Sari la conținut

Kali
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

e prea subtire uleiul. nu m-ar mira sa ti-l si consume un pic ...

 

intr-o alta ordine de idei, am schimbat si eu semeringurile la furca. alta viata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Curgeau semeringurile?

Ale mele nu curg, furca se simte ok-ish (sunt constient ca nu e gsxr...) totusi stiu ca nici proprietarul anterior nu a umblat acolo, si ma intreb ce fel de marmelada o fi in jambele alea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Curgeau semeringurile?

Ale mele nu curg, furca se simte ok-ish (sunt constient ca nu e gsxr...) totusi stiu ca nici proprietarul anterior nu a umblat acolo, si ma intreb ce fel de marmelada o fi in jambele alea...

Daca uleiul prost,marmelada se face si dupa 2000 de km facuti.

Ar fi cazul sa il schimbi,daca vrei sa nu te faci si cu un set de cuzineti noi.

Si inca o chestie,cand le vei desface,masoara arcul si vezi ce lungime are(in carte scrie exact ce trebe facut)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Curgeau semeringurile?

Ale mele nu curg, furca se simte ok-ish (sunt constient ca nu e gsxr...) totusi stiu ca nici proprietarul anterior nu a umblat acolo, si ma intreb ce fel de marmelada o fi in jambele alea...

 

Da, curgeau rau. Adica unul curgea, am si gasit uleiul negru si plin de mizerie. In cealalta jamba totul era cat de cat ok, dar urma sa crape si ala. Acum, eu am motorul din 2012, il stiu la proprietar din 2010, nu s-a schimbat nimic. Cred ca i-o ajunge.

Am avut noroc ca intra 478 ml per jamba, iar semeringurile, inclusiv praf au costat un pic peste 100 lei. "Eftin" ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vinde cineva un cric central de GSX650F?

 

Cred ca merge de pe Bandit.

» Post actualizat in 04 Jun 2015 18:17

Da, curgeau rau. Adica unul curgea, am si gasit uleiul negru si plin de mizerie. In cealalta jamba totul era cat de cat ok, dar urma sa crape si ala. Acum, eu am motorul din 2012, il stiu la proprietar din 2010, nu s-a schimbat nimic. Cred ca i-o ajunge.

Am avut noroc ca intra 478 ml per jamba, iar semeringurile, inclusiv praf au costat un pic peste 100 lei. "Eftin" ;)

 

Desi incalc principiul "if ain't broke, don't fix it!", cred ca asta ma paste si pe mine. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai am niste inele ccfl de la masina si vroiam sa-i pun 2 engel eyes, dar nu pariez ca se poate da geamul jos

 

Geamul se da jos 100%.

Este lipit cu un adeziv ce se poate inlatura prin incalzire.

Cauta pe google caci exista tutoriale puse de baieti care si-au montaj angel's eyes....ai acolo proceduri, temperaturi etc.

Parca era ceva pe katriders.com....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Geamul se da jos 100%.

Este lipit cu un adeziv ce se poate inlatura prin incalzire.

Cauta pe google caci exista tutoriale puse de baieti care si-au montaj angel's eyes....ai acolo proceduri, temperaturi etc.

Parca era ceva pe katriders.com....

 

Mersi, o sa ma uit, de fapt eu nu vreau lupe bixenon... am facut la masina retrofit si pe urma am anulat xenonul si am pus h1 halogen...

se vede ok si fara xenon... eu vroiam doar sa-i pun 2 inele ccfl, farul nu vreau sa-l distrug ptr ca este prea scump...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi, o sa ma uit, de fapt eu nu vreau lupe bixenon... am facut la masina retrofit si pe urma am anulat xenonul si am pus h1 halogen...

se vede ok si fara xenon... eu vroiam doar sa-i pun 2 inele ccfl, farul nu vreau sa-l distrug ptr ca este prea scump...

 

Si pentru inele tot trebuie sa dai jos sticla.

E ceva de munca si tre rabdare....depinde cat de mult iti doresti asta.

La infrumusetarea farurilor eu ma limitez la punerea becurilor PHILIPS XENON VISION.... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi incalc principiul "if ain't broke, don't fix it!", cred ca asta ma paste si pe mine. :)

 

Principiul e bun, insa si daca te gandesti ca ai putea pleca la un drum si ti se poate intampla pe drum ... vei avea macar 1/2 de raspuns. Ideea e ca nu m-a anuntat, nu mi-a dat SMS, nimic. M-am trezit cu ea pe cric lateral si curs pe etrier si apoi jos balta.

Nu stiu daca ai reglaj la furca, eu nu am, e cea mai simpla furca, facuta doar in primul an la GSXF-ul mare, apoi s-a bagat reglajul. Oricum, 2 sprayuri de la lidl, de-alea de spalat lantul, ulei si semeringuri, scula de batut semeringul si cam 1 ora de treaba daca si mai barfesti cu prietenii ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A mea are reglaje. Sa gasesc putin timp si ma ocup de ea, daca zici ca nu da preaviz si intra in greva direct... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am reusit sa imi intind lantul singur ... stiu ca nu e mare lucru, stiu ca tine de mecanica minima dar ... nu am mai facut operatia asta niciodata. Acum, am slabit axul, am intins in mod egal amandoua ..."tirantele", sau cum le zice, si apoi am strans la mana cat am putut de tare axul. I-am lasat joc la ochi cam 2-2,5 cm la lant, nu e prea strans, stiti cumva cat e de regula ? Nu m-am apucat inca sa caut prin manual, nu il am la indemana, dar daca nu stiti voi o sa ma apuc sa caut.

Peste o luna vin in Romania cu motocicleta , de abea astept !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am reusit sa imi intind lantul singur ... stiu ca nu e mare lucru, stiu ca tine de mecanica minima dar ... nu am mai facut operatia asta niciodata. Acum, am slabit axul, am intins in mod egal amandoua ..."tirantele", sau cum le zice, si apoi am strans la mana cat am putut de tare axul. I-am lasat joc la ochi cam 2-2,5 cm la lant, nu e prea strans, stiti cumva cat e de regula ? Nu m-am apucat inca sa caut prin manual, nu il am la indemana, dar daca nu stiti voi o sa ma apuc sa caut.

Peste o luna vin in Romania cu motocicleta , de abea astept !

 

La manual zice 3-4 cm....mobra singurica in cric (lateral, evident).

Editat de d a n
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Un bun prieten de-al meu este interesat de un Suzuki GSX 750 EA Inzuma, si m-a intrebat pe mine daca stiu ceva despre modelul respectiv. Spre rusinea mea, nici macar nu am auzit de modelul ăsta... Dacă vreunul dintre voi imi poate spune ceva despre ele, va rog. Acesta este anuntul: http://olx.ro/oferta/suzuki-gsx-750-ea-inazuma-nu-honda-hornet-yamaha-fz-suzuki-bandit-ID3Ol7V.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt rare pe la noi, si nu stiu multi de ele. Dar sunt motociclete foarte bune, Bart! Motorul e bulletproof.

Nu stiu de probleme specifice, dar sa verifice amortizoarele spate, chiar daca scrie Showa pe ele. Pretul e de bun simt daca motocicleta e in mintile ei.

Eu unul as pastra-o asa, adica nu as transforma-o in cafe-racer sau altceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...