai bine daca are motorul uzat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am Dt, nu-ti recomand sa faci improvizatii cu cabluri si gauri in plus. Tu ai o problema de reglaj sau ai ceva infundat. Vezi ce faci cu piesele deoarece sunt rare si foarte scumpe( eu am cumparat o motocicleta intreaga pt. ca nu aveam cdi). Curata-i carburatorul, regleaza cablurile de la Powervalve, verifica esapamentul, trebuie sa mearga si din experienta iti spun ca merge mult mai bine daca are motorul uzat.

Nu e nimic infundat ,a mea e limitata cum ziceam mai sus i se taie curentu cand ajunge la 7 mii ture !

Hai mai doresc pareri :)

Editat de Impostorul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am Dt, nu-ti recomand sa faci improvizatii cu cabluri si gauri in plus. Tu ai o problema de reglaj sau ai ceva infundat. Vezi ce faci cu piesele deoarece sunt rare si foarte scumpe( eu am cumparat o motocicleta intreaga pt. ca nu aveam cdi). Curata-i carburatorul, regleaza cablurile de la Powervalve, verifica esapamentul, trebuie sa mearga si din experienta iti spun ca merge mult mai bine daca are motorul uzat.

Si eu cred tot asta dar...lasa-l sa se convinga,pun pariu ca nu e reglata bine...daca era din cdi nici in gol nu se accelera mai sus de limita aia care crede el ca o are.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intreb pt ca una dintre ele cred ca este delimitata, a avut carene de circuit si nu cred ca se mergea cu ea pe circuit la 80km/h. daca este delimitata poate reusim cumva sa vedem diferentza dintre cdi delimitat si cel limitat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am uitat mai bine la cdi, are un manunchi de 5 fire si unul de 4 fire(2+2). mi-a zis cineva ca este electronic si ca fara documentatie e greu sa faci ceva la el, sa-l modifici in vreun fel. a mai zis ca poti pune alt cdi de la alta mobra fara nici o problema, doar ca trebuie sa pui niste fire intr-un anume fel. bineinteles, nu poti pune orice cdi dar nu trebuie strict ca al lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am uitat mai bine la cdi, are un manunchi de 5 fire si unul de 4 fire(2+2). mi-a zis cineva ca este electronic si ca fara documentatie e greu sa faci ceva la el, sa-l modifici in vreun fel. a mai zis ca poti pune alt cdi de la alta mobra fara nici o problema, doar ca trebuie sa pui niste fire intr-un anume fel. bineinteles, nu poti pune orice cdi dar nu trebuie strict ca al lui.

Ma uit pe la 9 dimineata si o sa scriu ce cod are si cate fire are ! ms mult pt ajutor .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...