Sari la conținut

CONCURS LA BUZAU


ness26
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 73
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cateva poze de la pregatirea traseului de vineri..continuam cu imagini de la "locul faptei":punctul de alimentare.

 

Enjoy...pt. baietii care au mers in bena Nissan-ului: dati-mi PM,daca vreti poze!

 

 

Salutare!

post-44872-1239540240_thumb.jpg

post-44872-1239540265_thumb.jpg

post-44872-1239540334_thumb.jpg

post-44872-1239540362_thumb.jpg

post-44872-1239540384_thumb.jpg

post-44872-1239540606_thumb.jpg

post-44872-1239540636_thumb.jpg

post-44872-1239540651_thumb.jpg

post-44872-1239540677_thumb.jpg

post-44872-1239540691_thumb.jpg

post-44872-1239540714_thumb.jpg

post-44872-1239541002_thumb.jpg

Editat de ShadowGOD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect - din nou bravo XM Raid!

Un weekend plin, cu 3 curse, cum zicea si Jumba.

Vineri - trial nocturn langa mall.

O proba originala la care s-au inscris multi curajosi. Clasament (daca imi amintesc bine) - 1. Erwin Zsolt 2 Marton Szilvester si 3 Dominic

O mentiune speciala pentru Adi Raduta - omul a aratat ca e din alt film. Mi-a placut mult de tot.

Sambata - 100 km de enduro

Traseu frumos, dar cam greu cu GPS-ul prin padurile de la buzau unde sunt foarte multe poteci si semne de la multe concursuri. Pe viitor baietii au promis ca vor reveni la marcaje - asta a fost solutia de compromis pentru un traseu facut in graba. Eu zic ca merge si GPS dar trebuiesc mult mai multe marcaje. Am avut o bucata de traseu extrem de pitoresc si tehnic - o creasta si niste alunecari de teren care au cam tras de noi.

A castigat Tara de la Sibiu, urmat de Marton si de Erwin

La open a castigat Dani de la Antena urmat de Alex de la Pitesti

Duminica - enduro cross

Un traseu pentru cei bine pregatiti fizic. Solicitant si la open si la extrem. Eu m-am tot facut curaj dar m-am abtinut in ultimul moment - eram deja "impaiat" dupa tura de sambata si am mers sa ajut putin concurentii de la extrem intr-o urcare nasoala unde s-ar fi facut dop.

La extrem s-au suit pe podium - Erwin, Tara si Paul de la Sibiu

La open a batut Alex de la Pitesti - pustiul recidiveaza dupa victoria din toamna de la Buzau - la doar 16 ani nu prea lasa pe nimeni sa se tina dupa el.

 

Asteptam poze si filme.

 

In rest ... vreme frumoasa, intalnire cu prieteni vechi, tot ce-i place enduristului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumim mult ptr felicitari, si sincer, bucuria noastra este ca v-ati simtit bine. Ne cerem scuze ptr problemele care au mai existat si personal imi cer scuze ca nu am mai citit si clasamentul de sambata (adevarata zi de enduro) la sfarsitul concursului. Asa cum a spus un prieten, am fost luati de valul spectacolului si atmosferei de duminica, plus oboseala care s-a tot acumulat in ultima saptamana, si pur si simplu ... s-a intamplat. Imi cer inca o data scuze fata de cei care au castigat ziua de sambata, si anume:

Clasa Open

locul 1 - Otil Dani

locul 2 - Anghel Alexandru

locul 3 - Costache Victor

Clasa Old Boys

locul 1 - Ioan Lutas

locul 2 - Mosteanu Ionut

locul 3 - Rostami Majid

Clasa Extrem

locul 1 - Tara Ioan

locul 2 - Szilvester Marton

locul 3 - Kovacs Ervin

Clasamentele complete vor fi postate pe site-ul xmraid in cateva zile, impreuna cu poze.

Multumesc inca o data, si va asteptam la urmatoarele evenimente XM RAID. Pana atunci sper sa ne intalnim la cat mai multe evenimente/concursuri enduro in Romania.

Toate bune,

Stefan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumim mult ptr felicitari, si sincer, bucuria noastra este ca v-ati simtit bine. Ne cerem scuze ptr problemele care au mai existat si personal imi cer scuze ca nu am mai citit si clasamentul de sambata (adevarata zi de enduro) la sfarsitul concursului. Asa cum a spus un prieten, am fost luati de valul spectacolului si atmosferei de duminica, plus oboseala care s-a tot acumulat in ultima saptamana, si pur si simplu ... s-a intamplat. Imi cer inca o data scuze fata de cei care au castigat ziua de sambata, si anume:

Clasa Open

locul 1 - Otil Dani

locul 2 - Anghel Alexandru

locul 3 - Costache Victor

Clasa Old Boys

locul 1 - Ioan Lutas

locul 2 - Mosteanu Ionut

locul 3 - Rostami Majid

Clasa Extrem

locul 1 - Tara Ioan

locul 2 - Szilvester Marton

locul 3 - Kovacs Ervin

Clasamentele complete vor fi postate pe site-ul xmraid in cateva zile, impreuna cu poze.

Multumesc inca o data, si va asteptam la urmatoarele evenimente XM RAID. Pana atunci sper sa ne intalnim la cat mai multe evenimente/concursuri enduro in Romania.

Toate bune,

Stefan

..bv baieti respect pt imaginatia voastra.......@ mi'a placut la nebunie proba de duminica,la mai multe......sa ne vedem sanatosi in toamna.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca odata XM Raid nu ne-a dezamagit...cel putin pe mine, in organizare si ospitalitate...sunt sigur ca au facut tot ce s-a putut pe vremurile acestea de criza( Make zicea ca au fost cu sponsorii la pamant)...frumusetea locurilor a fost dublata de vremea numai buna pt enduro. O mana de ajutor ne-a dat pana si un tataitzu, care se sprijinea de un par intr-o livada si ne-a bagat vreo cinci insi pe o urcare de extreme... :D

Deci de la mine numai de bine.

 

Si iata o fotografie in care se vede clar cum nu poti sa nu castigi locul I cand insusi Many Gyenes iti ajusteaza echipamentul. Felicitari si respect pt locul I si nu numai. :)

post-2590-1239632296_thumb.jpg

Editat de Marinero
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost vineri la proba cu obstacole si chiar a muncit baietii f mult, am ramas uimit si de Dani Otil nu credeam sa faca mai mult de 2 ture si totusi a facut 4 sau chiar 5, la Adi Raduta s-a vazut clasa si astept sa il vad la Ciolpani pe 10 mai in cursa de motocross unde este elementul lui

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spicuiri din regulament:

 

"CLASE si numar de piloti admisi:

1- Clasa extrem - 30 piloti ? individual, obligatoriu GPS

2- Clasa oldboys - 20 piloti ? individual, obligatoriu GPS

3- Clasa open - 60 piloti ? echipe (2-3 concurenti), obligatoriu un GPS de echipa

4- Clasa atv - 30 piloti ? individual, obligatoriu GPS

5- Proba Nocturna ? 30 piloti ? individual "

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari organizatorilor !

 

Oricand cu placere la Buzau.

 

Maestrul Stulewa ( Jumba ) a iesit pe locul 3 sambata in echipa cu Costache Victor

si a facut spectacol, urcand cu o mana pe traseul de extrem unde altii s-au chinuit.

post-6743-1239696924_thumb.jpg

post-6743-1239697005_thumb.jpg

Editat de free2000alex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Clasament Duminica :

 

Extrem :

 

I - Kovacs Ervin Zsolt - Odorheiu Secuiesc

II - Tara Ioan - Sibiu

III - Fratila Paul Nicolae - Sibiu

 

Old Boys :

 

I - Rostami Majid - Bucuresti

II - Sandu Sorin - Petrosani

III - Ioan Lutas - Satu Mare

 

Open :

 

I - Anghel Alexandru - Pitesti

II - Jivina Cristian - Giurgiu

III - Peres Alex - Satu Mare

 

Cateva poze :

post-6743-1239698075_thumb.jpg

post-6743-1239698084_thumb.jpg

post-6743-1239698107_thumb.jpg

post-6743-1239698380_thumb.jpg

post-6743-1239698395_thumb.jpg

post-6743-1239698411_thumb.jpg

post-6743-1239698432_thumb.jpg

post-6743-1239698462_thumb.jpg

post-6743-1239698474_thumb.jpg

post-6743-1239698485_thumb.jpg

post-6743-1239698501_thumb.jpg

post-6743-1239698508_thumb.jpg

post-6743-1239698653_thumb.jpg

post-6743-1239698663_thumb.jpg

post-6743-1239698684_thumb.jpg

post-6743-1239698708_thumb.jpg

post-6743-1239698720_thumb.jpg

post-6743-1239698866_thumb.jpg

post-6743-1239698876_thumb.jpg

post-6743-1239698888_thumb.jpg

post-6743-1239698900_thumb.jpg

post-6743-1239698909_thumb.jpg

post-6743-1239698921_thumb.jpg

post-6743-1239698934_thumb.jpg

post-6743-1239698946_thumb.jpg

post-6743-1239698959_thumb.jpg

post-6743-1239698969_thumb.jpg

post-6743-1239699009_thumb.jpg

post-6743-1239699016_thumb.jpg

post-6743-1239699023_thumb.jpg

post-6743-1239699038_thumb.jpg

post-6743-1239699054_thumb.jpg

post-6743-1239699076_thumb.jpg

post-6743-1239699081_thumb.jpg

Editat de free2000alex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe locul 2 alaturi de anghel alexandru(no77) ar fi trebuit sa apara anghel florin(no76) acestia doi au format o echipa si au ajunns la finish in acelasi timp parcurgand traseul impreuna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe locul 2 alaturi de anghel alexandru(no77) ar fi trebuit sa apara anghel florin(no76) acestia doi au format o echipa si au ajunns la finish in acelasi timp parcurgand traseul impreuna.

 

 

asa este, acum verifica petrica echipele, si le va grupa. problema este ca tot timpul cineva va fi nemultumit, acum sunteti voi, mai tarziu vor fi altii.

clasamentul s-a intocmit cat s-a putut de bine tinand cont ca majoritatea concurentilor nu au respectat intocmai regulamentul si da, nu ne-am permis sa fim atat de stricti cand a fost forba despre un concurs la care lumea vine sa se simta bine si nu din vreun campionat (mai ales la clasa open). noi la inceput am incercat sa introducem notiunea de echipa ptr a nu fi probleme legate de trecerile pe traseu si navigat, dar f multi nu au avut coechipieri si nu puteam sa lasam jumatate din concurenti sa plece acasa, au fost echipe de 2 sau trei unde unul sau doi au abandonat si doar unul a terminat, nu am vrut sa-l descalificam, a fost meritul lui, nu s-au predat gps-urile la sosire asa cum trebuia, nu s-au mai aplicat penalizarile atat de strict precum erau trecute la regulament (60 min ptr abaterea de la traseu si 100 min ptr taierea unei bucle evidente) multi ar fi luat penalizari f mari... sincer, daca am nemultumit cativa participanti imi pare rau dar pe de alta parte imi pare bine daca restul s-au simtit bine si le-a placut.

toate bune,

stefan

Editat de stefan_bz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

repede sa-i penalizati pe oameni!

M-ati ars si pe mine cu 15 min si asa m-a batut ala chelu de la SM care respira greu :D Noroc ca e prietenu meu. Ca daca era emigrantul arab shaormar in locul lui si-acum eram la voi la usa si scriam la contestatii :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un concurs pe echipe este pe echipe si are un regulament specific ce urmareste parcurgerea traseului in concomitent. daca echipa se destrama pe parcursul traseului si intra in cp sau finish in formatie incompleta este depunctata sau descalificata dupa caz.

daca pe acelasi traseu exista concurenti care alearga individual ei au un clasament separat sau nu puncteaza parcurgand traseul doar 4 fun.

 

marea majoritate cred ca au venit la cursa pentru spiritul de competitie si in cazul acesta regulamentul trebuie respectat adliteram pentru a nu exista discutii. regulamentul FRM ar fi trebuit luat in calcul macar ca reper daca nu exista un regulament intern foarte bine detaliat care sa blocheze orice urma de suspiciune si sa nu lase loc de interpretari.

 

nu se pot da penalizari dupa ureche doar ca sa nu se supere concurentul si sa mai vina si la anu'

nu se poate da startul pe echipe si sa se faca clasament individual

nu se pot cuprinde in acelasi clasament concurentii solitari cu echipajele

 

drept urmare:

in urma unei greseli facuta de noi(tem 2x2) la inscriere nr 55 ar fi trebuit sa alerge alaturi de noi ceea ce nu s-a intamplat.

sanctiunea ce ar trebui aplicata in acest caz este DESCALIFICAREA echipei.

 

nu suntem nemultumiti de traseul facut de voi, de tot ce ati organizat acolo, cel putin proba de vineri a fost o superbitate si a implicat multa munca.

parerea mea este ca ati avut unele scapari cu privire la aplicarea regulamentului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper ca aceasta discutie va fi constructiva, va duce la o mai buna organizare si nu va crea divergente.

 

cu siguranta, si noi speram acelasi lucru si cel putin la partea traseu pe gps si aplicat regulament am invatat multe. cred ca urmatoarele concursuri le vom face numai pe marcaje :D . glumesc, poate vom mai organiza si ceva pe gps, dar si cu marcaje, dar nu vom mai organiza concursuri in 3 saptamani.

toate bune, si abia asteptam si noi urmatoarele concursuri.

stefan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

repede sa-i penalizati pe oameni!

M-ati ars si pe mine cu 15 min si asa m-a batut ala chelu de la SM care respira greu :) Noroc ca e prietenu meu. Ca daca era emigrantul arab shaormar in locul lui si-acum eram la voi la usa si scriam la contestatii :)

 

 

Adevarul este ca ai navigat foarte bine si ai trecut usor de portiunile mai grele fara mult efort . Tu trebuia sa fii primul in mod normal . La mine sa terminat oxigenul in doua locuri dar noroc ca era in zona cate un adversar ( adica tu ) care sa ma ajute. :D :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa este, acum verifica petrica echipele, si le va grupa. problema este ca tot timpul cineva va fi nemultumit, acum sunteti voi, mai tarziu vor fi altii.

clasamentul s-a intocmit cat s-a putut de bine tinand cont ca majoritatea concurentilor nu au respectat intocmai regulamentul si da, nu ne-am permis sa fim atat de stricti cand a fost forba despre un concurs la care lumea vine sa se simta bine si nu din vreun campionat (mai ales la clasa open). noi la inceput am incercat sa introducem notiunea de echipa ptr a nu fi probleme legate de trecerile pe traseu si navigat, dar f multi nu au avut coechipieri si nu puteam sa lasam jumatate din concurenti sa plece acasa, au fost echipe de 2 sau trei unde unul sau doi au abandonat si doar unul a terminat, nu am vrut sa-l descalificam, a fost meritul lui, nu s-au predat gps-urile la sosire asa cum trebuia, nu s-au mai aplicat penalizarile atat de strict precum erau trecute la regulament (60 min ptr abaterea de la traseu si 100 min ptr taierea unei bucle evidente) multi ar fi luat penalizari f mari... sincer, daca am nemultumit cativa participanti imi pare rau dar pe de alta parte imi pare bine daca restul s-au simtit bine si le-a placut.

toate bune,

stefan

 

Stefan, Multumim pentru gazduire si organizare !

A fost un eveniment deosebit si cred ca nu este nimeni suparat .

Il asteptam cu interes pe urmatorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...